Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie

2 Cel: Uświadomienie uczniom, które z ich zachowań i z zachowań innych osób są niewłaściwe i stwarzają zagrożenie dla innych.

3 W październiku odbyły się ćwiczenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W ćwiczeniach wzięło udział 88 uczniów, 8 nauczycieli, wychowawca świetlicy wiejskiej, 2 pracowników administracji oraz 4 pracowników obsługi. Na potrzeby ćwiczeń pożar został zasymulowany w szkolnej bibliotece. Ewakuacja osób przebiegła bez zastrzeżeń. Zebrani na boisku uczniowie zostali poinformowani, że był to alarm ćwiczeniowy oraz został im przedstawiony i omówiony cel tych ćwiczeń. Dzięki takim ćwiczeniom, które odbywają się, co roku nasi uczniowie wiedzą, jak reagować na sytuacje oraz jak należy się zachowywać.

4 Pani dyrektor sprawdza stan szkoły Żeby tylko nikogo nie zabrakło

5

6 25 października 2012 roku państwo: Gabriela Chylak, która, na co dzień pracuje w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Koszalinie oraz Grzegorz Chylak pracownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Filia w Kołobrzegu zaprezentowali dzieciom z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniom klas I - III, jak należy udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

7

8

9

10 Nim ruszyli do akcji ratowniczej najpierw wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat ratownictwa.

11

12 12 grudnia zaproszona policjantka z KMP w Koszalinie - p. Kinga Stopa poruszała różne aspekty bezpieczeństwa. W czasie tego spotkania uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze będąc pieszym i jak ważną rolę odgrywa znaczek odblaskowy umieszczony na tornistrze.

13

14 MY POSZLIŚMY DALEJ I NA WYCIECZKACH JESTEŚMY BARDZO WIDOCZNI Do twarzy nam w tym kolorze, prawda?

15 Kiedy na dworze śnieg, to dzieci chętnie chcą być na dworze. Nauczyciele przypominali zalecenia wystosowane prze kuratora w jaki sposób należ ubrać się i przede wszystkim bezpiecznie bawić

16 Mamy nadzieję, że uczniowie będą umieli wykorzystać, swą wiedzę, kiedy staną się przed wyzwaniem, jakie niosą niebezpieczeństwa Koordynator projektu Marzena Smolińska


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google