Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzypowiatowy konkurs biologiczny „ Znam swoje ciało”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzypowiatowy konkurs biologiczny „ Znam swoje ciało”"— Zapis prezentacji:

1 Międzypowiatowy konkurs biologiczny „ Znam swoje ciało”

2 Finał konkursu 5 czerwca w Gimnazjum nr 4 w Sanoku odbył się finał międzypowiatowego konkursu „Znam swoje ciało”, w którym udział wzięło 37 uczniów gimnazjów z powiatów sanockiego, bieszczadzkiego oraz leskiego, wyłonionych spośród ponad 250 startujących w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy konkursu finałowego startowali w trzech konkurencjach. W pierwszej – mieli do rozwiązania test składający się z 36 pytań. Drugą stanowił interaktywny test komputerowy dotyczący budowy oka, przygotowany specjalnie na potrzeby konkursu. W trzeciej części zadaniem gimnazjalistów było rozpoznanie preparatu mikroskopowego związanego z budową ciała człowieka oraz udzielenie wypowiedzi na temat funkcji, które są związane z pracą rozpoznanego narządu.

3 Organizatorzy konkursu
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Wojciech Stawarczyk – nauczyciel biologii Gimnazjum Nr 4 w Sanoku. W pracach organizacyjnych wspomagała go Barbara Pajda, były doradca metodyczny biologii. Patronat nad konkursem objęli: Pani Marta Muszyńska – dyrektor CDN Sanok oraz Pan Grzegorz Kornecki – dyrektor Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

4

5

6

7

8

9 Podsumowanie konkursu
W dniu 10 czerwca w CDN w Sanoku podsumowano wyniki konkursu oraz rozdano dyplomy. Ponieważ konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, postanowiono że w następnym roku szkolnym zostanie zorganizowany powtórnie. Tegorocznymi laureatami konkursu zostali: I miejsce: Ryniak Edyta – Gimnazjum Nr 4 w Sanoku, II miejsce Beata Nycz – Zespół szkół w Besku i Mateusz Pęcak – Gimnazjum Nr 2 w Sanoku, III miejsce Karolina Oluszczak – Gimnazjum Nr 1 w Sanoku. Wszystkim, nie tylko laureatom gratulujemy!

10

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "Międzypowiatowy konkurs biologiczny „ Znam swoje ciało”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google