Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d Karol Wojtyła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d Karol Wojtyła."— Zapis prezentacji:

1

2 Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d

3 Karol Wojtyła

4 Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło…. Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło…. I życie się zaczęło, I szkoła się zaczęła, I studia się zaczęły, I teatr się zaczął, I kapłaństwo się zaczęło…. (Wadowice, czerwiec 1999 r.) (Wadowice, czerwiec 1999 r.)

5 Jan Paweł II - Papież

6 Jan Paweł II Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. W wieku 9 lat stracił matkę Emilię, a kiedy był w gimnazjum, w 1932 roku, zmarł Jego brat Edmund. W 1938 roku zdał maturę i zapisał się na Wydział Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wraz z ojcem przeprowadził się do Krakowa. 18 lutego 1941 r. zmarł Jego ojciec. 18 lutego 1941 r. zmarł Jego ojciec.

7 16 października 1978 roku zgromadzeni na konklawe kardynałowie wybrali Karola Wojtyłę na papieża. Przyjął on imię Jan Paweł II. 22 października 1978r. uroczyście rozpoczął posługę jako 263 następca św. Piotra Apostoła.

8 Jan Paweł II pokazał światu, że żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych. Rodzimy się jak gąszcz, który może zapłonąć podobnie jak krzak Mojżesza lub może uschnąć

9 Przyjaciel młodych Papież od pierwszych dni swojego pontyfikatu kierował słowa do młodych, którzy dostrzegali jego autentyczną przyjaźń i troskę. Zawszę czułem się głęboko związany z młodzieżą. Młodzi ludzie mają w sobie ogromne pokłady wielkich możliwości. Nie można ich nie kochać.

10 Jan Paweł II i dzieci

11 I dlatego pozwólcie, ze zanim odejdę, popatrzę jeszcze stąd na Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła jest mi droga – i popatrzę na Polskę… I dlatego - zanim stąd odejdę, proszę Was, abyście całe duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska raz jeszcze przyjęli z wiarą nadzieją i miłością. (Kraków, 10 czerwiec 1979 r.)

12 Odszedł Wielki Polak Jan Paweł II od 1992 r. cierpiał na postępującą chorobę Parkinsona. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.


Pobierz ppt "Jan Paweł II Daria Ławska klasa VI d Karol Wojtyła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google