Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska Przykazanie Bóg dał Izraelitom Dekalog. VII przykazanie brzmiało: Nie kradnij! Czy jest ono nadal aktualne?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska Przykazanie Bóg dał Izraelitom Dekalog. VII przykazanie brzmiało: Nie kradnij! Czy jest ono nadal aktualne?"— Zapis prezentacji:

1

2 W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska

3 Przykazanie Bóg dał Izraelitom Dekalog. VII przykazanie brzmiało: Nie kradnij! Czy jest ono nadal aktualne?

4 Kradzież w Internecie Coraz częściej jesteśmy świadkami kradzieży w Internecie. To poważnie przestępstwo!

5 Kradzież dobrego imienia Pełne jadu anonimowe komentarze na forach internetowych Kradziony jest cenny czas, możliwy zysk, lecz nade wszystko dobre imię i godność.

6 Gdzie jest granica wolności słowa? Co zrobić, aby każdy brał odpowiedzialność za to, co pisze? Czy anonimowość w Internecie powinna być zakazana?

7 Ewangelia zaprasza do ofiarnego dzielenia się nie tylko dobrami materialnymi, ale i tym, co wymyślimy, co stworzymy, co jest owocem naszego talentu i naszej pracy. Dzielenie się swoją własnością

8 Uczciwe wynagrodzenie Sprawiedliwość wymaga jednak uczciwego wynagrodzenia dla twórców i producentów. Czy korzystanie za darmo z owoców ich pracy nie jest brakiem szacunku?

9 Kradzież własności intelektualnej W powszechnym rozumieniu kradzież to pozbawienie własności. Własność intelektualną można jednak nabyć nie zabierając jej właścicielowi (np. przez kopiowanie).

10 Kradzież okazji do zysku Własność intelektualna ma swoją określoną wartość. Ten, kto chce ją nabyć zobowiązany jest uiścić równowartość. Zysk z udostępniania innym owoców swojej pracy jest prawem każdego twórcy. Kopiujący pozbawia więc właściciela zysku, który ten mógłby osiągnąć.

11 Karalność przestępców Kradzież własności intelektualnej, także anonimowa, jest przestępstwem.

12 Kradzież to przestępstwo W Stanach Zjednoczonych właściciel ma prawo zastrzelić okradającego go złodzieja. Czy takie samo prawo powinno obowiązywać w Internecie?

13

14 Źródła www.arrupe.org www.czesci-kamaz.pl/prawa-autorskie.html www.infotuba.pl/spoleczenstwo/religia/osme_-_nie_kradnij__a9126.xml www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-protest-przeciw-ACTA-w-piatek-n54789.html www.origo.poznan.pl/produkty.aspx?kategoria=63&podkategoria=175 organizacja-slubu.blog.onet.pl/2009/06/26/koperta-i-prezent-kiedy-dac baptysci.ketrzyn.pl/kazania/przypominam-wam-ewangelie/ praca.trojmiasto.pl/Wynagrodzenie-na-konto-czy-do-reki-Od-kogo-to-zalezy- n66424.html www.kipwa.pl/numery/kwiecien-2010/ochrona-wynagrodzenia.html podlaska.policja.gov.pl/index.php?idart=1079 chleb-boski.blogspot.com/2010/04/prosze-wstac-wysoki-sad-idzie.html www.rc.fm/node/34318 www.se.pl/wydarzenia/kraj/abw-zatrzymala-wiceprezesa-orlenu-markas_217376.html twoje-wiesci.pl/2012/piatkowa-otwarta-dyskusja W prezentacji wykorzystano także nagranie z filmu: Piraci z Karaibów.


Pobierz ppt "W CYBERPRZESTRZENI © Maria Słocińska Przykazanie Bóg dał Izraelitom Dekalog. VII przykazanie brzmiało: Nie kradnij! Czy jest ono nadal aktualne?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google