Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybrane przez nas możliwości inwestowania MLM Fundusze inwestycyjne Własny biznes Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybrane przez nas możliwości inwestowania MLM Fundusze inwestycyjne Własny biznes Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:"— Zapis prezentacji:

1

2 Wybrane przez nas możliwości inwestowania MLM Fundusze inwestycyjne Własny biznes Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:

3

4 Czym jest MLM? MLM ( Multi-Level Marketing ) to dystrybucja towarów danej firmy prosto do klienta. Dystrybutor sprzedaje produkty w atrakcyjnej dla klienta cenie, która wynika z braku kosztów promocji i dystrybucji. Zdjęcie pobrane z:

5 W systemie MLM buduje się własną strukturę dystrybutorów. Każdy dystrybutor przyczynia się do powiększania puli punktów osoby postawionej wyżej. Pracownicy są wynagradzani według ustalonego regulaminu firmy. Gdzie są pieniądze w MLM?

6 Jak działa MLM? Strukturę sprzedażową tworzy nasza grupa. Jako lider możemy motywować, bądź też wprowadzać zmiany, które mają bezpośredni wpływ na naszą grupę. Wykorzystujemy jedną z najstarszych i najskuteczniejszych form reklamy – przekaz z ust do ust. Budowanie grupy polega na rekrutacji nowych członków na przykład za pośrednictwem Internetu. Zdjęcie pobrane z:

7 Wady i Zalety Zalety wysoka jakość produktów Niski początkowy wkład finansowy ( około 200 zł ) Samodzielność i niezależność w działaniu ciekawe egzotyczne wycieczki dla najlepszych redukcja kosztów transportu, obsługi i magazynowania produktu Wady Potrzeba bycia wytrwałym i cierpliwym Niskie wynagrodzenie początkowe Zdjęcie pobrane z:

8 Główne firmy MLM działające w Polsce pełny ranking:

9 Własny Biznes Zdjęcie pobrane z:

10 Własny biznes Wybierając formę prawną należy się dobrze zastanowić, ponieważ będzie ona decydowała o dalszym funkcjonowaniu firmy. Koszty związane z utworzeniem firmy Kapitał, jakim należy dysponować w momencie powstania firmy Podatek, jaki będziemy płacić Ryzyko związane z funkcjonowaniem firmy i zakres odpowiedzialności Skala działalności Forma organizacyjno – prawna

11 Współcześnie najczęściej wybieranymi formami organizacyjno-prawnymi. W sektorze małych i średnich przedsiębiorstw są: firmy jednoosobowe, spółki cywilne, jawne i spółki z o.o. Zaletami małych i średnich przedsiębiorstw w stosunku do dużych są: Wysoka elastyczność, prosta struktura organizacyjna, lokalność. Własny biznes

12 Firma jednoosobowa? Etapy zakładania firmy

13 Doświadczenia z własnym biznesem Proszę przejść do filmu numer 1

14 Zalety i Wady Firmy jednoosobowej o Biurokracja o Ryzyko bankructwa o Odpowiedzialność finansowo – prawna za siebie i pracowników o Konieczność ponoszenia nakładów inwestycyjnych o Nadgodziny o Konieczność ciągłego śledzenia zmian pojawiających się w otoczeniu o Satysfakcja i poczucie samorealizacji o Pewność zatrudnienia o Niezależność i elastyczność o Tworzenie nowych miejsc pracy o Możliwość osiągania większych zysków niż w pracy na etacie

15 Zdjęcie pobrane z:

16 Fundusze Inwestycyjne Fundusz inwestycyjny to forma wspólnego inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych wpłaconych przez uczestników funduszu. Zdjęcie pobrane z:

17 Jak to wygląda Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z: money.html00

18 Podział funduszy Otwarte Zamknięte Kupujemy jednostki uczestnictwa i w każdej chwili możemy wypłacić lub wypłacić środki. Kupujemy certyfikaty inwestycyjne, a pieniądze możemy wypłacić dopiero po upływie pewnego czasu. Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:

19 Rodzaje funduszy Agresywne ( akcje ) Zrównoważone ( mix akcji i obligacje ) Bezpieczne ( mix obligacji, bonów, instrumentów dłużnych ) Zdjęcie pobrane z: savings-bonds-2012/ Zdjęcie pobrane z: guide-for-markets-a266886

20 Jak rozpocząć przygodę z funduszami Wybór domu / biura maklerskiego Założenie rachunku inwestycyjnego Złożenie zlecenia - kupna / sprzedaży Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:

21 Koszty założenia i prowadzenia rachunku Założenie rachunku inwestycyjnego jest bezpłatne Koszty prowadzenia to około 50zł rocznie + prowizje, które są zależne od wartości i ilości naszych zleceń Minimalna kwota za jaką możemy kupić jednostkę uczestnictwa to ok. 100zł Zdjęcie pobrane z: calculator/ Zdjęcie pobrane z:

22 W co inwestować? Proszę przejść do filmu numer 2

23 . Przeprowadziliśmy ankietę i okazało się, że wśród 384 ankietowanych, MLM wybrało 48 osób, Fundusz inwestycyjny 108, a własny biznes 228. Ankieta

24 Jak zainwestować, aby zyskać? Wybór należy wyłącznie do CIEBIE! Więc


Pobierz ppt "Wybrane przez nas możliwości inwestowania MLM Fundusze inwestycyjne Własny biznes Zdjęcie pobrane z: Zdjęcie pobrane z:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google