Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują na zajęciach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują na zajęciach."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują na zajęciach TIK. 3. Nie kradnijmy cudzych pomysłów! - kopiując podajemy źródło i autora. 4.Myślimy rozważnie! – nie udostępniamy swoich danych osobowych, nie wykorzystujemy wizerunku innej osoby w sieci bez jej zgody. 5. Dbamy o swoje bezpieczeństwo! – Nie nawiązujemy kontaktów z nieznajomymi, nie dajemy się oszukać, nie zdradzamy tajemnic. 6. W pracy z komunikatorami grzecznie i kulturalnie odnosimy się do siebie, nie używamy wulgaryzmów. 7. Pomagamy dziadkom, rodzicom zrozumieć dzisiejszy cyberświat

3 W sieci ludzie często piszą kłamstwa, wstawiają do niej nieodpowiedniej treści zdjęcia i filmiki. Coraz więcej powstaje niedozwolonych stron. Nie wierzmy bezkrytycznie wszystkim informacjom, które znajdują się w sieci.

4 Nauka z komputerem w klasie I. Wykorzystywanie tablicy multimedialnej nie tylko na informatyce. Lekcje informatyki w klasie VI. Lekcje z wykorzystaniem TIK są bardzo ciekawe. Dużo zapamiętujemy i chętnie się uczymy.,,TIK na naszych lekcjach.

5 Pamiętajmy, aby przy każdym kopiowaniu w sieci podać autora pracy. Nie kradnijmy cudzych pomysłów, w przeciwnym razie grozi nam grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat.

6 Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak w dużym niebezpieczeństwie jesteśmy. Nie możemy nikomu ufać. Wiel u ludzi podaje się za kogoś kim nie jest. Musimy uważać co piszemy w sieci. Nawet prosta informacja o nas może przyczynić się do okradzenia nas.

7 Nie wchodź na podejrzane strony internetowe(grozi zainfekowaniem wirusem), nie udostępniaj swoich danych (mogą być później wykorzystane w różnych celach). Pamiętaj, żeby nie publikować zdjęć innej osoby bez jej zgody. Za zagranie w grę (na podejrzanej stronie) lub obejrzenie filmiku można dostać wielki rachunek.

8 Nasza kultura w Intrenecie świadczy o naszej osobie i w jaki sposób będziemy traktowani w Internecie.

9 Rozmowa z dziadkami przez Skype. Nauczmy babcię i dziadka jak korzystać z komputera i Internetu.

10 Slajd nr 4 (wszystkie zdjęcia) um Zdjęcie nr 1 (slajd5) 0433_prawa-autorskie-kolaz- word-na-bialym-tle-ilustracja- wektora-ilustracja-z- stowarzyszenia-roznych- waru.html zdjęcie nr 2 (slajd 5) autorskie-globus-z-stowarzyszenia-roznych-warunkow-ilustracja- wektora-wordcloud.html Animacja slajd 5 /copyright.htm ZDJĘCIE 1 SLAJD 8 ciekawostki/9296/Nastolatki-rzadza-w-Internecie.html Slajd 6 zdjęcie 1 dzieckowsieci.pl Slajd 7 zdjęcie 1 tnet-czyli-pulapka-w-sieci Zdjęcie nr.2 (slajd7) Slajd 9 zdjęcie nr 3 wtfskymall.blogspot.com Slajd 9 zdjęcie n r1 nytimes.com Slajd 9 zdjęcie nr2 ock-image/young- woman-teaches-her- grandmother-work- with-computer/ tło do 9 slajdu pun.pl Tło do 8 slajdu desktopwallpaperh d.com Tło do 4 slajdu cute-wallpaper.com Tło do slajdu nr 2 doccomp- access.blogspot.com Tło do 3 slajdu wallpapers.jurko.net Piosenka - End Tapes – By The Joy Formidable wallpaper4me.com – tło do slajdu 1 - zdjęcie 1 slajd 3 kument_widok?id=2299&t=3&u= chttp://szkolazklasa2zero.nq.pl/do kument_widok?id=2299&t=3&u= c - kodeks


Pobierz ppt "1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują na zajęciach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google