Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKADEMIA ŚW. MIKOŁAJA! projekt przygotowany dla Twojej Firmy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKADEMIA ŚW. MIKOŁAJA! projekt przygotowany dla Twojej Firmy"— Zapis prezentacji:

1

2 AKADEMIA ŚW. MIKOŁAJA! projekt przygotowany dla Twojej Firmy

3 AGENDA DLACZEGO ZYGZAKI WYTYCZNE ZAŁOŻENIA SCENARIUSZ STREFY PROJEKTU
ZOSTAŃ MIKOŁAJEM GWIAZDKOWE BUZIE ODLOTOWA BOMBKA KĄCIK ELFIKA GALERIA ARTYSTYCZNA POCZTÓWKA Z MIKOŁAJEM ELEMNTY PROGRAMU / SCENA GŁÓWNA CHOINKA MARZEŃ ORDER MIKOŁAJA SPEKTAKL DOBRE ROZWIĄZANIA AKADEMII PRZYKŁADOWY RZUT ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI O ZYGZAKACH

4 DLACZEGO ZYGZAKI Ponieważ do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Ponieważ tworzymy scenariusze na zamówienie. Ponieważ umiejętnie redukujemy koszty wykorzystując doświadczenie. Ponieważ pracujemy tylko ze sprawdzonymi animatorami. Ponieważ wiemy jak zbudować pozytywne relacje z dziećmi. Ponieważ błyskawicznie potrafimy nawiązać kontakt z publicznością. Ponieważ nadajemy niepowtarzalny kształt widowiskom artystycznym. Ponieważ rozbawiamy widownie zabawnymi anegdotami oraz improwizowanymi dialogami. Ponieważ dobry humor nas nie opuszcza.

5 ZAŁOŻENIA Podczas całego programu ZYGZAKI wprowadzają dzieci wraz z rodzicami i opiekunami w świat przedświątecznych rytuałów (ubieranie choinki, pakowanie prezentów itp.). W każdym przypadku kolejne elementy zabawy przygotowują wszystkich uczestników imprezy do powitania głównego gościa, jakim jest ŚW. MIKOŁAJ. Gdy pojawia się nasz długo wyczekiwany przybysz dzieci najpierw chwalą się wykonanymi zadaniami, a następnie mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze Św. Mikołajem. W AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA najmłodsi cały czas znajdują się pod opieką doświadczonych animatorów, którzy prowadzą program elastycznie dostosowując go do zaistniałych okoliczności. Ponadto w AKADEMII, także nasze pociechy mogą zostać MIKOŁAJAMI, przynosząc drobne upominki dla dzieci z wybranych domów dziecka. Każdy kto weźmie udział w naszym programie z pewnością wyjdzie ze wspaniałymi doświadczeniami, pełen radości i satysfakcji. Program jest szyty na miarę, a w ramach scenariusza proponujemy optymalne rozwiązania. To może być wyjątkowa „AKADEMIA ŚW. MIKOŁAJA”, którą chce się pamiętać, więc i Ty „PAMIĘTAJ O MIKOŁAJU”.

6 SCENARIUSZ Uwzględnia aktywności dla poszczególnych grup wiekowych
Prowadzony jest w wielu strefach I strefa – scena główna: zabawy dla każdego prowadzone przez duet aktorów prowadzących, teatrzyk (w centralnym punkcie sali) II strefa – zabawy dla każdego na wyznaczonych obszarach znajdujących się wokół sali Promuje dobroczynne zachowanie wśród dzieci – akcja „Zostań Mikołajem”

7 STREFY PROJEKTU ZOSTAŃ MIKOŁAJEM
Czy potrafisz być MIKOŁAJEM? Lubisz dawać prezenty innym i nieść radość tym, którzy tego potrzebują? Jeśli tak to zapraszamy do wspólnej akcji „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM”. Każdy może do naszej AKADEMII przynieść upominek, który posłuży zabawie innym dzieciom. W ten sposób chcemy promować dobroczynne zachowanie naszych pociech i zarazem sprawiać radość innym, potrzebującym wsparcia malcom. Przyniesione prezenty mogą być nie zapakowane, jak również mogą być zabawkami, z których nasze dzieci np. wyrosły. Upominki przy wejściu zostawimy u dobrych Elfów, a w nagrodę za ten gest wszyscy otrzymają Mikołajowe czapeczki. W ten sposób każdy kto wejdzie do naszej AKADEMII będzie już przygotowany do zabawy z prawdziwym ŚW. MIKOŁAJEM.

8 DOM DZIECKA nr 2 im. J. Korczaka w Warszawie
Wszystkie prezenty przyniesione do AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA zostaną przekazane przez ZYGZAKI do wybranych przez firmę placówek. Poniżej przedstawiamy propozycje: Ul. Jaktorowska 6 Warszwa Tel Oficjalne otwarcie miało miejsce 27 lutego 1913r. Pierwszym dyrektorem był Janusz Korczak. Po wyzwoleniu II Wojnie Światowej budynek zajmowały różne instytucje państwowe. W roku 1956 Komitet Korczakowski pod przewodnictwem Igora Newerego rozpoczął zabiegi o jego odzyskanie z przeznaczeniem do na dom dziecka. Na fasadzie budynku odsłonięto tablicę upamiętniająca Janusza Korczaka oraz zamordowane dzieci i personel Domu Sierot. W roku 1957 odzyskano budynek. W dniu 11 września 1957 roku uroczyście otwarto Państwowy Dom Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka.

9 DOM DZIECKA nr 16 w Warszawie
Wszystkie prezenty przyniesione do AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA zostaną przekazane przez ZYGZAKI do wybranych przez firmę placówek. Poniżej przedstawiamy propozycje: Ul. Międzyparkowa 5 Warszawa Tel Dom Dziecka Nr 16 jest placówką opiekuńczo – wychowawczą dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, całkowicie lub okresowo pozbawionych opieki rodzicielskiej. Najczęściej dzieci umieszczane są w wyniku interwencji policji, na podstawie postanowienia sądu, ale również na prośbę rodziców, będących chwilowo w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujących wsparcia. Zakres działania: oddziaływanie pielęgnacyjno – wychowawcze opieka psychologiczna rehabilitacja dogoterapia

10 DOM DZIECKA Nr 1 NASZ DOM im. Maryny Falskiej
Wszystkie prezenty przyniesione do AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA zostaną przekazane przez ZYGZAKI do wybranych przez firmę placówek. Poniżej przedstawiamy propozycje: Al. Zjednoczenia 34 Warszawa Tel Powstał w 1919 roku z inicjatywy Maryny Falskiej i Janusza Korczaka w Pruszkowie. Do Warszawy został przeniesiony w 1928roku. Dom realizuje cele z zakresu zapewnienia Dziecku opieki oraz zaspokojenia niezbędnych potrzeb bytowych i rozwojowych. Stwarza warunki powrotu dziecka do rodziny lub znalezienia zastępczego środowiska rodzinnego. Udzielanie wsparcia i specjalistycznej pomocy ofiarom przemocy Dom Dziecka Nr 1 jest placówką wielofunkcyjną i składa się z następujących form opieki: placówki socjalizacyjnej, placówki interwencyjnej zwanej Specjalistycznym Ośrodkiem dla Dzieci w Kryzysowych Sytuacjach Rodzinnych, dwóch mieszkań filialnych na Wrzecionie i Żoliborzu. Placówka dysponuje 2 mieszkaniami chronionymi na Woli i Mokotowie. Dom jest jednostką organizacyjną budżetową Miasta Stołecznego Warszawy, wykonującą zadania z zakresu pomocy społecznej.

11 STREFY PROJEKTU GWIAZDKOWE BUZIE
W naszej AKADEMII nie zabraknie oczywiście charakteryzacji. To bardzo ważny element w harmonogramie imprezy. Każdy chce się wyróżniać, dlatego przyozdobimy małe, większe i te największe buzie po to by nasze spotkanie było jeszcze bardziej świąteczne. Na uśmiechniętych twarzach dzieci w miarę upływu czasu pojawiać się będą coraz liczniejsze gwiazdki, gałązki, kwiatuszki, czy bombki.

12 STREFY PROJEKTU ODLOTOWA BOMBKA
Strefa odlotowych bombek opierać się będzie na produkcji tych popularnych świątecznych dekoracji. Każde dziecko które przyjdzie będzie mogło zrobić swoją bombkę (plastikową), ozdobić ją i okleić specjalnymi pyłkami. Dla dorosłych też czeka zabawa. Dorośli otrzymają prawdziwe szklane bombki oraz farby. Malowanie ozdób przez dorosłych będzie koordynowane i prowadzone przez osobę z Akademii Sztuk Pięknych, a nasze dzieła będzie można zabrać do domu

13 STREFY PROJEKTU KĄCIK ELFIKA
Dla każdego coś miłego. Najmłodsi też znajdą chwile rozrywki dla siebie. Na terenie AKADEMII przygotujemy specjalną strefę, w której bawić się mogą pod opieką rodziców maluszki. Wszystkie elementy zostaną przygotowane specjalnie dla tych, którzy jeszcze pierwszych kroków nie stawiają, jak i tych, którzy korzystają z uroków chodzenia od niedawna. Strefa Elfika to strefa pełna przygód i niespodzianek. Tor raczkujących maluchów oraz sprint elfika prowadzone będą przez doświadczone animatorki.

14 STREFY PROJEKTU GALERIA ARTYSTYCZNEJ
Czy w Twoim pokoju wisi prawdziwy obraz namalowany przez Twoje dziecko? W trakcie trwania AKADEMII czynna będzie strefa GALERII ARTYSTYCZNEJ. Tu dzieci za pomocą prawdziwych farb oraz płócien stworzą własne zygzakowe dzieła. Swoją pracę oczywiście będzie można zabrać do domu i włożyć w odpowiednią ramę. W ramach bezpieczeństwa o czystość dzieci, każdy malarz otrzyma od nas pelerynkę a po zakończonych pracach udostępnimy środki do oczyszczenia rąk. Teraz wystarczy ruszyć do kolejnych stref które czekają na naszych Gości.

15 STREFY PROJEKTU POCZTÓWKA Z MIKOŁAJEM
Po zabawach z Mikołajem przyszła pora na prezenty, czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej. Większość będzie się zastanawiać co otrzyma od Mikołaja. Część na pewno zada sobie pytanie -czy było grzeczne? A na zakończenie spotkania ze Św. Mikołajem pewnie wszyscy zadadzą sobie pytanie – czy to już wszystko?. Odpowiedź brzmi - nie. Dla każdego bowiem, pożyteczne i pomocne Elfy przygotowały jeszcze jeden prezent. Każde dziecko które podejdzie do Św. Mikołaja otrzyma kilka dni później 3 pocztówki, które będzie można wysłać na Św. Bożego Narodzenia z życzeniami do swoich bliskich. Zdjęcia zrobi fotograf, a my wydrukujemy je w formie pocztówki i dostarczymy do biura Firmy już w poniedziałek.

16 ELEMENTY PROGRAMU /SCENA GŁÓWNA
Scena główna to centralny punkt imprezy, z którego Zygzaki będą organizować wszystkie aktywności. Tu również pojawią się zaproszeni aktorzy wraz z bajką Scena będzie miejscem rozstrzygnięcia wielu zabaw i konkursów, ale przede wszystkim punktem skupiającym uwagę przybyłych gości. To stąd Zygzaki poprowadzą cały program AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA.

17 ELEMENTY PROGRAMU / SCENA GŁÓWNA CHOINKA MARZEŃ
W tym wyjątkowym dniu przystroimy w trakcie naszych zabaw 3 choinki, które być może znajdą swoje miejsce u Państwa w firmie. Drzewka będą przypominały nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale również o naszej wspólnych zabawach w AKADEMII ŚW. MIKOŁAJA. Niemal wszystkie ozdoby będziemy przygotowywać razem z dziećmi i rodzicami. A niepowtarzalnym dekorowaniem pokieruje prowadzący imprezę duet ZYGZAKÓW.

18 ELEMENTY PROGRAMU / SCENA GŁÓWNA ORDER MIKOŁAJA
W trakcie naszego spotkania będziemy wyróżniać najaktywniejsze dzieci, a także całe rodziny. Osoby, które otrzymają największą ilość orderów otrzymają specjalną nagrodę przyznaną przez Mikołaja. Odznakę w postaci naklejki można otrzymać w każdej strefie za udział w poszczególnych zabawach. Animatorzy będą rozdawać ordery gdy tylko uczestnik będzie aktywnie brał udział w zajęciach. Ten rodzaj specjalnego nagradzania wszystkich w trakcie imprezy na pewno jeszcze bardziej przyczyni się do integracji całych rodzin, a strefy aktywności będą pękać w szwach.

19 ELEMENTY PROGRAMU / SCENA GŁÓWNA
spektakl

20 DOBRE ROZWIĄZANIA AKADEMII
Po uroczystym powitaniu i wspólnej zabawie ze Św. Mikołajem nadeszła pora na prezenty. W celu lepszej organizacji wydawania paczek przez Elfy wszystkie dzieci otrzymają samoprzylepne karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem przy wejściu do Akademii. Będą one wyróżniały się 4 różnymi kolorami. Każdy kolor będzie przypisany do danej grupy wiekowej. W ten sposób indywidualne rozdawanie prezentów stanie się prostsze i dokładniejsze. Elfy będą mogły szybko odnaleźć posegregowane prezenty, a Mikołaj spokojnie sprawdzi czy nasze dzieci zasługują na prezent.

21 PRZYKŁADOWY RZUT ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI – 20 m x 12 m

22 O ZYGZAKACH ANDRZEJ SZCZERBA IRENEUSZ POPIEL
W grupie wiekowej rozpoznawany jako Zygzak Mały, wulkan energii, planista nie mylić z pianistą, aktor scen muzycznych, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie, doświadczony event menager, art director oraz malarz-elektryk, mąż żony, ojciec Mai, brat 3 sióstr, kumpel Zygzaka Dużego. W grupie wiekowej rozpoznawany jako Zygzak Duży, zapalony obserwator wiosennych pąków, konserwator poczucia humoru, z wykształcenia i zamiłowania socjolog, inicjator i realizator wielu wydarzeń artystycznych, warsztatów oraz spektakli, doświadczony new buisness menager, senior executiv oraz stolarz-tynkarz, mąż żony, zięć teściów, kolega Zygzaka Małego.

23 ZAUFALI ZYGZAKOM – m.in. MIEJSCE NA TWOJE LOGO


Pobierz ppt "AKADEMIA ŚW. MIKOŁAJA! projekt przygotowany dla Twojej Firmy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google