Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciekawe dla Doktorantów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciekawe dla Doktorantów?"— Zapis prezentacji:

1 Ciekawe dla Doktorantów?
Dorota Gierej Warszawa,

2 Firmy uczestniczące Przedstawiciele handlowi (odczynniki/sprzęt)
Instytuty i Centra naukowe Firmy Farmaceutyczne, Laboratoria analityczne Clinical Research Organizations (CRO) Kancelarie Rzeczników Patentowych Firmy Biotechnologiczne

3 Cele Uczestnictwo w targach pracy JobVector – praktyczne aspekty ubiegania się o pracę Poznanie perspektyw rozwoju przemysłu „BIO” głównie w Polsce oraz potencjalne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów

4 Najciekawsze projekty naukowe
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN (Wrocław) Badanie, diagnostyka i prewencja endometriozy Diagnostyka onkologiczna (p27KIP1) NeoLek Badania potencjalnych preparatów przeciwnowotworowych Start 2012 r. Instytut immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN postawił sobie za cel stworzenie innowacyjnego osrodka badawczego – zajmujacego się poznaniem, naukową analizą i opracowaniem metod diagnostycznych oraz terapii w dziedzinie obecnie onkologii, jednak prawdopodobnie, jeśli wszystko ruszy będą rozszerzeac dzialalnosc. Ciekawe projekty dotycza endometriozy – chca stworzyc metody diagnostyki choroby, system zbierania i bazy danych dot kobiet w Polsce. Czyli w gre wchodzi zarówno praca labotratoryjna jak i opracowywanie systemow informatycznych pod te badania Celem innego projektu jest ustawioenie technik oznaczania poziomyu bialka – odbiorca tego typu technik docelowao będą poradnie i kliniki ionkologiczne Neolek finansowany z UE ( ) postawil sobie za cel stworzenie akredytowanego laboratorium badawczego na bazie Laboratorium Doświadczalnej Terapiii Przeciwnowotworowej oraz Laboratorium Che3mii Biomedycznej. Będzie to nowoczesne centrum badan przedklinicznych, a odbiorcami uslug maja być firmy farmaceutyczne, chemiczne, biotechnologiczne jak i jednostki naukowe.

5 Perspektywy zatrudnienia
Bezpośredni przedstawiciele DUŻYCH firm (SPRZĘT) Serwis specjalistycznego sprzętu Duże dowświadczenie w danej technice Wymagana elastyczność Obsługa rejonowa (Europa, Ameryka Pn, Pd, Azja)

6 Perspektywy zatrudnienia
Przedstawiciele handlowi (np. medyczny) Ścieżka kariery: Przedstawiciel medyczny (3.5 – 8 tys brutto) Doradca ds. kluczowych klientów Trener Kierownik sprzedaży Kierownik produktu ( tys brutto) 2 – 3 lata

7 Perspektywy zatrudnienia
Firmy Farmaceutyczne Działy R&D posiada niewiele dużych graczy na polskim rynku Adamed Celon Pharma Możliwość rozwoju w kierunku Project Menagement Laboratoria analityczne Celon Pharma obecnie miala fale rekrutacyjna, wiec chwilowo nie będą nikogo potrzebowac ale prawdopodobnie w przyszlym roku, zaczna kolejne projekty, do których będą potrzebowac nowych ludzi. Adamed caly czas rekurtuje, oglaszal się na targach glownie do studentow – poszukuja ludzi kompetentnych kreatywnych, madrych i takich jak każdy inny szuka tak naprawde. Nic ciekawego nie powiedzieli – szukaja w dziedzinie biologii i biotechnologii W Adamed Jerzy Pieczykolan jest wlasnie project managarem. Jest odpowiedziqlny za przejscie sciezki od benchu do produktu.

8 Perspektywy zatrudnienia
Firmy CRO (mtz clinical research, Assign group) Clinical Trial Assistant Clinical Research Assistant Clinical Research Coordinator Data Manager Aptekarz Medical Writer Laboratorium Diagnostyczne min 6 mies. Firmy prowadzace badania kliniczne sa roznej wielkosci, niektóre malutkie (obluguja jeden osrodek) inne wielkie. Niektóre duze firmy farmaceutyczne maja swoje dzial badan klinicznych w Polsce Assign group sami prowadza rekrutacje i podobno jest szybka.

9 Perspektywy zatrudnienia
Kancelarie Rzeczników Patentowych Dokumentacja wynalazku wniosek patentowy Luka pokoleniowa w ciągu najbliższych 10 lat Poszukiwane języki niemiecki i francuski Praca związana z wynalazkami + szkolenie z prawa = dobra ścieżka

10 Perspektywy zatrudnienia
Firmy Biotechnologiczne Duże Mabion – rekrutacja teraz rozpoczęta Inżynieria genetyczna, komórkowa, pozyskiwanie i analiza białek rekombinowanych, inżynieria procesowa Selvita R&D obecnie dwie substancje badane Małe (ExcellGene, Celther Polska) ExcellGene zajmuje się produkcja nbialek w komorkach ssaczych w malej jak i duzej skali, to jest trakie malutkie CMO contract manufacturing Organization. Ostatnio zatrudnili 1 osobe i prawdopodobnie w najblizszym czasie nie będą prowadzic rekrutacji. Celther zajmuje się terapia oparta na komorkach maciezystych, projekty dotcza choroby parkinsona, stwardnienia rozsianego, cukrzycy oraz stworzenia zywego opatrunku. Oferuja uslugi w bvadaniach podstawowych jak i wdrazaniu produktu czyli badaniach klinicznych ale Pan który tam był był mao komunikatywny i nie bqardzo dalo się z nim dogadac.

11 A może własna firma? Wykłady dotyczące zdobywania funduszy
(UE do 2013) Szkolenia Przedsiębiorców (Semmelweis Innovations) Komercjalizacja (Selvita/ Inkubator Przedsiębiorczości) Szkolenia dla rpzedsiebiorcow w Budapeszcie 2000euro twarde i miekkie umiejetnosci, rozwoj umiejetnosci pracy w grupach, pisanie biznesplanow, na koniec szkolenia jest konkurs którego zwyciezcy dostaja wsparcie w zakladaniu firmy. Możliwe sa stypendia. (b dorby pomysl musi byc) Np. Dolnoslaski Inkubator Przedsiebiorczosci – wspolpracuje z uniwersytetem wroclawskim, politechnika.wroclawski Park techniologiczny. Jest również wroclawskie centrum badan EIT+ oba projekty się reklamuja ze daja dostep do nowoczesnej infrastruktury umozliwiajacej badania biologiczne natomiast wszystko jest jeszcze w fazie realizacji – funkcjonuja tam chwilowo firmy elektroniczne i o profilu technicznym informatycznym.

12


Pobierz ppt "Ciekawe dla Doktorantów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google