Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Calcium Hydroxide Points

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Calcium Hydroxide Points"— Zapis prezentacji:

1 Calcium Hydroxide Points
Neutralizuje bakterie

2 O ćwiekach Calcium Hydroxide Points
Oszczędność czasu - niezawodna alternatywa do pasty z wodorotlenkiem wapnia. Czystość – nie rozmazują się jak pasta podczas wkładania do kanału. Nie pozostawiają resztek po usunięciu. Oszczędność czasu – gotowe do użycia, nie wymagają mieszania, są łatwe do aplikacji i łatwe do usunięcia Bezpieczeństwo – łatwa aplikacja do samego wierzchołka kanału, równomierne uwalnianie się wodorotlenku wapnia na całej długości kanału

3 Aplikacja Oczyść kanał zęba, wypłucz intensywnie i osusz.
Po określeniu długości kanału, zanacz jego długość na ćwieku aby mieć pewność, że dosięgniesz wierzchołka kanału. Włóż ćwiek do kanału i dociśnij do wierzchołka Aby przyśpieszyć uwalnianie się Ca(OH)2 dodaj kroplę sterylnej wody

4 Uwaga Uwalniający się Ca(OH)2 stworzy roztwór alkaliczny wewnątrz kanału, pH roztworu szybko wzrośnie powyżej 12, tworząc środowisko w którym nie przeżyją żadne bakterie ustne.

5 Aplikacja (część 2) 5. W owalnych bądź mocno stożkowych kanałach stosuj w razie potrzeby dodatkowo mniejsze ćwieki. Jeżeli znajduje się wystarczająco dużo przestrzeni w otwartym kanale można zagiąć końcówkę ćwieka, aby móc go później łatwiej usunąć. 6. Zostaw ćwiek w kanale na jeden do trzech tygodni, po czym, jeżeli to konieczne zastąp go nowym ćwiekiem lub wypełnij kanał na stałe.

6 Uwaga W razie potrzeby ćwiek może być wymieniany na nowy po 2-3 dniach, co przyśpieszy jego działanie.

7 Aplikacja (część 3) 7. Kiedy minie rekomendowany czas leczenia można łatwo usunąć ćwiek z kanału

8 FAQ´s W jaki sposób opracować kanał pod ćwiek z Ca(OH)2 ?
Kanał powinien być dobrze oczyszczony, intensywnie wypłukany i osuszony dokładnie przed użyciem ćwieka Jakiego roztworu używać do płukania kanału? Mogą być używane wszystkie standardowe roztwory (np. NaOCI lub H2O2)

9 FAQ´s Jak Ca(OH)2 uwalnia się z ćwieku?
Wilgoć w kanale pochodząca z kanalików zębinowych inicjuje proces uwalniania się Ca(OH)2. Aby przyspieszyć ten proces należy dodać kroplę sterylnej wody Jak długo ćwiek powinien pozostawać w kanale? Zazwyczaj jeden do trzech tygodni, ale w wyjątkowych przypadkach powinien być wymieniany co 2-3 dni.

10 FAQ´s Czy ćwiek powinien być upychany?
Nie, kondensacja nie jest konieczna. Czy ćwiek powinien być używany jednocześnie z pastą z Ca(OH)2 ? Nie. Użycie pasty spowoduje spadek efektywności ćwieka a pozostałości pasty mogą pozostać w kanale po usunięciu ćwieka.

11 FAQ´s Jak zatkać kanał po włożeniu ćwieka?
Można użyć każdego cementu tymczasowego, o ile pozwala na to rodzaj opracowanego ubytku. Czy konieczne jest sterylizowanie ćwieku? Nie. pH ćwieku szybko wzrasta powyżej 12, a na tym poziomie pH żadne bakteria nie przeżyją.


Pobierz ppt "Calcium Hydroxide Points"

Podobne prezentacje


Reklamy Google