Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEATR SZKOLNY GIMNAZJUM NR 11 Flying 11 Powstanie teatru i jego zadania Teatr Flying 11 jest teatrem anglojęzycznym. Powstał we wrześniu 2009 z inicjatywy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEATR SZKOLNY GIMNAZJUM NR 11 Flying 11 Powstanie teatru i jego zadania Teatr Flying 11 jest teatrem anglojęzycznym. Powstał we wrześniu 2009 z inicjatywy."— Zapis prezentacji:

1

2 TEATR SZKOLNY GIMNAZJUM NR 11 Flying 11

3 Powstanie teatru i jego zadania Teatr Flying 11 jest teatrem anglojęzycznym. Powstał we wrześniu 2009 z inicjatywy dwóch anglistek: Agnieszki Adamczyk i Agnieszki Goliszek. Ponieważ do naszej szkole uczęszcza wielu uczniów przejawiających talenty sceniczne: aktorskie, taneczne, piosenkarskie, kabaretowe postanowiłyśmy dać im szansę zaprezentowania się na deskach teatru szkolnego. Dodatkowym atutem naszego teatru jest doskonalenie języka angielskiego w niekonwencjonalny sposób. Warto dodać, że nasza szkoła dysponuje profesjonalną salą teatralną posiadająca scenę z kurtyną, oświetleniem i nagłośnieniem, co niewątpliwie ułatwia prowadzenie teatru. Zajęcia koła teatralnego Flying 11 odbywają się regularnie raz w tygodniu po około 60 minut, zaś przed premierami próby odbywają się częściej i trwają dłużej. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w tych zajęciach- grupa teatralna liczy około 20 aktorów stałych i drugie tyle aktorów grających przynajmniej w jednym spektaklu rocznie. Są to uczniowie nie tylko uzdolnieni językowo, ale także uczniowie z klas integracyjnych, sportowych, uczniowie sprawiający kłopoty wychowawcze, dla których teatr jest rodzajem terapii, możliwością zaistnienia w pozytywny sposób. Flying 11 rozwija nie tylko umiejętności językowe i sceniczne uczniów. Doskonale integruje młodzież we wspólnym działaniu, pomaga nawiązać przyjaźnie, w pozytywny sposób rozładowuje energię, uczy i bawi. Swoimi spektaklami uświetnia różne uroczystości i święta, czyni życie szkolne barwnym i ciekawym.

4 Repertuar teatru FLYING 11 W ciągu trzech lat istnienia teatr Flying 11 wystawił kilkanaście sztuk. Były to zarówno klasyki literatury brytyjskiej, jak i komediowe wersje bajek oraz przedstawienia oparte na scenariuszach autorskich nauczycieli i uczniów. A oto tytuły wystawionych sztuk: Romeo and Juliet The Christmas Carol The Canterville Ghost Beauty And The Beast Sleeping Beauty Little Red Riding Hood The Story of Saint Valentine Jesus Is Born Hotel Splendido School From Students View

5 BEAUTY AND THE BEAST

6 THE CHRISTMAS CAROL

7 SLEEPING BEAUTY

8 THE CANTERVILLE GHOST

9 SUKCESY TEATRU FLYING 11 Rok szkolny 2010/2011 I miejsce w III Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim Udział w XXIV Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych Rok szkolny 2011/2012 II miejsce w IV Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim

10 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji Prezentację przygotowała Agnieszka Goliszek Lublin 2012


Pobierz ppt "TEATR SZKOLNY GIMNAZJUM NR 11 Flying 11 Powstanie teatru i jego zadania Teatr Flying 11 jest teatrem anglojęzycznym. Powstał we wrześniu 2009 z inicjatywy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google