Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości Teleturnieje i programy TV.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości Teleturnieje i programy TV."— Zapis prezentacji:

1 Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości Teleturnieje i programy TV

2 Telegazeta Wybrane teleturnieje, quizy i programy telewizyjne, były inspiracją do zabawy, dzięki której zapamiętaliśmy wiele informacji o historii naszego państwa, jego symbolach, datach, postaciach związanych z pamiętnymi datami. Bawiliśmy się ucząc. Były tańce, śpiew, współzawodnictwo. Oto skrót poszczególnych punktów programu. Do nawigacji posłuży pilot, dzięki któremu poruszamy się po programach. ZAPRASZAMY

3 Szansa na sukces Do udziału w konkursie mogli przystąpić uczniowie, którzy znali melodię kilku najpopularniej- szych pieśni patriotycznych

4 Jeden z pięciu 1. Kto składał przysięgę na rynku krakowskim? 2. Podaj datę powstania styczniowego? 3. Którą mamy rocznicę odzyskania niepodległości? 4. Jakie państwa dokonały rozbioru? 5. Ile lat Polska była pod zaborami?

5 Po prostu tańcz! Pary improwizowały układ taneczny w rytm wylosowanej melodii pieśni patriotycznej.

6 Szóstkonerzy Turniej wiedzy o hymnie. 1.Jakie rzeki przechodzimy w hymnie? 2. Jak ma na imię dziewczyna do której słowa kieruje ojciec? 3. Kto daje przykład jak zwyciężać mamy? 4.Kto w ziemi włoskiej utworzył Legiony Polskie? 5. Jaki zabór wymienia Józef Wybicki?.

7 Pisakiem i węglem Do konkurencji wybranychzostało 5 chętnych uczniów i 5 pomocników. Każdy z uczestników otrzymał do wyboru węgiel lub pisak. Uczestnicy mieli zasłonięte oczy. Według wskazówek pomocników rysowali orła z godła Polski.

8 Palcem po mapie Na planszach z mapą Polski zaznaczone były nazwy miast, w których brakowało jednej litery. Z brakujących liter uczestnicy układali hasło końcowe.

9 Sport Konkurencja plastyczna polegała na ucharakteryzowaniu twarzy kibica barwami narodowymi.

10 Europa da się lubić Na planszy z mapą Polski i sąsiadującymi krajami należało umieścić odpowiednie nazwy państw europejskich oraz ich flagi.

11 Pilot Szansa na sukces 1 2 Jeden z pięciu 3 You can dance Szóstkonerzy Pisakiem i węglem Palcem po mapie Sport Europa da się lubić TELEGAZETA


Pobierz ppt "Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości Teleturnieje i programy TV."

Podobne prezentacje


Reklamy Google