Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sala gimnastyczna, w obranym miejscu zostaje wyznaczony prostokąt o wymiarach 3x5 (w środku pachołek). Uczestnik próby startuje na sygnał z pozycji wykrocznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sala gimnastyczna, w obranym miejscu zostaje wyznaczony prostokąt o wymiarach 3x5 (w środku pachołek). Uczestnik próby startuje na sygnał z pozycji wykrocznej."— Zapis prezentacji:

1

2 Sala gimnastyczna, w obranym miejscu zostaje wyznaczony prostokąt o wymiarach 3x5 (w środku pachołek). Uczestnik próby startuje na sygnał z pozycji wykrocznej. Po starcie należy przebiec trzykrotnie wyznaczoną drogę pomiędzy pachołkami, bez dotknięcia czy przewrócenia któregokolwiek z pachołków. Sędzia kontroluje poprawność wykonania próby i mierzy czas w którym wykonano próbę.

3 WYNIK/ CZASPUNKTACJA MNIEJ NIŻ 25 S POWYŻEJ 30 S.0

4 Sala gimnastyczna, uczestnik próby otrzymuje piłkę lekarską o wadze 2 kg, chwyta ją oburącz nad kolanami i przyjmuje pozycję w przysiadzie(ręce wyprostowane na wysokości ramion). Ocenę stanowi maksymalna liczba podskoków z piłką lekarską i powrót do przysiadu. Próba zostaje zakończona gdy zawodnik opuszcza ręce poniżej kolan, przytrzymuje piłkę udami lub wykonuje przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Sędzia kontroluje poprawność i ilość wykonanych podskoków.

5 WYNIKPUNKTACJA 30 PODSKOKÓW I WIĘCEJ MNIEJ NIŻ 40

6 Sala gimnastyczna, miejsce przy ścianie- na której zostaje umieszczona podziałka centymetrowa. Zawodnik staje bokiem do ściany. Pierwsza czynność polega na zmierzeniu wysokości dosiężnej- stojąc na całych stopach należy wyciągnąć maksymalnie ramię do góry i zaznaczyć palcami ślad na podziałce, następnie z ustawienia bokiem z półprzysiadu z przedmachem ramion- ćwiczący wykonuje wyskok z odbicia obunóż w górę, w celu jak najwyższego dotknięcia palcami podziałki. Pomiarowi podlega różnica pomiędzy śladem zaznaczonym w staniu a dotknięciem podziałki po wyskoku. Próba wykonywana jest dwukrotnie z krótką przerwą. Zalicza się lepszy wynik.

7 WYNIKPUNKTACJA 40 CM. I WYŻEJ PONIŻEJ 220

8 Polega na wykonaniu jak największej liczby podciągnięć na drążku w podchwycie oburącz. Pomiędzy poszczególnymi podciągnięciami nie należy robić przerw. Podstawą oceny poziomu sprawności ramion jest liczba prawidłowo wykonanych powtórzeń- opuszczenie do wyprostowanych rąk, podciągnięcie do uniesienia brody nad drążkiem.

9 WYNIKPUNKTACJA 14 I WIĘCEJ

10 Polega na wykonaniu siadu prostego z leżenia tyłem, z ramionami wyciągniętymi wzdłuż tułowia (bądź przy uszach). Podstawę oceny stanowi ilość poprawnie wykonanych powtórzeń( z leżenia- z dotknięciem łopatkami podłogi do pełnego siadu) z czasie 60 sekund.

11 WYNIKPUNKTACJA 49 I WIĘCEJ PONIŻEJ 50

12 Sala gimnastyczna. Uczeń biegnąc w miejscu ma za zadanie klasnąć pod uniesioną nogą. Sędzia odmierza czas 10 sekund i kontroluje dokładność wykonania zadania.

13 WYNIKPUNKTACJA 35 I WIĘCEJ PONIŻEJ 100

14 LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW OCENA 36-32Celująca 31-26Bardzo dobra 25-20Dobra 19-14Dostateczna 13-8Dopuszczająca 7-0Niedostateczna


Pobierz ppt "Sala gimnastyczna, w obranym miejscu zostaje wyznaczony prostokąt o wymiarach 3x5 (w środku pachołek). Uczestnik próby startuje na sygnał z pozycji wykrocznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google