Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości"— Zapis prezentacji:

1 Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości
Teleturnieje i programy TV

2 Telegazeta ZAPRASZAMY
Wybrane teleturnieje, quizy i programy telewizyjne, były inspiracją do zabawy, dzięki której zapamiętaliśmy wiele informacji o historii naszego państwa, jego symbolach, datach, postaciach związanych z pamiętnymi datami. Bawiliśmy się ucząc. Były tańce, śpiew, współzawodnictwo. Oto skrót poszczególnych punktów programu. Do nawigacji posłuży pilot, dzięki któremu poruszamy się po programach. ZAPRASZAMY

3 „Szansa na sukces” Do udziału w konkursie mogli przystąpić uczniowie, którzy znali melodię kilku najpopularniej-szych pieśni patriotycznych

4 „Jeden z pięciu” 1. Kto składał przysięgę na rynku krakowskim?
2. Podaj datę powstania styczniowego? 3. Którą mamy rocznicę odzyskania niepodległości? 4. Jakie państwa dokonały rozbioru? 5. Ile lat Polska była pod zaborami?

5 „Po prostu tańcz!” Pary improwizowały układ taneczny w rytm wylosowanej melodii pieśni patriotycznej.

6 Turniej wiedzy o hymnie.
„Szóstkonerzy” Turniej wiedzy o hymnie. 1.Jakie rzeki „przechodzimy” w hymnie? 2. Jak ma na imię dziewczyna do której słowa kieruje ojciec? 3. Kto daje przykład jak zwyciężać mamy? 4.Kto w ziemi włoskiej utworzył Legiony Polskie? 5. Jaki zabór wymienia Józef Wybicki?.

7 „Pisakiem i węglem” Do konkurencji wybranychzostało 5 chętnych uczniów i 5 pomocników. Każdy z uczestników otrzymał do wyboru węgiel lub pisak. Uczestnicy mieli zasłonięte oczy. Według wskazówek pomocników rysowali orła z godła Polski.

8 „Palcem po mapie” Na planszach z mapą Polski zaznaczone były nazwy miast, w których brakowało jednej litery. Z brakujących liter uczestnicy układali hasło końcowe.

9 Sport Konkurencja plastyczna polegała na ucharakteryzowaniu twarzy kibica barwami narodowymi.

10 „Europa da się lubić” Na planszy z mapą Polski i sąsiadującymi krajami należało umieścić odpowiednie nazwy państw europejskich oraz ich flagi.

11 Pilot Szansa na sukces Szóstkonerzy Jeden z pięciu Sport
Europa da się lubić 7 4 1 2 TELEGAZETA 8 5 6 3 You can dance Palcem po mapie Pisakiem i węglem


Pobierz ppt "Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google