Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWE DZIECKO ZDROWY DOROSŁY ZDROWA RODZINA Program Żywienie na wagę zdrowia jest realizowany w województwie śląskim przez Państwową Inspekcję Sanitarną

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWE DZIECKO ZDROWY DOROSŁY ZDROWA RODZINA Program Żywienie na wagę zdrowia jest realizowany w województwie śląskim przez Państwową Inspekcję Sanitarną"— Zapis prezentacji:

1 ZDROWE DZIECKO ZDROWY DOROSŁY ZDROWA RODZINA Program Żywienie na wagę zdrowia jest realizowany w województwie śląskim przez Państwową Inspekcję Sanitarną w ramach projektu:

2

3 kierowany jest do: personelu żłobków, przedszkoli, szkół odpowiedzialnych za żywienie dzieci, Rodziców, Opiekunów dzieci.

4 celem programu jest: wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej (Trzymaj formę), poprawa jakości żywienia dzieci i młodzieży w żłobkach, przedszkolach, szkołach, podniesienie świadomości rodziców/ opiekunów w kwestii odżywianie dzieci.

5 Badanie ankietowe lipiec 2011 Sposób żywienia dziecka w żłobku / przedszkolu oraz stopień dostarczania dziecku wszystkich niezbędnych produktów żywnościowych w placówce większość ankietowanych rodziców ocenia bardzo dobrze. Ci sami rodzice nie potrafią jednak odpowiedzieć na tak istotne pytania czy dziecko chętnie zjada posiłki, czy porcje są wystarczające i czy ich zdaniem żywienie w placówce powinno ulec zmianie. To niepokojący sygnał, który mobilizuje Państwową Inspekcję Sanitarną do działań.

6 PROPOZYCJA dla Dyrektorów Przedszkoli GODZINA ZE ZDROWIEM Spotkanie z Rodzicami/ Opiekunami w celu podniesienia świadomości w kwestii odżywiania dzieci. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Zadzwonimy umówić konkretny termin spotkania.

7 Poradnik do pobrania :

8 Zdjęcia: WSSE w Katowicach


Pobierz ppt "ZDROWE DZIECKO ZDROWY DOROSŁY ZDROWA RODZINA Program Żywienie na wagę zdrowia jest realizowany w województwie śląskim przez Państwową Inspekcję Sanitarną"

Podobne prezentacje


Reklamy Google