Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIOSENNA KONFERENCJA RYBACKA Łosiów, 30 marca 2012r. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIOSENNA KONFERENCJA RYBACKA Łosiów, 30 marca 2012r. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego."— Zapis prezentacji:

1 WIOSENNA KONFERENCJA RYBACKA Łosiów, 30 marca 2012r. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

2 ALEKSANDRA CZERKAWSKA DYREKTOR BIURA LGR OPOLSZCZYZNA Sprawy organizacyjne Zapraszamy Państwa do wypełniania ankiet – (maile, uwagi do strony internetowej www.lgropolszczyzna.com, tematy na przyszłą konferencję). Prosimy o wpisanie się na listę obecności przy naszym stoisku Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

3 PODSUMOWANIE ROKU 2011 - nabory Przeprowadziliśmy w sumie 6 naborów (2 dla sektora publicznego, 4 dla sektora społecznego i gospodarczego), Przyjęto w sumie: -7 wniosków w ramach naborów dla sektora publicznego, na łączną kwotę 1.980.624,18 zł -25 wniosków w ramach naborów dla sektora społecznego i gospodarczego, na łączną kwotę 4.491.445,52 zł Komitet LGR Opolszczyzna wybrał i przekazał Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego łącznie: -5 wniosków w ramach naborów dla sektora publicznego, na łączną kwotę 1.777.110,37 zł (71% przyjętych wniosków) -11 wniosków w ramach naborów dla sektora społecznego i gospodarczego, na łączną kwotę 1.954.012,31zł (44% przyjętych wniosków) Urząd Marszałkowski na dzień 28 marca 2012 r. podpisał łącznie z beneficjentami: -2 umowy w ramach naborów dla sektora publicznego, na łączną kwotę 897.231,00 zł (40% wybranych przez LGR wniosków) -1 umowę w ramach naborów dla sektora społecznego i gospodarczego, na kwotę 199.900 zł (9% wybranych przez LGR wniosków) Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

4 PODSUMOWANIE ROKU 2011 – przykładowe projekty Przykładowe projekty, które zostały pozytywnie ocenione przez Komitet LGR Zagospodarowanie turystyczne okolic Jeziora, Zagospodarowanie placu zabaw i rekreacji, Budowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej, Adaptacja hangaru na całoroczną bazę z uwzględnieniem wędkarstwa podlodowego, Wymiana pokrycia dachowego w zabytkowym kościele, Remont rowów melioracyjnych, Przebudowa pomieszczeń gospodarczych na stanicę wędkarską z miejscami noclegowymi, Restrukturyzacja i reorientacja działalności gospodarczej poprzez stworzenie dodatkowego miejsca pracy w utworzonym warsztacie samochodowym, Budowa pola kempingowego przy stawie wraz z zapleczem gospodarczym i infrastrukturą służącą rekreacji. Zakup turystycznego sprzętu pływającego, Budowa budynku usługowego - Sklep Rybny, Utworzenie punktu sprzedaży bezpośredniej ryb na terenie gospodarstw, Zakup środka transportu do przewozu ryby żywej. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

5 PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ - nabory W kolejnych latach programu planujemy przeprowadzić następujące nabory: Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo. Lp.Środek 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w tym:20122013 kwartały I - IIIII - IVI - IIIII - IV 1. Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymaniu atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa sektor społeczno- gospodarczy sektor publiczny sektor społeczno- gospodarczy 2. Restrukturyzacja i reorientacja działalności gospodarczej oraz dywersyfikacja zatrudnienia osób mających pracę związaną z sektorem rybactwa w drodze tworzenia dodatkowych miejsc pracy poza tym sektorem sektor społeczno- gospodarczy 3. Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa sektor społeczno- gospodarczy 4. Ochrona środowiska i dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności oraz przywracanie potencjału produkcyjnego sektora rybactwa w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej lub przemysłowej sektor społeczno- gospodarczy sektor publiczny sektor społeczno- gospodarczy

6 PODSUMOWANIE ROKU 2011 – WYDARZENIA I IMPREZY LGR OPOLSZCZYZNA W 2011 roku organizowaliśmy i uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach promocyjnych i informacyjnych. Imprezy, konferencje: II Turniej Kulinarny w Turawie, Opolagra w Kamieniu Śląskim, Święto Kwiatów w Łosiowie, I Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego w Pokoju, Piknik Rybacki w Biestrzynniku, VII Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spiningowym w Turawie, Dożynki Wojewódzkie w Praszce, Konferencja Karpiowa w Kazimierzu Dolnym, Karpik 2011 Carp Festiwal w Niemodlinie, Polsko-Czeski turniej kulinarny na potrawę z ryb w Niemodlinie, Konferencja Rybactwo Opolszczyzny dziś i jutro w Graczach k/Niemodlina, Święta z Prezydencją w Opolu, Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu, Akcja promocyjna w C.H. Solaris w Opolu. Pozostałe wydarzenia promocyjne i informacyjne: Konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci i młodzieży w 11 gminach, Poradnik kulinarny Karp nie tylko od święta, Wystawa wielkoformatowa fotograficzna obok C.H. Solaris, Punkty konsultacyjne dla beneficjentów w 11 gminach, Spotkania sieciujące z innymi LGR. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

7 PLANY NA ROK 2012 - WYDARZENIA I IMPREZY LGR OPOLSZCZYZNA W bieżącym roku również planujemy szereg wydarzeń promocyjnych i informacyjnych, także poza granicami województwa i kraju, w związku z podpisaną umową o współpracę z 11 innymi Lokalnymi Grupami Rybackimi. Aktualne informacje na temat planowanych wydarzeń promocyjnych znajdziecie Państwo na naszej stronie www.lgropolszczyzna.com. www.lgropolszczyzna.com A już dziś informujemy o następujących wydarzeniach w 2012 roku: Imprezy, konferencje: Targi Ogrodnicze Wiosna Kwiatów 2012 w Łosiowie, Międzynarodowe Targi Turystyczne W stronę Słońca w Opolu, Opolagra 2012 w Kamieniu Śląskim, II Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego w Gminie Pokój, Dożynki Wojewódzkie Święto plonów, Święto Karpia/Carp Festival w Niemodlinie, Jesienna Konferencja Rybacka, Rybacki Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu, Warsztaty integracyjne spływ Małą Panwią. Pozostałe wydarzenia promocyjne i informacyjne: cykl lekcji plenerowych WOKÓŁ STAWU dla dzieci i młodzieży, Wyjazd studyjny na Węgry i do Niemiec dla członków LGR, Książeczka edukacyjna dla dzieci, Obóz wędkarski dla dzieci i młodzieży, Folder Przyrodnicze walory stawów, Cykl audycji radiowych w Radio Opole, Mapy oraz tablice informacyjne w ramach Szlaku Karpia, Film - Rola gospodarki stawowej, Warsztaty dla beneficjentów. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ZAPRASZAM DO SKŁADANIA WNIOSKÓW O DOTACJE, UCZESTNICTWA W NASZYCH WYDARZENIACH ORAZ ODWIEDZIN STRONY www.lgropolszczyzna.com Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.


Pobierz ppt "WIOSENNA KONFERENCJA RYBACKA Łosiów, 30 marca 2012r. Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google