Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

2 O Bibliotece System informacyjno-biblioteczny Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu tworzą Biblioteka Główna (w siedzibie Uczelni przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu) oraz Biblioteka Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

3 O Bibliotece Biblioteka została utworzona w 1998 roku na bazie księgozbioru przekazanego przez Założyciela Uczelni. Gromadzi swoje zbiory w oparciu o zakupy własne, wymianę oraz dary. Profil gromadzenia zbiorów jest dostosowany do podstawowych treści dydaktycznych realizowanych przez Uczelnię.

4 O Bibliotece Nasz adres: ul. Fabryczna 29-31, budynek A
Wypożyczalnia: sala 006 tel Czytelnia: sala 034 tel

5 O Bibliotece Godziny otwarcia Wypożyczalnia s. 006 Czytelnia s. 034
Poniedziałek 9:00 -17:00 Wtorek 9:00 -18:00 Środa Czwartek 9:00 -12:00 Piątek Sobota 10:00 -18:00 Niedziela 9:00 -15:00

6 Wypożyczalnia Ponad 90 000 podręczników i literatury uzupełniającej.
Wolny dostęp do półek. Księgozbiór uporządkowany jest w układzie działowym.

7 Wypożyczalnia Książki wypożyczane są na okres 4 tygodni.
W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia terminu wypożyczenia książek (o ile nie zostały zarezerwowane przez innego Czytelnika). Prolongatę można wykonać samodzielnie, logując się na swoje konto w katalogu lub kontaktując się z Biblioteką telefonicznie bądź mailowo. Biblioteka nalicza kary za nieterminowy zwrot lub prolongatę wypożyczonych dokumentów. Kara za nieterminowy zwrot dokumentów wynosi 0,50 zł za jeden dzień przetrzymania.

8 Czytelnia Miejsce pracy indywidualnej i grupowej.
Materiały tu prezentowane udostępniane są wyłącznie na miejscu: - blisko 200 tytułów czasopism naukowych i branżowych, w formie tradycyjnej i elektronicznej, - podstawowa literatura naukowa (podręczniki), wydawnictwa informacyjne: słowniki, encyklopedie, leksykony, dostęp do baz danych: Inforlex, Legalis, Serwis HR, Lex Omega, Ebsco Host, Elsevier Science, Springer Link, ISI Web of Knowledge, Science, Nature.

9 Czytelnia Stanowiska komputerowe przeznaczone są przede wszystkim do pracy naukowej oraz sprawdzania informacji w Extranecie. Posiadają stały dostęp do internetu. Istnieje możliwość pracy na własnym przenośnym sprzęcie z dostępem do Internetu za pośrednictwem łączy WIFI.

10 Wrzutnia Po godzinach pracy Biblioteki książki można zwrócić do wrzutni znajdującej się obok wejścia do wypożyczalni (sala 006). Zostaną one zdjęte z konta Czytelnika w ciągu 24 godzin.

11 Katalog on-line (OPAC)
Pozwala na samodzielne przeglądanie zbiorów Biblioteki, zamawianie książek oraz rezerwację książek wypożyczonych. Umożliwia też zarządzanie kontem Czytelnika. Dostępny jest na stronie głównej Biblioteki oraz w zakładce Zasoby. W zależności od miejsca logowania należy wybrać: dostęp z zewnątrz lub dostęp z Uczelni.

12 Katalog on-line (OPAC)
Tu należy kliknąć, aby zalogować się na konto Czytelnika w katalogu.

13 Katalog on-line (OPAC) Logowanie
Każdy Czytelnik po zapisie do Biblioteki otrzymuje numer karty bibliotecznej oraz hasło, które pozwala zalogować się do katalogu.

14 Katalog on-line (OPAC) Wyszukiwanie
Pozycje można wyszukiwać poprzez różne indeksy, takie jak: tytuł, autor, serie, przedmiot (temat), rok wydania, język.

15 Katalog on-line (OPAC) Wyszukiwanie
Liczba znalezionych pozycji na dany temat Informacje o danym tytule: możliwość wyświetlenia szczegółowego opisu z egzemplarzami oraz czy istnieje możliwość zamówienia bądź rezerwacji

16 Katalog on-line (OPAC) Wyszukiwanie
Sygnatura, czyli oznaczenie działu, w którym dana książka się znajduje Informacja o pozycjach dostępnych do wypożyczenia lub do korzystania na miejscu w Czytelni Oznaczenie Biblioteki: WSBWr – Biblioteka WSB Wrocław Książka znajduje się w Bibliotece Głównej we Wrocławiu Zamów / Rezerwuj W kolumnach Akcja i Uwagi znajdują się dodatkowe informacje dotyczące danego egzemplarza Oznaczenie Biblioteki: WSBoO – Biblioteka WSB Opole Książka znajduje się w Bibliotece Wydziału WSB w Opolu

17 Katalog on-line (OPAC) Zamawianie
Po kliknięciu ikony Zamów otwiera się okno z zamawianym dokumentem. By wysłać zamówienie należy wybrać miejsce dostarczenia: Wypożyczalnia i kliknąć ikonę Zamów.

18 Katalog on-line (OPAC) Zamawianie
Następnie pojawia się lista zamówień Czytelnika. Na liście tej należy zaznaczyć pozycje zamawiane i kliknąć Wyślij zamówienia.

19 Katalog on-line (OPAC) Zamawianie
Zamówienie zostało wysłane w momencie, gdy pojawił się komunikat Wysłano wszystkie zamówienia!

20 Katalog on-line (OPAC) Rezerwacja
W momencie, gdy wszystkie egzemplarze jednego tytułu są wypożyczone, istnieje możliwość rezerwacji danego tytułu poprzez kliknięcie Rezerwuj dowolny dokument.

21 Katalog on-line (OPAC) Rezerwacja
Pojawia się okno z opisem rezerwacji danej pozycji oraz informacją jaka jest liczba osób oczekujących na ten dokument. Należy także wybrać okres, przez który rezerwacja będzie ważna. By wysłać rezerwację należy kliknąć Rezerwuj.

22 Katalog on-line (OPAC) Rezerwacja
Jeśli rezerwacja została wysłana pojawia się komunikat Rezerwacja została dokonana.

23 Katalog on-line (OPAC) Konto Czytelnika
W zakładce Konto znajdują się szczegóły dotyczące konta bibliotecznego Czytelnika: dane osobowe, listy książek wypożyczonych i ich terminy zwrotu, zarezerwowanych oraz zamówionych, a także historia konta.

24 Katalog on-line (OPAC) Konto Czytelnika: prolongata
Istnieje także możliwość samodzielnej prolongaty (zakładka Prolongaty) pod warunkiem, że dany dokument nie jest zarezerwowany, termin jego zwrotu nie został przekroczony lub też Czytelnik nie ma nieuregulowanych kar za przetrzymanie. Gdy w kolumnie Akcja nie ma ikony Prolonguj, to oznacza, że nie ma możliwości prolongaty tej pozycji. By dowiedzieć się dlaczego należy kliknąć ikonę Informacja

25 Katalog on-line (OPAC) Konto Czytelnika: prolongata
By prolongować książkę należy kliknąć ikonę Prolonguj. Następnie pojawi się komunikat: By prolongować książkę należy kliknąć ikonę Tak. Na zakończenie pojawi się komunikat:

26 Prolongata Prolongaty dokumentów można dokonać na 4 sposoby:
Samodzielnie poprzez katalog biblioteczny dostępny on-line, Przychodząc osobiście do Biblioteki (ul. Fabryczna 29-31, bud. A, s. 006), Dzwoniąc pod numer telefonu: lub , Pisząc maila na adres:

27 IBUK W Bibliotece istnieje możliwość otrzymania domowego dostępu do platformy IBUK Libra. IBUK Libra to czytelnia on-line podręczników akademickich oraz książek naukowych. Można w niej znaleźć elektroniczne wersje książek z wielu dziedzin nauki, które zostały wydane m. in. przez Wydawnictwo PWN, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne.

28 Bazy danych Biblioteka WSB we Wrocławiu zapewnia studentom oraz wykładowcom dostęp do wielu baz danych, które zawierają różnego rodzaju artykuły, raporty, analizy przydatne w pracy naukowej. Cenną cechą baz danych jest ich aktualność. Zamieszczane tam materiały są dodawane codziennie. Bazy danych dostępne są w Czytelni w sali 034.

29 Bazy danych Inforlex Serwis zapewnia dostęp do codziennie aktualizowanej bazy informacji dotyczących szeroko pojętego prawa gospodarczego. Zawiera bogaty zbiór materiałów pochodzących z najważniejszych na polskim rynku tytułów prasy fachowej oraz zbiór aktów prawnych. Dostarcza praktycznej wiedzy pomagającej stosować obowiązujące przepisy.

30 Bazy danych Legalis Nowoczesny, wielomodułowy system informacji prawnej stworzony w oparciu o zasoby wiedzy i wieloletnie doświadczenie Wydawnictwa C.H. BECK. Legalis to kompleksowa baza prawa polskiego, zawierająca akty prawne z Dzienników Ustaw, Monitorów Polskich i dzienników urzędowych, orzecznictwo sądów, wyjaśnienia urzędowe, wzory pism oraz moduły: KC, KPC, KK, KPK, KSH, KPA, Podatki, Prawo Pracy i Zamówienia Publiczne.

31 Bazy danych EBSCO Host Najobszerniejsza (głównie anglojęzyczna) pełnotekstowa baza z zakresu nauk: ścisłych, humanistycznych, społecznych, psychologii, edukacji, nauk ekonomicznych, biznesu, informatyki, techniki, biologii, chemii, fizyki, nauk medycznych, biomedycznych i innych. Rejestruje zawartość czasopism naukowych (około tytułów), streszczenia książek, raportów, materiałów konferencyjnych itp.

32 Bazy danych Lex Omega System Informacji Prawnej Lex Omega firmy Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest kompleksowo opracowanym zbiorem przepisów, orzeczeń, komentarzy, wzorów pism, a także przepisów prawa miejscowego, resortowego oraz europejskiego. Ponadto w bazie umieszczono teksty ustaw archiwalnych oraz oczekujących na uchwalenie.

33 Bazy danych Serwis HR Baza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi zawiera: procedury wdrażania procesów zarządzania zasobami ludzkimi, studia przypadków z polskich i międzynarodowych firm, wzory dokumentów, komentarze specjalistów, raporty rynkowe, zestawienia, materiały szkoleniowe, bazę pytań i odpowiedzi dziedzinowych.

34 Bazy danych ELSEVIER Zawiera elektroniczne wersje czasopism wydawanych przez wydawnictwo Elsevier (jedno z największych światowych wydawnictw naukowych). Oferuje dostęp do blisko tytułów bieżących (z rocznikami archiwalnymi do 1995 roku) oraz do ponad 370 tytułów niekontynuowanych.  


Pobierz ppt "Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google