Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AUTOR: MATEUSZ WĘGRZYN DOKUMENTACJA PRZEBIEGU PROZDROWOTNEGO TURNIEJU GIMNAZJALISTÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AUTOR: MATEUSZ WĘGRZYN DOKUMENTACJA PRZEBIEGU PROZDROWOTNEGO TURNIEJU GIMNAZJALISTÓW."— Zapis prezentacji:

1 AUTOR: MATEUSZ WĘGRZYN DOKUMENTACJA PRZEBIEGU PROZDROWOTNEGO TURNIEJU GIMNAZJALISTÓW

2 CELE TURNIEJU: PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ZDROWEJ ŻYWNOŚCI PROPOZYCJA AKTYWNYCH I BEZPIECZNYCH FORM WYPOCZYNKU SZERZENIE PRAWIDŁOWYCH ZACHOWAŃ W CODZIENNYM ŻYCIU WOBEC OSÓB CHORYCH ORAZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH WZBOGACENIE WIEDZY UCZNIÓW NA TEMAT: CHORÓB ZWIĄZANYCH ZE ZŁYMI NAWYKAMI ŻYWIENIOWYMI, CHORÓB ZWIĄZANYCH Z BRAKIEM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, CHORÓB CYWILIZACYJNYCH, UZALEŻNIEŃ ORAZ AIDS. ZDOBYCIE PODSTAWOWYCH UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ZDROWEJ ŻYWNOŚCI PROPOZYCJA AKTYWNYCH I BEZPIECZNYCH FORM WYPOCZYNKU SZERZENIE PRAWIDŁOWYCH ZACHOWAŃ W CODZIENNYM ŻYCIU WOBEC OSÓB CHORYCH ORAZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH WZBOGACENIE WIEDZY UCZNIÓW NA TEMAT: CHORÓB ZWIĄZANYCH ZE ZŁYMI NAWYKAMI ŻYWIENIOWYMI, CHORÓB ZWIĄZANYCH Z BRAKIEM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, CHORÓB CYWILIZACYJNYCH, UZALEŻNIEŃ ORAZ AIDS. ZDOBYCIE PODSTAWOWYCH UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH

3 PRZEBIEG TURNIEJU: PRZEPROWADZNIE KONKURENCJI SPRAWNOŚCIOWYCH RZEPROWADZENIE KONKURENCJI PLASTYCZNYCH PRZEPROWADZENIE QUIZU PROZDROWOTNEGO PREZENTACJA WYKONANA PRZEZ RATOWNIKÓW WOPR PRZEPROWADZNIE KONKURENCJI SPRAWNOŚCIOWYCH RZEPROWADZENIE KONKURENCJI PLASTYCZNYCH PRZEPROWADZENIE QUIZU PROZDROWOTNEGO PREZENTACJA WYKONANA PRZEZ RATOWNIKÓW WOPR

4 KOMISJA OCENIAJĄCA UCZESTNIKÓW:

5 KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE Konkurencje sprawnościowe składały się z : Tańca z zasłoniętymi oczami z partnerem, który miał oczy odsłonięte. Oddawania rzutów piłką do kosza siedząc w wózku inwalidzkim Nakierowania osoby z zasłoniętymi oczami w taki sposób, by pokonała tor przeszkód w jak najmniejszym czasie. *(konkurencje te miały na celu uświadomić uczniów z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne) Konkurencje sprawnościowe składały się z : Tańca z zasłoniętymi oczami z partnerem, który miał oczy odsłonięte. Oddawania rzutów piłką do kosza siedząc w wózku inwalidzkim Nakierowania osoby z zasłoniętymi oczami w taki sposób, by pokonała tor przeszkód w jak najmniejszym czasie. *(konkurencje te miały na celu uświadomić uczniów z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne)

6 PRZYGOTOWANIE ZAWODNICZEK DO TAŃCA Z ZAKRYTYMI OCZAMI

7 TANIEC Z ZAKRYTYMI OCZAMI

8 POKONYWANIE TORU PRZESZKÓD

9

10

11 RZUT DO KOSZA

12 KONKURENCJE PLASTYCZNE Konkurencja plastyczna polegała na wykonaniu w określonym czasie plakatu interpretującego dane hasło będące cytatem bądź powiedzeniem głoszącym cenne życiowe wskazówki.

13 KONKURENCJE PLASTYCZNE:

14

15 QUIZ PROZDROWOTNY QUIZ SKŁADAŁ SIĘ Z PYTAŃ DOTYCZĄCYCH CHORÓB, UZALEŻNIENIA ALKOHOLOWEGO I NIKOTYNOWEGO, ZDROWEGO ŻYWIENIA ORAZ BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU. JEDNA Z KONKURENCJI W RAMACH QUIZU POLAGAŁA NA SORTOWANIU ZDROWCYH ORAZ NIEZDROWYCH PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH PYTANIA SFORMUŁOWANE BYŁY W TAKI SPOSÓB BY UCZNIOWIE ZWRÓCILI UWAGĘ I ZAPAMIĘTALI PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI ORAZ KORZYSTALI Z TEGO DOSWIADCZENIA W PRZYSZŁOSCI UNIKAJĄC SZERZENIA MYLNYCH STEREOTYPÓW DOTYCZĄCYCH WYŻEJ WSPOMNIANYCH ZAGADNIEŃ. QUIZ SKŁADAŁ SIĘ Z PYTAŃ DOTYCZĄCYCH CHORÓB, UZALEŻNIENIA ALKOHOLOWEGO I NIKOTYNOWEGO, ZDROWEGO ŻYWIENIA ORAZ BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU. JEDNA Z KONKURENCJI W RAMACH QUIZU POLAGAŁA NA SORTOWANIU ZDROWCYH ORAZ NIEZDROWYCH PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH PYTANIA SFORMUŁOWANE BYŁY W TAKI SPOSÓB BY UCZNIOWIE ZWRÓCILI UWAGĘ I ZAPAMIĘTALI PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI ORAZ KORZYSTALI Z TEGO DOSWIADCZENIA W PRZYSZŁOSCI UNIKAJĄC SZERZENIA MYLNYCH STEREOTYPÓW DOTYCZĄCYCH WYŻEJ WSPOMNIANYCH ZAGADNIEŃ.

16 QUIZ PROZDROWOTNY

17

18 PREZENTACJA WYKONANA PRZEZ RATOWNIKÓW WOPR POKAZ WYKONANY PRZEZ ZESPÓŁ RATOWNIKÓW MIAŁ NA CELU POINSTRUOWANIE GIMNAZJALISTÓW JAK POWINNI ZACHOWAĆ SIĘ W PRZYPADKU NIEBEZPIECZEŃSTWA PODCZAS ZABAW ZIMOWYCH W PRZYPADKU ZAŁAMANIA SIĘ KRY POD NIEROZWAŻNYM RÓWIEŚNIKIEM. JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY ORAZ JAK W PRAWIDŁOWY SPOSÓB ZAALARMOWAĆ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY. POKAZ WYKONANY PRZEZ ZESPÓŁ RATOWNIKÓW MIAŁ NA CELU POINSTRUOWANIE GIMNAZJALISTÓW JAK POWINNI ZACHOWAĆ SIĘ W PRZYPADKU NIEBEZPIECZEŃSTWA PODCZAS ZABAW ZIMOWYCH W PRZYPADKU ZAŁAMANIA SIĘ KRY POD NIEROZWAŻNYM RÓWIEŚNIKIEM. JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY ORAZ JAK W PRAWIDŁOWY SPOSÓB ZAALARMOWAĆ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY.

19 PREZENTACJA WYKONANA PRZEZ RATOWNIKÓW WOPR

20

21

22


Pobierz ppt "AUTOR: MATEUSZ WĘGRZYN DOKUMENTACJA PRZEBIEGU PROZDROWOTNEGO TURNIEJU GIMNAZJALISTÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google