Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Logo salezjanów. Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika ks. Bosko. Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno w dużym jak i małym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Logo salezjanów. Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika ks. Bosko. Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno w dużym jak i małym."— Zapis prezentacji:

1 Logo salezjanów

2 Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika ks. Bosko. Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno w dużym jak i małym rozmiarze. Używany przez salezjanów w Europie. Logo salezjanów - idea

3 Salezjanie w Ameryce Południowej używali stylizowanej litery s jako logo. Logo salezjanów - idea

4 Po połączeniu dwóch znaków powstało logo. Logo salezjanów - idea

5 Symbolika - postacie Osoba dorosła przyjaźnie otwierająca dłonie do dwóch młodych osób stojących obok. Ks. Bosko dał pierwszeństwo młodzieży i zwrócił ku niej wielu świeckich

6 Symbolika - dom Dom – symbol rodzinnej atmosfery, ciepła, przyjęcia, które szczególnie dotyczy młodzieży, która nie ma domu.

7 Symbolika - strzałka Strzałka w górę – wymiar religijny – ewangelizacja, określenie celu naszej misji. Dążenia do osiągania szczytów i bliskości z Bogiem

8 Symbolika - kolumny Trzy kolumny na których zbudowany jest System Prewencyjny; ROZUM RELIGIA MIŁOŚĆ

9 Symbolika - kolumny Kula ziemska utworzona z dwóch wzgórz, wydm – symbol świata.. W centrum jest znak S w kształcie drogi – znak podążania, rozwoju.


Pobierz ppt "Logo salezjanów. Idea logo powstała w oparciu o odzwierciedlenie pomnika ks. Bosko. Powstał znak prosty, unikalny, czytelny zarówno w dużym jak i małym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google