Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aceton Naftylamina Kadm Metanol Pyren Benzopiren Cyjanowodór DDT Chlorek winylu Polon Nikotyna Tlenek Węgla Butan Arsen Uretan Akrydyna Amoniak Fenol.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aceton Naftylamina Kadm Metanol Pyren Benzopiren Cyjanowodór DDT Chlorek winylu Polon Nikotyna Tlenek Węgla Butan Arsen Uretan Akrydyna Amoniak Fenol."— Zapis prezentacji:

1

2 Aceton Naftylamina Kadm Metanol Pyren Benzopiren Cyjanowodór DDT Chlorek winylu Polon Nikotyna Tlenek Węgla Butan Arsen Uretan Akrydyna Amoniak Fenol Tuluidyn

3 Udary mózgu Choroby serca Katarakta Nowotwór krtani Nowotwory trzustki Mniejsza potencja seksualna i płodność Rozedma płuc Nowotwory nerek

4 Po zgaszeniu ostatniego PAPIEROSA : W CIĄGU 20 MIN. – TĘTNO OBNIŻY SIĘ ORAZ CIŚNIENIE TĘTNICZE KRWI POWRÓCI DO NORMY W CIĄGU 48 GODZ. – TWOJE ZMYSŁY SMAKU I WĘCHU ZACZNĄ DZIAŁAC NORMALNIE PO ROKU – RYZYKO ZACHOROWANIE NA CHOROBĘ NIEDOKRWIENNĄ MIĘŚNIA SERCOWEGO ZMNIEJSZY SIĘ O POŁOWĘ PO 15 LATACH – RYZYKO ZACHOROWANIA NA RAKA PŁUCA BĘDZIE PODOBNE, JAK U OSOBY NIGDY NIE PALĄCEJ

5 W tys. PLN – 3 – pokojowe mieszkanie 1 rok 5 lat 10 lat 20 lat 40 lat

6

7

8

9 Wypalaj tylko pół każdego papierosa. Kazdego dnia opóźnij zapalenie papierosa o kilka minut, potem o godz. i więcej. Postanów palić np. tylko w nieparzystych godzinach dnia lub tylko wieczorem. Zdecyduj wcześniej, ile papierosów wypalisz danego dnia. Za każdego dodatkowego wkładaj dwa złote do skarbonki. Nie zapalaj papierosa od razu, gdy poczujesz ochotę; poczekaj kilka minut i w tym czasie, spróbuj zająć się czymś innym Przestań kupować papierosy kartonami. Poczekaj, aż skończysz paczkę, zanim kupisz następną. Przestań nosić ze sobą papierosy. Postaraj się utrudnić sobie do nich dostęp. Zostawiaj zapalniczkę lub zapałki w domu, tak abyś za każdym razem musiał(a) prosić innych o ogień.

10 Nie pal np. : bezpośrednio po posiłkach, przy piciu kawy, herbaty czy alkoholu, w samochodzie, na spacerze, podczas rozmowy przez telefon, czytając gazetę, książkę itp., oglądając telewizję, siedząc wygodnie w fotelu, kiedy na kogoś czekasz.

11 TWÓJ WYBÓR

12 A zatem: Wierz w sukces i chwal się swoimi osiągnięciami! Bądź stale zajęta(y)! Nie daj się skusić na jednego papieroska! Pamiętaj to może być powrót do nałogu! Ja, nie palę!!! Dlatego jestem królem zwierząt.

13 Przyłącz się do nas niepalących. P.S.


Pobierz ppt "Aceton Naftylamina Kadm Metanol Pyren Benzopiren Cyjanowodór DDT Chlorek winylu Polon Nikotyna Tlenek Węgla Butan Arsen Uretan Akrydyna Amoniak Fenol."

Podobne prezentacje


Reklamy Google