Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was… Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was… Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was…"— Zapis prezentacji:

1 Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was… Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was…

2 Dawno, dawno temu… Pewnego słonecznego dnia nauczyciel od matematyki postanowił wziąć udział w konkursie informatycznym Pajączek. Zaproponował nam, uczniom klasy 6a, tworzenie strony internetowej. W związku z tym, iż miała ona być stworzona w językach programowania, spotykaliśmy się w poniedziałki na zajęciach informatycznych. Pan Piotr pokazywał nam poszczególne elementy tworzenia kodów php i html. Nauczyliśmy się takich rzeczy jak: wypisywanie tekstu na ekran, losowanie liczb, losowanie zadań, instrukcje warunkowe, tworzenie formularzy, prosta obróbka grafiki, w sali informatycznej Efekt jednego ze spotkań – prosty formularz do obliczania prędkości

3 Wchodzimy w role… Zakasaliśmy rękawy i podzieliliśmy się funkcjami. Michał postanowił wszystko połączyć w całość i odpowiadał za programowanie w htmlu. Paulina ubarwiła stronę własnymi projektami graficznymi i odpowiadała za ogólny wygląd całości. Kasia i Asia wymyślały zadania do drogi, prędkości i czasu, dzięki temu: Ada pływała z prędkością 120 km/h, Michał pędził po autostradzie 360 km/h, a bliźniaczki na rolkach jeździły przez 20 godzin bez przerwy – oczywiście wszystko zostało poprawione. Tak wyglądały początki!

4 Po całym dniu… ciężkiej pracy Po spotkaniu, w pewnym, czwartkowym dniu mieliśmy gotową stronę startową (jeszcze bez odnośników), zadania (bez grafiki). Dodatkowo Paulina stworzyła stronę, która wyjaśniała wzory do drogi, prędkości i czasu. Kasia podała wskazówki dla rowerzysty czyli jak powinien być wyposażony rower. Jeszcze kilka dni, a nasza strona będzie gotowa. To jedna z rzeczy, które udało nam się wtedy zrobić.

5 Przy finiszu…? Po następnym czwartkowym spotkaniu, nasza strona, zaczęła jakoś wyglądać. Wszystko powoli łączyło się w jedną całość. Do każdego odnośnika została wykonana grafika, a ze strony głównej można było przenieść się do innej podstrony. Brakowało jeszcze: artykułu na stronę szkoły, prezentacji multimedialnej o naszej pracy, wstawienia zadań z drogi, prędkości i czasu, Czujemy, że to już prawie koniec!!! Gotowe odnośniki!

6 Jednolita całość… Nasza strona została ukończona razem z prezentacją i artykułem o pracy, którą wykonaliśmy. Cały zespół jest zadowolony z naszego dzieła. Nareszcie możemy odetchnąć pełną piersią (bo w sali komputerowej było bardzo duszno pomimo otwartych okien) i cieszyć się końcem ciągłego poprawiania kodów i obrazów – co chwile był jakiś błąd. Oto strona główna!

7 A TERAZ TROCHĘ TEORII

8

9 SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY Michał Gorczyca – główny programista Paulina Haber – grafik komputerowy Katarzyna Bełzowska – programistka php Joanna Markiewicz – programistka php A TO MY Pan Piotr Leśkiewicz, - opiekun

10 To jest już koniec... Strona gotowa!!! Wszyscy się cieszą – idziemy na pizzę i świętujemy koniec naszej pracy! naszej pracy.

11 Dziękujemy za uwagę… i życzymy małej prędkości na drodze DRUŻYNA WRAZ Z OPIEKUNEM KRAKÓW – MAJ 2012


Pobierz ppt "Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was… Droga, prędkość, czas nasza strona uczy Was…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google