Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d

2 Karol Wojtyła

3 Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło….
I życie się zaczęło, I szkoła się zaczęła, I studia się zaczęły, I teatr się zaczął, I kapłaństwo się zaczęło…. (Wadowice, czerwiec 1999 r.)

4 Jan Paweł II - Papież

5 Jan Paweł II Karol Wojtyła urodził się  18 maja 1920 w Wadowicach. W wieku 9 lat stracił matkę Emilię, a kiedy był w gimnazjum, w 1932 roku, zmarł Jego brat Edmund. W 1938 roku zdał maturę i zapisał się na Wydział Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wraz z ojcem przeprowadził się do Krakowa. 18 lutego 1941 r. zmarł Jego ojciec.

6 16 października 1978 roku zgromadzeni na konklawe kardynałowie wybrali Karola Wojtyłę na papieża. Przyjął on imię Jan Paweł II. 22 października 1978r. uroczyście rozpoczął posługę jako 263 następca św. Piotra Apostoła.

7 Jan Paweł II pokazał światu, że „ żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych. Rodzimy się jak gąszcz, który może zapłonąć podobnie jak krzak Mojżesza lub może uschnąć”

8 Przyjaciel młodych Papież od pierwszych dni swojego pontyfikatu kierował słowa do młodych, którzy dostrzegali jego autentyczną przyjaźń i troskę. „Zawszę czułem się głęboko związany z młodzieżą. Młodzi ludzie mają w sobie ogromne pokłady wielkich możliwości. Nie można ich nie kochać”.

9 Jan Paweł II i dzieci

10 „I dlatego pozwólcie, ze zanim odejdę, popatrzę jeszcze stąd na Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła jest mi droga – i popatrzę na Polskę… I dlatego - zanim stąd odejdę, proszę Was, abyście całe duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska raz jeszcze przyjęli z wiarą nadzieją i miłością” (Kraków, 10 czerwiec 1979 r.)

11 Odszedł Wielki Polak Jan Paweł II od 1992 r. cierpiał na postępującą chorobę Parkinsona. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.


Pobierz ppt "Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d."

Podobne prezentacje


Reklamy Google