Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad"— Zapis prezentacji:

1 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD LT AutoCAD Mechanical AutoCAD Electrical AutoCAD MEP (dawniej Buliding Systems) AutoCAD Architecture (dawniej Architectural Desktop) AutoCAD Civil 3D AutoCAD Inventor

2 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD LT Dostępny w programie bogaty zestaw narzędzi pozwala tworzyć, dokumentować i udostępniać rysunki w precyzyjny sposób. Wykorzystanie formatu plików DWG zapewnia kompatybilność podczas wymiany danych i komunikacji z klientami oraz współpracownikami. Pozwala również dostosować oprogramowanie do indywidualnego sposobu pracy, dzięki rozbudowanym funkcjom menu i interfejsu użytkownika. Kompletny zestaw narzędzi do kreślenia i detalowania 2D pozwala dokładnie i wydajnie tworzyć precyzyjne rysunki techniczne.

3 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD LT

4 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Mechanical To wersja programu AutoCAD opracowana dla inżynierów mechaników. Zawiera pełną funkcjonalność AutoCADa plus kompleksowy zestaw narzędzi przyśpieszających projektowanie układów mechanicznych. AutoCAD Mechanical automatyzuje wiele typowych zadań, takich jak generowanie elementów maszynowych, wymiarowanie i tworzenie zestawień materiałowych. Umożliwia kreślenie rysunków zgodnie z wieloma międzynarodowymi standardami. Pozwala kreślarzowi szybko i łatwo rysować szczegóły i dokumentować prototypy cyfrowe utworzone w Autodesk Inventor. AutoCAD Mechanical zwiększa konkurencyjność używających go projektantów oszczędzając im wiele godzin żmudnej pracy, które mogą teraz poświęcać na działania twórcze, a nie na rozwiązywanie problemów z organizacją pracy.

5 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Mechanical

6 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Electrical Jest częścią rodziny AutoCAD i jest wiodącą na rynku aplikacją zaprojektowaną specjalnie do tworzenia i modyfikowania projektów sterowania elektrycznego. Umożliwia ona zwiększenie produktywności projektów, zmniejszenie liczby błędów, zautomatyzowanie najważniejszych zadań projektowania systemów sterowania i ułatwienie współpracy, oferując przy tym pełne zintegrowanie ze środowiskiem AutoCAD. AutoCAD Electrical dedykowany dla projektantów maszyn lub urządzeń ruchomych gdzie sterowanie elektryczne jest kluczowym składnikiem wymagań projektu. Zespoły projektantów długo musiały polegać na aplikacjach ogólnego użytku, w których schematy elektryczne były tworzone ręcznie, co stwarzało możliwość powstawania błędów i nie umożliwiało łatwego współużytkowania danych. Teraz mają do dyspozycji narzędzie umożliwiające szybsze i bardziejdokładne projektowanie i modyfikowanie przemysłowych systemów sterowania.

7 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Electrical

8 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD MEP (dawniej Buliding Systems) To oparta na doskonale znanym silniku AutoCAD aplikacja, przeznaczona dla projektantów i kreślarzy branży instalacji budowlanych. Projektanci, dzięki wyspecjalizowanym narzędziom szybko i bezbłędnie stworzą dokumentację projektową, natomiast kreślarze doskonale znający środowisko AutoCAD będą pracować z równie dużą wydajnością, wykorzystując przy tym wiele opcji powtarzalnych układów. Oprogramowanie AutoCAD MEP obejmuje zestaw wyspecjalizowanych narzędzi, służących do tworzenia dokumentacji architektonicznej i konstrukcyjnej oraz szeroko pojętej dokumentacji projektów instalacyjnych ( wentylacje, klimatyzacje, instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, hydrauliczne), umożliwiając pracę w jednym spójnym i zintegrowanym środowisku projektowym.

9 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD MEP (dawniej Buliding Systems)

10 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Architecture (dawniej Architectural Desktop) Tworzenie i współdzielenie dokumentacji technicznej jest bardziej efektywne w znanym środowisku, z elastycznymi opcjami wdrożenia oraz łatwymi w użyciu narzędziami do architektonicznego kreślenia i projektowania. Standard przemysłowy, jakim jest format DWG umożliwia skoordynowaną współpracę pomiędzy projektantami i inżynierami różnych branż. Intuicyjne funkcje inspirują większą kreatywność, a wbudowane narzędzia do renderingu ożywiają prezentacje idei projektowych. AutoCAD Architecture gwarantuje natychmiastową produktywność architektom znającym program AutoCAD.

11 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Architecture (dawniej Architectural Desktop)

12 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
Model AutoCAD Civil 3D Oprogramowanie AutoCAD Civil 3D dostarcza narzędzi, które mogą być wykorzystywane przez profesjonalistów, zajmujących się planowaniem zagospodarowania przestrzennego, do przedstawienia ich klientom bardziej opłacalnych i bardziej proekologicznych alternatyw. Narzędzia projektowania koncepcyjnego umożliwiają inżynierom przeprowadzenie analizy różnych koncepcji projektowych, wykorzystując inteligentne dane, których opracowanie na podstawie map zajęłoby kiedyś klika dni. Teraz, zadanie to zajmuje minuty. Planowanie zagospodarowania przestrzennego, które było niegdyś wykonywane w dwóch wymiarach, może teraz być realizowane szybciej, w sposób bardziej efektywny, umożliwiając rzeczywiste poznanie i zrozumienie lokalizacji, opierając się na analizie trójwymiarowej. Inżynier może zrównoważyć zakres zagospodarowania, wykorzystując ograniczenia środowiskowe, dotyczące zarządzania wodami burzowymi, dotyczące problemów estetyki oraz kosztów budowy. Specjaliści, zajmujący się inżynierią środowiska, mogą wykorzystywać możliwości modeli BIM na wszystkich etapach ich projektów. Można mapować i badać rozległe obszary w sposób dużo bardziej efektywny, importując i analizując dane pochodzące z systemów informacji geograficznej (GIS). Istnieje możliwość importowania topografii i z szeregu różnych źródeł, w celu zbudowania modeli powierzchni terenu, celem przeprowadzenia analizy działów wodnych, itd. Projekty środowiskowe mogą wykorzystywać narzędzia do profilowania terenu i modelowania korytarzy, do tworzenia kanałów, strumieni, stawów, grobli oraz tam. Opracowany model może być następnie dynamicznie opisywany, na potrzeby dokumentacji budowlanej. Realistyczne wizualizacje pomagają w przekazywaniu intencji projektu klientom, agencjom rządowym oraz opinii publicznej.

13 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
Model AutoCAD Civil 3D

14 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Inventor To zaawansowany modelator bryłowy, który służy do zamodelowania projektowanego urządzenia jako modelu 3D, a następnie wygenerowania na podstawie modelu rysunków złożeniowych, wykonawczych, eksplodujących, ofertowych, poglądowych i innych. Tworząc projekt w Inventor, konstruktor przede wszystkim koncentruje się na zbudowaniu kompletnego modelu 3D projektowanego urządzenia. Gdy model jest już gotowy i zatwierdzony to program Inventor pomaga w tworzeniu płaskiej dokumentacji rysunkowej projektu, wykonując w sposób zautomatyzowany rzuty rysunkowe, przekroje, tworząc listę części, numery pozycji, itp. Przy zastosowaniu programu Inventor większość czasu przeznaczonego na przygotowanie projektu jest wykorzystana na działania twórcze, koncepcyjne, sprawdzające, a nie na kreślenie rysunków. Jakiekolwiek zmiany wykonane w modelu 3D są automatycznie przenoszone na dokumentację płaską.

15 WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad
AutoCAD Inventor


Pobierz ppt "WERSJE OPROGRAMOWANIA AutoCad"

Podobne prezentacje


Reklamy Google