Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Palenie to więzienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Palenie to więzienie."— Zapis prezentacji:

1 Palenie to więzienie

2 Historia Tytoniu Prawdopodobnie pierwsi stosowali tytoń Majowie- podczas ceremonii religijnych palili liście tej rośliny, a później wdycha powstały dym. Nasiona tytoniu przywiózł do Europy sir Walter Raleigh w 1592 roku. Po wojnie krymskiej( 1856 rok) tytoń w postaci papierosów zdobył dużą popularność. Ale to w czasie pierwszej wojny światowej papierosy stały się powszechną używką.

3 Dym tytoniowy jest trujący
Aceton Naftylamina Kadm Metanol Pyren Benzopiren Cyjanowodór DDT Chlorek winylu Polon Nikotyna Tlenek Węgla Butan Arsen Uretan Akrydyna Amoniak Fenol Tuluidyn

4 Toksyczność papierosa
niska toksyczność Wysoka toksyczność Średnia toksyczność

5 Co grozi palaczowi Udary mózgu Katarakta Choroby serca Nowotwór krtani
Rozedma płuc Nowotwory trzustki Nowotwory nerek Mniejsza potencja seksualna i płodność

6 CZAS GOI NAWET GŁĘBOKIE RANY
Po zgaszeniu ostatniego PAPIEROSA : W CIĄGU 20 MIN. – TĘTNO OBNIŻY SIĘ ORAZ CIŚNIENIE TĘTNICZE KRWI POWRÓCI DO NORMY W CIĄGU 48 GODZ. – TWOJE ZMYSŁY SMAKU I WĘCHU ZACZNĄ DZIAŁAC NORMALNIE PO ROKU – RYZYKO ZACHOROWANIE NA CHOROBĘ NIEDOKRWIENNĄ MIĘŚNIA SERCOWEGO ZMNIEJSZY SIĘ O POŁOWĘ PO 15 LATACH – RYZYKO ZACHOROWANIA NA RAKA PŁUCA BĘDZIE PODOBNE, JAK U OSOBY NIGDY NIE PALĄCEJ

7 Nie pal - zaoszczędzisz!
W tys. PLN. 80 70 60 50 40 30 20 10 2 – 3 – pokojowe mieszkanie 1 rok lat lat lat lat

8 Palenie zmniejsza kondycję!

9 Nie pal - bo się zgubisz!

10 Palisz? Twój czas minął!

11 Zmniejsz liczbę wypalanych papierosów!
Wypalaj tylko pół każdego papierosa. Każdego dnia opóźnij zapalenie papierosa o kilka minut, potem o godz. i więcej. Postanów palić np. tylko w nieparzystych godzinach dnia lub tylko wieczorem. Zdecyduj wcześniej, ile papierosów wypalisz danego dnia. Za każdego dodatkowego wkładaj dwa złote do skarbonki . Nie zapalaj papierosa od razu, gdy poczujesz ochotę; poczekaj kilka minut i w tym czasie, spróbuj zająć się czymś innym Przestań kupować papierosy kartonami . Poczekaj, aż skończysz paczkę, zanim kupisz następną. Przestań nosić ze sobą papierosy. Postaraj się utrudnić sobie do nich dostęp. Zostawiaj zapalniczkę lub zapałki w domu, tak abyś za każdym razem musiał(a) prosić innych o ogień.

12 Przejdź przez życie -nie pal
TWÓJ WYBÓR

13 Chcesz utrwalić sukces? Dlatego jestem królem zwierząt.
A zatem: Wierz w sukces i chwal się swoimi osiągnięciami! Bądź stale zajęta(y)! Nie daj się skusić na „jednego papieroska”! Pamiętaj to może być powrót do nałogu! Ja, nie palę!!! Dlatego jestem królem zwierząt.

14 Ty wybierasz!!! P.S. Przyłącz się do nas niepalących.

15 Prezentację przygotował
Dziękuję za uwagę ! Prezentację przygotował Dawid Wiśniewski


Pobierz ppt "Palenie to więzienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google