Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. tel. 58 323 89 19 GaduGadu: 5441761

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. tel. 58 323 89 19 GaduGadu: 5441761"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

2 tel. 58 323 89 19 GaduGadu: 5441761 biblioteka@wsb.gda.pl

3 wolny dostęp do półek, działy: od administracji do zarządzania, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu i baz elektronicznych, kącik z nowościami książkowymi, ksero, drukarka.

4 zostawić dokument u bibliotekarza, wpisać się do zeszytu odwiedzin, okrycie wierzchnie, torbę i inne przedmioty zostawić w szafce. Ze zbiorów czytelni korzysta się tylko na miejscu.

5 66 tytułów bieżących i 44 tytuły archiwizowane w Gdańsku, 10 tytułów bieżących w Gdyni, udostępniane na miejscu, wykaz czasopism z linkami na stronie www, abstrakty artykułów w katalogu bibliotecznym.

6 ponad 33 tysiące książek, książki wypożycza się na okres: 2 tygodnie – oznaczone żółtym paskiem, 4 tygodnie – oznaczone białym paskiem, 5 lub 9 miesięcy – podręczniki wieloegzemplarzowe. limity książek do wypożyczenia: licencjat (I i II rok) – 5 książek z paskiem + 4 podręczniki wieloegzemplarzowe, III rok licencjatu – 6 książek z paskiem + 3 podręczniki MSU – 6 książek, studia podyplomowe – 5 książek. kary za przekroczenie terminu zwrotu książek: 1 zł za dzień, za każdy przetrzymany egzemplarz.

7 Zwrotu książek można dokonać szybko i bez kolejki, a także po godzinach otwarcia, za pomocą WRZUTNI, która znajduje się przy wejściu do Biblioteki.

8 Karta biblioteczna wydawana jest w bibliotece na podstawie legitymacji studenckiej w ciągu 7 dni. Legitymacja elektroniczna służy jako karta biblioteczna.

9 możliwość zamawiania, rezerwowania oraz przedłużania terminu zwrotu książek, dostęp ze www.wsb.pl/gdansk/studenci/biblioteka dostęp poprzez EXTRANET: zakładka: BIBLIOTEKA > KATALOG BIBLIOTECZNY.

10 Jeśli czytelnik chce wypożyczyć książkę, powinien sprawdzić w katalogu OPAC czy wybrana pozycja jest dostępna, a następnie spisać jej sygnaturę (np. F-1/10/2).

11

12 NUMER KARTY: numer karty bibliotecznej bez zer na początku lub (dotyczy studentów zapisanych do Biblioteki po 01.10.2011) numer albumu, np. gd4484 HASŁO: 3 pierwsze litery nazwiska, pisane małą literą, bez polskich liter.

13

14

15 Wydawnictwo Zwarte, czyli książki Wydawnictwo Ciągłe/Zbiorowe, czyli czasopisma i artykuły z czasopism

16 Możliwe jest wyszukiwanie m.in. według: Tytułu, Osoby, czyli autora lub redaktora Hasła przedmiotowego.

17 Wystarczy wpisać początek poszukiwanego słowa (min. 3 litery) i zakończyć *.

18

19 SZUKAJ W SŁOWNIKU zawęża wyszukiwanie, pokazując listę haseł przedmiotowych wraz z określnikami. SZUKAJ OPISU przekierowuje od razu do listy wyszukanych tytułów.

20

21

22 Oznaczenie Biblioteki: WSBGD= Biblioteka Główna WSB w Gdańsku

23 Oznacza to, że dana pozycja znajduje się w Bibliotece WEiZ w Gdyni, co można sprawdzić wybierając Wszystkie w rozwijanym polu w kolumnie lokalizacji.

24 Oznaczenie Biblioteki: BWEZG=Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania w GDYNI

25 Gdańsk Gdynia

26

27

28 Zarezerwowany tytuł nie może być przedłużony przez innego czytelnika. Po powrocie do biblioteki książka będzie czekać na odbiór przez 7 dni, czytelnik zostanie o tym powiadomiony e-mailem.

29

30

31

32

33

34 Jeżeli nie można przedłużyć danej pozycji, kliknięcie na INFO. wyjaśni dlaczego.

35 osobiście w bibliotece, telefonicznie (58 323 89 19), poprzez komunikator GaduGadu: 5441761, e-mailem na adres: biblioteka@wsb.gda.pl,biblioteka@wsb.gda.pl w katalogu OPAC.

36 Na adres e-mail automatycznie wysyłane są powiadomienia: przypominające o zbliżającym się terminie zwrotu książek, informujące o możliwości odbioru zarezerwowanej pozycji. Prosimy o sprawdzanie i uaktualnianie adresu mailowego w INFORMACJACH O CZYTELNIKU w zakładce Zmiana e-maila.

37 Legalis: System Informacji Prawnej, Biblioteka Infor Lex, ProQuest ABI/Inform Complete : anglojęzyczna baza czasopism pełnotekstowych, W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki: EBSCO, ScienceDirect, SCOPUS, SpringerLink, ISI Web of Knowledge, Wiley Online Library.

38 Akty Prawne Orzecznictwo Wyjaśnienia urzędowe Wzory pism Książki i Czasopisma wydawnictwa CH Beck Słowniki i tłumaczenia aktów prawnych Monitor Prawno-Gospodarczy (Monitor Polski B)

39

40

41 ABI/INFORM Dataline: biznesowe, ekonomiczne, lokalne oraz regionalne publikacje ABI/INFORM Global: zakres biznesowy, finansowy i ekonomiczny – dzienniki, profile firm, w tym Wall Street Journal ABI/INFORM Trade & Industry: zakres biznesowy, ekonomiczny, handlowy i przemysłowy – periodyki

42

43 Dostęp do baz z komputerów na terenie Uczelni. Możliwość dostępu zdalnego do bazy Proquest ABI/Inform po utworzeniu indywidualnego konta Moja Sesja.

44


Pobierz ppt "Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. tel. 58 323 89 19 GaduGadu: 5441761"

Podobne prezentacje


Reklamy Google