Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego utworzono przy udziale środków Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego utworzono przy udziale środków Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego utworzono przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL

2 COPiK to ogólnodostępna pracownia komputerowa której głównym zadaniem jest przybliżenie nowoczesnego oprogramowania wykorzystywanego w pracy przez architektów, inżynierów, urbanistów, kosztorysantów, drogowców, instalatorów, geodetów, geoinformatyków. COPiK to ogólnodostępna pracownia komputerowa, której głównym zadaniem jest przybliżenie nowoczesnego oprogramowania wykorzystywanego w pracy przez architektów, inżynierów, urbanistów, kosztorysantów, drogowców, instalatorów, geodetów, geoinformatyków. COPiK to możliwość nieodpłatnego korzystania z nowoczesnych narzędzie wspierających prace przedsiębiorców i pracowników firm, zajmujących się dokumentacją budowlaną. COPiK to bezpłatne szkolenia,które dają szansę na poznanie innowacyjnych rozwiązań stosowanych przy opracowaniu kompletnych projektów budowlanych: od etapu dokonania pomiarów po gotowy projekt. COPiK to bezpłatne szkolenia, które dają szansę na poznanie innowacyjnych rozwiązań stosowanych przy opracowaniu kompletnych projektów budowlanych: od etapu dokonania pomiarów po gotowy projekt.

3 Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego jest specjalistyczną pracownią komputerową, wyposażoną w nowoczesne oprogramowanie z branży budowlanej: AutoCAD ® 2007 Civil 3D ® 2007 Revit ® Series 9 Building Systems ® 2007 ROBOT Millennium ® v19 ESOP - kosztorysowanie ® ArcGIS 9.2 ®

4 AutoCAD® 2007 AutoCAD jest programem, wykorzystywanym do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania. Pierwotnie wykorzystywany był tylko przez mechaników, jednak z czasem został rozszerzony i aktualnie jest używany przez architektów i innych projektantów.

5 AutoCAD ® 2007 Najpopularniejszyprogram do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) we wszystkich branżach Najpopularniejszy program do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) we wszystkich branżach. Zaawansowane narzędzia do wizualizacji projektów Zaawansowane narzędzia do wizualizacji projektów. Szybkie i proste przekształcanie modeli projektowych w dokumentację techniczną Szybkie i proste przekształcanie modeli projektowych w dokumentację techniczną. Zaawansowane narzędzia udostępniania danych Zaawansowane narzędzia udostępniania danych. Narzędzia umożliwiające proste i szybkie rysowanie nawet bardzo złożonych projektów Narzędzia umożliwiające proste i szybkie rysowanie nawet bardzo złożonych projektów. ZALETY:

6 AutoCAD ® 2007

7 Civil 3D® 2007 Oprogramowanie AutoCAD Civil 3D umożliwia szybsze i dokładniejsze projektowanie. Udostępnia narzędzia do projektowania, rysowania i zarządzania wszystkimi rodzajami projektów – od budowli i osiedli przez lokalne projekty odnowy i budowy dróg po obiekty wodne i ściekowe.

8 Civil 3D ® 2007 Szybkie i precyzyjne wykonywanie szerokiej gamy projektów inżynierskich Szybkie i precyzyjne wykonywanie szerokiej gamy projektów inżynierskich. Wykorzystuje model dynamiczny łączący projektowanie i automatyczne tworzenie dokumentacji. Możliwość szybkiej oceny wielu alternatywnych projektów Możliwość szybkiej oceny wielu alternatywnych projektów. Narzędzia wizualizacji 3D umożliwiają łatwe tworzenie prezentacji. ZALETY:

9 Civil 3D ® 2007

10 Revit® Series 9 Pakiet AutoCAD® Revit® Series to połączenie wiodącego oprogramowania AutoCAD® z zaletami aplikacji Revit®, służącej do modelowania informacji o budynkach (BIM). Pakiet AutoCAD Revit Series pozwala korzystać z dotychczasowych inwestycji w technologie i szkolenia, jednocześnie umożliwiając stopniowe zwiększanie konkurencyjności dzięki opcjom modelowania informacji o budynkach.

11 Revit ® Series 9 Program stworzony do modelowania informacji o budynkach (BIM), odzwierciedlających prawdziwe obiekty. Automatyczna koordynacja dokumentów konstrukcyjnych Automatyczna koordynacja dokumentów konstrukcyjnych. Dzięki wykorzystaniu BIM przyśpiesza proces decyzyjny w fazie projektowania Dzięki wykorzystaniu BIM przyśpiesza proces decyzyjny w fazie projektowania. Umożliwia analizę modelu pod kątem występowania kolizji między elementami Umożliwia analizę modelu pod kątem występowania kolizji między elementami. Przedmiar materiałów umożliwia dokonywanie dokładnych obliczeń ilości materiałów Przedmiar materiałów umożliwia dokonywanie dokładnych obliczeń ilości materiałów. ZALETY:

12 Revit ® Series 9

13 Building Systems® 2007 Autodesk Building Systems® 2007 jest aplikacją opartą na oprogramowaniu AutoCAD®, służącą do tworzenia dokumentacji architektonicznej i konstrukcyjnej dla inżynierów, projektantów i kreślarzy z branży mechanicznej, elektrycznej oraz hydraulicznej, poprawiającą wydajność, precyzję i koordynację.

14 Building Systems ® 2007 Oparty na AutoCAD program do projektów i tworzenia dokumentacji technicznej instalacji mechanicznych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Zależne od branży palety narzędzi. Łatwa konwersja symboli z AutoCAD. Automatyczne narzędzia opisujące i narzędzia do trasowania. Automatycznie aktualizowane zestawienia Dodawanie rozmiarów kanałów, rur i przewodów podczas projektowania ZALETY:

15 Building Systems ® 2007

16 ROBOT Millennium® v 19 ROBOT Millennium jest programem do analizy i wymiarowania konstrukcji inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem normowych analiz konstrukcji budowlanych.

17 ROBOT Millennium ® v 19 Zawansowane analizy i wymiarowanie konstrukcji inżynierskich. Możliwość obliczania konstrukcji o nieograniczonej liczbie prętów i węzłów. Umożliwia przeprowadzenie analizy statycznej i dynamicznej konstrukcji oraz analizy liniowej i nieliniowej. Zawiera moduły umożliwiające na normowa weryfikację i optymalizacje elementów stalowych, drewnianych, dobór zbrojenia w elementach żelbetowych jak również analizę połączeń stalowych zgodnie z obowiązującymi normami wielu krajów. ZALETY:

18 ROBOT Millennium ® v 19

19 ESOP - kosztorysowanie® ESOP to nowa jakość w kosztorysowaniu i wycenie robót budowlanych. Tani, łatwy w obsłudze, o niespotykanych możliwościach.

20 ESOP - kosztorysowanie ® Możliwość pobrania danych do kosztorysowania z programów obliczeniowych i rysujących. Praca w środowisku Ms Excel ® Współpraca z gotowymi cennikami (Sekocenbud, Orgbud). Możliwość zapisywania różnych wariantów kosztorysu w jednym dokumencie. Bogata biblioteka zagadnień kosztorysowych. ZALETY:

21 ESOP - kosztorysowanie ®

22 ArcGIS 9.2 ® ArcGIS jest linią produktów, które tworzą kompletny, skalowalny System Informacji Geograficznej, przyjazny użytkownikowi i oparty na uznanych standardach technicznych, dostosowany zarówno do potrzeb małych firm, jak i organizacji o zasięgu globalnym.

23 ArcGIS 9.2 ® ArcGIS zapewnia wysokiej jakości wizualizację kartograficzną, narzędzia do zarządzania i analizowania danych geograficznych oraz podstawowe narzędzia do tworzenia i edycji tych danych. Możliwość dostosowania interfejsu użytkownika do realizacji konkretnych zadań Możliwości tworzenia graficznych modeli w logiczny przepływ zadań, ułatwiających wykonywanie złożonych analiz oraz zadań związanych z zarządzaniem danymi. Rozszerzenia umożliwiają wykonywanie specjalistycznych analiz, przez wzbogacenie oprogramowania w dodatkowe funkcje i narzędzia. ZALETY:

24 ArcGIS 9.2 ®

25 - profesjonalne akcesoria wspierające opracowanie dokumentacji projektowej m.in.: ploter, skaner, drukarki (różne formaty), rzutnik multimedialny COPiK to również:

26 ZAPRASZAMY CODZIENNIE od poniedziałku do piątku od 16:00 – 20:00 W-M ZDZ w Olsztynie ul. Mickiewicza 5, sala 19 copik@wmzdz.pl tel. 089 534 90 76


Pobierz ppt "Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego Centrum Oprogramowania Projektowego i Kosztorysowego utworzono przy udziale środków Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google