Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych www.drzeworyty.eu Jak zrobić piecątkę ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych www.drzeworyty.eu Jak zrobić piecątkę ?"— Zapis prezentacji:

1 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Jak zrobić piecątkę ?

2 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Piecątki beskidzkie to cykl drzeworytów, które na zamówienie Emila Zegadłowicza wykonał rzeźbiarz Jędrzej Wawro. O piecątkach i ich autorze opowiada wirtualna wystawa na naszym portalu: Jędrzej Wawro – drzeworytnik mimo woli Zachęcamy także do wykonania własnej piecątki. Pomoże w tym nasza instrukcja.

3 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Co jest potrzebne: pomysł płytka linorytnicza dłutko farba drukarska gumowy wałek szpachelka szklana lub plastikowa płytka papier szmatki rozcieńczalnik

4 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Projektowanie Na płytce linorytniczej narysuj wzór. Pamiętaj, że powierzchnie, które wyżłobisz na płytce, na odbitce będą białe. Pamiętaj, że wzór na odbitce będzie lustrzanym odbiciem wzoru na płytce.

5 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Płytka, ołówek, dłuto. Do dzieła!

6 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Wycinanie wzoru Za pomocą dłuta wytnij narysowany wzór. UWAGA! Przytrzymuj płytkę tak, żeby palce nie znalazły się na drodze dłuta!

7 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Wzór wycinaj w bezpieczny sposób …

8 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych …i z zaangażowaniem

9 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Pokrywanie płytki farbą Farbę drukarską rozprowadź szpachelką na szklanej płytce. Nabierz farbę na wałek prowadząc go zawsze w jedną stronę. Aby sprawdzić, czy wałek jest równomiernie pokryty farbą, trzeba zobaczyć, czy wszędzie jednakowo błyszczy. Dokładnie pokryj farbą swoją piecątkę.

10 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Odbijanie Na pokrytej farbą matrycy połóż kartkę papieru. Wygładzaj papier szmatką powoli i dokładnie, żeby farba mogła przenieść się z płytki na papier. Odklej papier od matrycy.

11 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Za chwilę powstaną odbitki

12 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Gotowe Gotowe. Pamiętaj, że farba drukarska wysycha kilka godzin. Umyj rozcieńczalnikiem piecątkę i wszystkie przybory.

13 Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych Udało się


Pobierz ppt "Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych www.drzeworyty.eu Jak zrobić piecątkę ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google