Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże!"— Zapis prezentacji:

1 Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże!
Nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowo. Okaż miłosierdzie Twoje, Zbawco tych, co się chronią przed wrogami pod Twoją prawicę. Strzeż mnie jak źrenicy oka; w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj przed występnymi, co gwałt mi zadają, przed śmiertelnymi wrogami, co otaczają mnie zewsząd. Spojrzyj, wysłuchaj, Panie, mój Boże! Oświeć moje oczy, bym nie zasnął w śmierci, by mój wróg nie mówił: «Zwyciężyłem go», niech się nie cieszą moi przeciwnicy, gdy się zachwieję. Słuchaj, o Boże, mojego wołania, zważ na moją modlitwę! (Ps 17,6-9; Ps 13,4-5)

2 Kazanie na górze Wołam do Ciebie z krańców ziemi,
(Mt 5-6) Wołam do Ciebie z krańców ziemi, gdy słabnie moje serce: na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie, bo Ty jesteś dla mnie obroną, wieżą warowną przeciwko wrogowi. Chciałbym zawsze mieszkać w Twoim przybytku, uciekać się pod cień Twoich skrzydeł! (Ps 61,2-5)

3 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.
(Mt 11,30) Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba. (J 8,29) Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. (J 13,1b) To było jarzmo Jezusa: bezwarunkowe posłuszeństwo woli Ojca i równie bezwarunkowa miłość do ludzi. Dla takiego posłuszeństwa i takiej miłości, każde brzemię jest lekkie, chociażby było bardzo ciężkie. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (Mt 11,28-29)

4 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. (J 14,26; Dz 1,8) Przyjdź, Duchu Święty!


Pobierz ppt "Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google