Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wskazówki konkursowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wskazówki konkursowe."— Zapis prezentacji:

1 Wskazówki konkursowe

2 Serdecznie zachęcam do obejrzenia naszej prezentacji!
Nasz konkurs służy jako przypomnienie wszystkim młodym uczniom w naszym mieście czym jest matematyka. Otóż matematyka jest królową nauk i wszelkiej logiki. To ona pomaga nam w życiu, np.: Jeżeli sklepikarz chce nas naciągnąć na 2 dychy to my wszystko obliczymy i będziemy mogli domagać się odszkodowania :D W Nowym Sączu dużo jest osób, które miałyby problem z policzeniem Rachunku za prąd lub za zakupy. Chcemy temu przeciwdziałać i zachęcić młodych, rozleniwionych uczniów do samodzielnego rozwiązywania zadań, a nie tylko podglądania odpowiedzi w książce w dziale „odpowiedzi”. Mamy zamiar wszczepić miłość do matematyki w sercach uczestników i pokazać, że matematyka to nie tylko nudne zadania, ale także niesamowita rozrywka, która rozwija naszą wyobraźnię i umysł. Serdecznie zachęcam do obejrzenia naszej prezentacji!

3 Nasze wskazówki są dla grup, aby mogły dotrzeć do kolejnego punktu konkursu, gdzie będą zdobywać następnę punkty(diamenciki- jak ten). Oto wskazówki-szyfry, które będą wykorzystane podczas konkursu W naszym mieście (Nowym Sączu) W temacie podane jest miejsce, o których jest mowa w zagadkach.

4 Sokół Oto szyfr nazwany „czekoladką”: Odgadnij, co oznaczają te znaki:
Jeśli wiesz, że tak będzie wyglądać słowo „ZUCH”:

5 Hobbit Oto Szyfr Ułamkowy: Wiedząc, że słowo „DIAMENT”, to :
1 2 3 4 5 A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W X Y Z Wiedząc, że słowo „DIAMENT”, to : Rozszyfruj wyraz: Już wiesz, gdzie musisz się dalej udać?

6 Mała Galeria Odgadnij zasadę i odczytaj hasło:
d f m f h a h f ł i x a h d g s c a h z l r x e e l r a x i e l a e r (przeskakując co 3 literę, odczytamy wyraz „Mała Galeria”)

7 Muzeum Okręgowe Odczytaj rebus, a będziesz wiedział, dokąd musisz się dalej udać  ??? + + S = M Ą=Ę + OWE

8 Baszta kowalska Oto szyfr: A-10 Ą-11 B-12 C-13 Ć-14 D-15 E-16 Ę-17
G-19 H-20 I-21 J-22 K-23 L-24 Ł-25 M-26 N-27 Ń-28 O-29 Ó-30 P-31 R-32 S-33 Ś-34 T-35 U-36 V-37 W-38 X-39 Y-40 Z-41 ź-42 ż-43 Wiedząc, że słowo „DIAMENT”, to: , odgadnij, co oznacza podane słowo:

9 STara Biblioteka Odpowiedź na ta zagadkę, powiedzie cię do pewnego starego miejsca w Nowym Sączu. Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwało to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza. Co robi dziewczynka? (czyta książkę- stara biblioteka)

10 Gimnazjum 11 Jeśli rozwiążesz to zadanie, pamiętając, że „-” to „*”, „*” to „+”, „+” to „-„ a „/” to „+” , dowiesz się, do jakiego gimnazjum musisz pójść, by zdobyć kolejne punkty! 0,3-5,6*5,6+(-3)/0,72= ? (11- gimnazjum nr 11)

11 Ratusz 1.Figura, której wszystkie boki są równej długości
Rozwiąż krzyżówkę: 1.Figura, której wszystkie boki są równej długości 2. 2a+ababab*6 to wyrażenie…………. 3. dodając do siebie liczby i dzieląc je przez ich liczbę wyznaczamy średnią………….. 4. Cięciwa okręgu dzieli okrąg na dwa…………. 5. nieograniczona z obydwu stron krzywa o nieskończonym promieniu krzywizny w każdym punkcie to…………. 6. √ –jest to symbol …………….

12 Urząd Wojewódzki IKZ DÓ WEJO WDĄZ RU
Domyśl się, jak rozwiązać to zadanie, a będziesz wiedział, dokąd pójść IKZ DÓ WEJO WDĄZ RU (czytając od tyłu- urząd wojewódzki)

13 Autorzy: Konrad Konicki Dawid Konicki Dziękujemy za uwagę!!!


Pobierz ppt "Wskazówki konkursowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google