Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWIĘCEJ DOBRA CZYNI SIĘ PRZEZ MIŁOŚĆ Burymi Misiami Burymi Niedźwiedziami Prawda o miłości, która towarzyszy nam od 20 lat jest wciąż żywą zachętą do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWIĘCEJ DOBRA CZYNI SIĘ PRZEZ MIŁOŚĆ Burymi Misiami Burymi Niedźwiedziami Prawda o miłości, która towarzyszy nam od 20 lat jest wciąż żywą zachętą do."— Zapis prezentacji:

1

2 NAJWIĘCEJ DOBRA CZYNI SIĘ PRZEZ MIŁOŚĆ Burymi Misiami Burymi Niedźwiedziami Prawda o miłości, która towarzyszy nam od 20 lat jest wciąż żywą zachętą do Czynienia dobra we Wspólnocie Burego Misia. Żyją w niej ludzie upośledzeni umysłowo i fizycznie, którzy nazywają siebie Burymi Misiami, ich rodziny i przyjaciele, których nazywają Burymi Niedźwiedziami.

3

4 Obóz Burego Misia w 1984 Życie wspólnoty zapoczątkował Obóz Burego Misia w 1984 roku nad Jeziorem Dobrogoszcz koło Kościerzyny. 2 trzytygodniowych turnusach300 Burych Misiów i tyle samo Burych Niedźwiedzi Od tamtej pory jest szczególnym świętem wspólnoty i każdego roku skupia już na 2 trzytygodniowych turnusach blisko 300 Burych Misiów i tyle samo Burych Niedźwiedzi ze wspólnot lokalnych w Bytomiu, Krakowie, Nowym Klinczu, Nowym Tomyślu i Poznaniu.

5

6 1989 roku Fundacja Burego Misia W 1989 roku dla organizacyjnego wsparcia Wspólnoty została powołana Fundacja Burego Misia im. Bogdana Jańskiego. Praca Zarządu, jak i wszystkich członków Wspólnoty, wykonywana jest społecznie.

7 1992 roku Osada Burego Misia 14 Burych Misiów 7 Burych Niedźwiedzi Od 1992 roku dopełnieniem przyjaźni we wspólnocie jest Osada Burego Misia, gdzie żyje dziś na stałe 14 Burych Misiów, którzy stracili oparcie w rodzinie i 7 Burych Niedźwiedzi. Prowadzą ekologiczne gospodarstwo, na którym hodują zwierzęta; oprócz gospodarskich, takich jak krowy, konie, owce i kozy, również egzotyczne – lamy, osły i strusie.

8

9 tygodniowe wyprawyspływy kajakowe Jest również Osada zapleczem obozów letnich. Tu, przeżywając wakacje, Bure Misie wyruszają na tygodniowe wyprawy traperskie czy spływy kajakowe rzeką Wdą. rekolekcje, kursy i odprawy W ciągu roku tu odbywają się rekolekcje, kursy i odprawy odpowiedzialnych.

10

11 organizacją pożytku publicznego 1% podatku dochodowego Fundacja Burego Misia im. Bogdana Jańskiego jest organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że każda osoba fizyczna ma prawo przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz naszej fundacji. utrzymanie i rozwój Osady Burego Misiaorganizację Obozów Burego Misia Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwiają utrzymanie i rozwój Osady Burego Misia oraz organizację Obozów Burego Misia. Jeżeli zechcą nam Państwo pomóc, prosimy o dokonanie wpłaty kwoty równej 1% podatku na konto Fundacji

12 JAK DOKONAĆ WPŁATY? Przy wypełnianiu odpowiedniego dla siebie formularza PIT (PIT-36 lub PIT-37), w części zatytułowanejObliczenia zobowiązania podatkowego znajdziemy rubrykę Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego (dla PIT-36 jest to pozycja nr 181, dla PIT-37 jest to pozycja 111). Tutaj wpisujemy kwotę obliczonego 1% Tutaj wpisujemy kwotę obliczonego 1%. Obliczamy go od kwoty, którą wpisaliśmy w pozycję wyżej, czyli dla PIT-36 z pozycji nr 180, dla PIT-37 z pozycji nr 110.

13 dokonać wpłaty Musimy udać się do banku lub na pocztę i tam dokonać wpłaty – w wysokości obliczonego 1% podatku – na konto: Fundacja Burego Misia im. B. Jańskiego 68 1090 1359 0000 0000 3501 8569 Fundacja Burego Misia im. B. Jańskiego Nowy Klincz, 83-400 Kościerzyna 68 1090 1359 0000 0000 3501 8569 W tytule należy wpisać : Wpłata na rzecz Fundacji Burego Misia na podstawie art. 27 d ustawy o podatku od osób fizycznych

14

15 organizacji pożytku publicznego http: // opp.ms.gov.pl / opp / index.htm Fundacja Burego Misia znajduje się na liście organizacji pożytku publicznego prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod adresem: http: // opp.ms.gov.pl / opp / index.htm Danymi na ten temat dysponują również Wydziały KRS-u 20 Sądów Rejonowych w Polsce.

16 FUNDACJA BUREGO MISIA FUNDACJA BUREGO MISIA im. Bogdana Jańskiego Nowy Klincz, 83-400 Kościerzyna KRS 0000128687 // Dodatkowe informacje i szczegóły dotyczące rozliczeń znajdują się na stronie : http: // www.buremisie.org.pl e-mail: fundacja@buremisie.org.pl


Pobierz ppt "NAJWIĘCEJ DOBRA CZYNI SIĘ PRZEZ MIŁOŚĆ Burymi Misiami Burymi Niedźwiedziami Prawda o miłości, która towarzyszy nam od 20 lat jest wciąż żywą zachętą do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google