Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska."— Zapis prezentacji:

1 W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska

2 „Nie kradnij!” Przykazanie Czy jest ono nadal aktualne?
Bóg dał Izraelitom Dekalog. VII przykazanie brzmiało: „Nie kradnij!” Czy jest ono nadal aktualne?

3 Kradzież w Internecie Coraz częściej jesteśmy świadkami kradzieży w Internecie. To poważnie przestępstwo!

4 Kradzież dobrego imienia
Kradziony jest cenny czas, możliwy zysk, lecz nade wszystko dobre imię i godność. Pełne jadu anonimowe komentarze na forach internetowych

5 Gdzie jest granica wolności słowa
Gdzie jest granica wolności słowa? Co zrobić, aby każdy brał odpowiedzialność za to, co pisze? Czy anonimowość w Internecie powinna być zakazana?

6 Dzielenie się swoją własnością
Ewangelia zaprasza do ofiarnego dzielenia się nie tylko dobrami materialnymi, ale i tym, co wymyślimy, co stworzymy, co jest owocem naszego talentu i naszej pracy.

7 Uczciwe wynagrodzenie
Sprawiedliwość wymaga jednak uczciwego wynagrodzenia dla twórców i producentów. Czy korzystanie za darmo z owoców ich pracy nie jest brakiem szacunku?

8 Kradzież własności intelektualnej
W powszechnym rozumieniu kradzież to pozbawienie własności. Własność intelektualną można jednak nabyć nie zabierając jej właścicielowi (np. przez kopiowanie).

9 Kradzież okazji do zysku
Własność intelektualna ma swoją określoną wartość. Ten, kto chce ją nabyć zobowiązany jest uiścić równowartość. Zysk z udostępniania innym owoców swojej pracy jest prawem każdego twórcy. Kopiujący pozbawia więc właściciela zysku, który ten mógłby osiągnąć.

10 Karalność przestępców
Kradzież własności intelektualnej, także anonimowa, jest przestępstwem. Domaga się sprawiedliwego wymierzenia kary.

11 Kradzież to przestępstwo
W Stanach Zjednoczonych właściciel ma prawo zastrzelić okradającego go złodzieja. Czy takie samo prawo powinno obowiązywać w Internecie? Jak zatem karać Internetowych przestępców?

12

13 Źródła www.arrupe.org www.czesci-kamaz.pl/prawa-autorskie.html
organizacja-slubu.blog.onet.pl/2009/06/26/koperta-i-prezent-kiedy-dac baptysci.ketrzyn.pl/kazania/przypominam-wam-ewangelie/ praca.trojmiasto.pl/Wynagrodzenie-na-konto-czy-do-reki-Od-kogo-to-zalezy-n66424.html podlaska.policja.gov.pl/index.php?idart=1079 chleb-boski.blogspot.com/2010/04/prosze-wstac-wysoki-sad-idzie.html twoje-wiesci.pl/2012/piatkowa-otwarta-dyskusja W prezentacji wykorzystano także nagranie z filmu: „Piraci z Karaibów”.


Pobierz ppt "W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google