Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bóg jest miłością Miejcie odwagę żyć dla Miłości Bóg jest Miłością Nie lękajcie się

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bóg jest miłością Miejcie odwagę żyć dla Miłości Bóg jest Miłością Nie lękajcie się"— Zapis prezentacji:

1 Bóg jest miłością Miejcie odwagę żyć dla Miłości Bóg jest Miłością Nie lękajcie się

2 KATECHEZA TEMAT Warunki wejścia do Królestwa Bożego

3 Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

4 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

5 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

6 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.

7 Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty Kochać mimo wszystko! W ten sposób odczytała wezwanie do życia według wskazań ośmiu błogosławieństw ewangelicznych Matka Teresa z Kalkuty. Jej życie było nieustannym budowaniem Królestwa Bożego w sobie i w innych. Swoje szczęście odnalazła w pracy dla najuboższych z ubogich, niosła pomoc każdemu napotkanemu człowiekowi.

8 PODSUMOWANIE Kto według Jezusa jest błogosławiony? Kto według Jezusa jest błogosławiony? Co można uczynić, by realizować Chrystusowe wezwania? Co można uczynić, by realizować Chrystusowe wezwania? Jak Matka Teresa wypełniała w swoim życiu program ośmiu błogosławieństw? Jak Matka Teresa wypełniała w swoim życiu program ośmiu błogosławieństw?

9 NOTATKA Jezus nazywa błogosławionymi ubogich w duchu, tych, którzy się smucą, uciśnionych, tych, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, miłosiernych, czystego serca, którzy wprowadzają pokój i cierpią prześladowania dla sprawiedliwości. Odpowiedzią na Chrystusowe wezwania jest wyświadczanie uczynków miłosierdzia innym ludziom, dążenie do pokoju i zgody oraz apel o zaprzestanie prześladowań na tle religijnym. Błogosławiona Matka Teresa wypełniała program ośmiu błogosławieństw poprzez służbę najuboższym, potrzebującym pomocy, głodnym i cierpiącym. Mówiła, że to jest szczęściem jej życia.

10 PRACA DOMOWA 1.Napisz w kilku zdaniach, które z błogosławieństw najtrudniej zrealizować w naszym życiu? 2.Ułóż i zapisz współczesną wersję ośmiu błogosławieństw. 3.Przedstaw krótko osobę, która realizowała w swoim życiu program Jezusa. 4.Wejdź na stronę http://voxdomini.com.pl/sw/sw19.html. Opisz w kilku zdaniach swoje refleksje na temat życia Bł. Matki Teresy. http://voxdomini.com.pl/sw/sw19.html


Pobierz ppt "Bóg jest miłością Miejcie odwagę żyć dla Miłości Bóg jest Miłością Nie lękajcie się"

Podobne prezentacje


Reklamy Google