Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści 1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści 1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści 1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują na zajęciach TIK. 3. Nie kradnijmy cudzych pomysłów! - kopiując podajemy źródło i autora. 4.Myślimy rozważnie! – nie udostępniamy swoich danych osobowych, nie wykorzystujemy wizerunku innej osoby w sieci bez jej zgody. 5. Dbamy o swoje bezpieczeństwo! – Nie nawiązujemy kontaktów z nieznajomymi, nie dajemy się oszukać, nie zdradzamy tajemnic. 6. W pracy z komunikatorami grzecznie i kulturalnie odnosimy się do siebie, nie używamy wulgaryzmów. 7. Pomagamy dziadkom, rodzicom zrozumieć dzisiejszy cyberświat

3 Nie ufaj wszystkiemu, Co znajduje się w sieci
W sieci ludzie często piszą kłamstwa, wstawiają do niej nieodpowiedniej treści zdjęcia i filmiki. Coraz więcej powstaje niedozwolonych stron. Nie wierzmy bezkrytycznie wszystkim informacjom, które znajdują się w sieci.

4 ,,TIK” na naszych lekcjach.
Wykorzystywanie tablicy multimedialnej nie tylko na informatyce. Nauka z komputerem w klasie I. Lekcje z wykorzystaniem TIK są bardzo ciekawe. Dużo zapamiętujemy i chętnie się uczymy. Lekcje informatyki w klasie VI.

5 Prawa autorskie i własność INTELEKTUALNA !!!
W Internecie ważne są Prawa autorskie i własność INTELEKTUALNA !!! Pamiętajmy, aby przy każdym kopiowaniu w sieci podać autora pracy. Nie kradnijmy cudzych pomysłów, w przeciwnym razie grozi nam grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat.

6 Dbaj o swoje bezpieczeństwo.
Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak w dużym niebezpieczeństwie jesteśmy. Nie możemy nikomu ufać. Wielu ludzi podaje się za kogoś kim nie jest. Musimy uważać co piszemy w sieci. Nawet prosta informacja o nas może przyczynić się do okradzenia nas.

7 Uważaj NA PUŁAPKI W SIECI i hakerów.
Nie wchodź na podejrzane strony internetowe(grozi zainfekowaniem wirusem), nie udostępniaj swoich danych (mogą być później wykorzystane w różnych celach). Pamiętaj, żeby nie publikować zdjęć innej osoby bez jej zgody. Za zagranie w grę (na podejrzanej stronie) lub obejrzenie filmiku można dostać wielki rachunek.

8 Nie stosuj wulgaryzmów oraz szanuj innych ludzi.
Nasza kultura w Intrenecie świadczy o naszej osobie i w jaki sposób będziemy traktowani w Internecie.

9 My, dziadkowie i komputer.
Rozmowa z dziadkami przez Skype. Nauczmy babcię i dziadka jak korzystać z komputera i Internetu .

10 Odnośniki do stron źródłowych
Slajd nr 4 (wszystkie zdjęcia) Piosenka - End Tapes – By The Joy Formidable Tło do slajdu nr 2 doccomp-access.blogspot.com Zdjęcie nr 1 (slajd5) - kodeks wallpaper4me.com –tło do slajdu 1 - zdjęcie 1 slajd 3 Tło do 3 slajdu wallpapers.jurko.net zdjęcie nr 2 (slajd 5) Tło do 4 slajdu cute-wallpaper.com Tło do 8 slajdu desktopwallpaperhd.com Animacja slajd 5 Slajd 6 zdjęcie 1 dzieckowsieci.pl tło do 9 slajdu pun.pl Slajd 7 zdjęcie 1 Slajd 9 zdjęcie nr2 Zdjęcie nr.2 (slajd7) ZDJĘCIE 1 SLAJD 8 Odnośniki do stron źródłowych Slajd 9 zdjęcie nr 3 wtfskymall.blogspot.com Slajd 9 zdjęcie n r1 nytimes.com


Pobierz ppt "Spis treści 1. Każdy z nas może korzystać z zasobów TIK, korzystajmy z nich rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie. 2. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google