Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Większości z Was matematyka kojarzy się jedynie z trudnym przedmiotem, który należy zaliczyć w szkole. Wielu ludzi boi się zajęć z matematyki i traktuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Większości z Was matematyka kojarzy się jedynie z trudnym przedmiotem, który należy zaliczyć w szkole. Wielu ludzi boi się zajęć z matematyki i traktuje."— Zapis prezentacji:

1

2 Większości z Was matematyka kojarzy się jedynie z trudnym przedmiotem, który należy zaliczyć w szkole. Wielu ludzi boi się zajęć z matematyki i traktuje je jako coś strasznego. Wcale nie musi tak być... W tej prezentacji znajdziecie różne rzeczy, które mamy nadzieję przekonają Was, że matematyka to nie tylko liczenie i trudne definicje... Bo to logika, która pozwala ćwiczyć nam umysł. Mamy nadzieję, że materiały zgromadzone przez nas okażą się przydatne. Tak, więc zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Jak wszyscy wiedzą, matematyka jest królową nauk i wszelkich wynalazków. My chciałyśmy pokazać ją od trochę innej strony, przestawić o 180 stopni.

3 Wsiada matematyk do tramwaju i spogląda na swój zegarek. Jest 10:00. Jadąc widzi zegar na wieży, który wskazuje 9:58. Po chwili mija kolejny miejski zegar, który wskazuje godzinę 9:55. - Kurczę, jadę w złą stronę! Matematyk w tramwaju

4 Pewnego razu w zamożnym królestwie król powiedział do szewca: -Wybawco, uwolnij mą córkę, a pół królestwa dostaniesz w nagrodę!!! -Naprawdę? Pół królestwa? - Mniejsze pół...

5 Mama pyta Anię, która chodzi do zerówki - Ile jest 3+4? - 7 odpowiada Ania. - A 7+4? - Nie wiem. Do 11 jeszcze nie liczyliśmy. Trzech mężczyzn obserwuje dom. W pewnym momencie do domu wchodzą dwie osoby. Za pół godziny wychodzą trzy. Biolog mówi: Rozmnożyli się. Fizyk: Nie, to błąd pomiaru. Matematyk: Jak do środka wejdzie jeszcze jedna to dom będzie pusty...

6 O tym, że równania matematyczne nie zawsze się zgadzają dzieci + zapałki = pożar pożar - zapałki = dzieci

7 Dwaj Szkoci, McPherson i McRob, wchodzą do kościoła w momencie kwesty: - Ile dasz? - pyta McPherson. - Jak najmniej - odpowiada McRob.- - A ja jeszcze mniej. McRob ze złośliwym uśmiechem kładzie na tacy najmniejszą monetę obiegową. McPherson pochyla się ku kwestarzowi i mówi: - To za nas obu.

8 Prawdziwy matematyk myśli A, mówi B, pisze C, które wygląda jak D, jest przekonany, że powiedział E, a powinno być F. Rozmawiają dwaj matematycy. - Dasz mi swój numer telefonu? - Pewnie. Jest bardzo łatwy. Trzecia cyfra jest trzykrotnością pierwszej. Czwarta i szósta są takie same. Druga jest większa o jeden od piątej. Suma sześciu cyfr to 23, a iloczyn to 2160. - W porządku, zapisałem. 256 343. - Zgadza się. Nie zapomnisz? - Skądże. To kwadrat 16 i sześcian 7.

9

10 Geniusz - to 1 % wzlotu i 99 % potu Jest upojna czerwcowa noc, romantyczna kolacja przy świecach i dwoje matematyków... On szepce jej do ucha: - Kochanie, czy ty myślisz o tym samym co ja? - Tak, skarbie... - I ile ci wyszło?

11 Trzech podróżników-baloniarzy zabłądziło we mgle… Gdy wreszcie mgła się rozwiała, zauważyli, że wiszą nisko nad ziemią, a z dołu przypatruje się im mężczyzna o inteligentnym wyglądzie, w rogowych okularach. - Panie kochany, gdzie my się znajdujemy? - (po chwili zastanowienia) hmm..., znajdujecie się w balonie! - Ach, to pan jest matematykiem! - Jak się domyśliliście? - Bo pana odpowiedź była przemyślana, precyzyjna, ścisła i całkowicie... bezużyteczna!

12 np.,,Humor z zeszytów: Jeśli podzielimy graniastosłup wzdłuż przekątnej podstawy, to otrzymamy dwie trumny. Koło to jest linia, bez kątów, zamknięta, by nie było wiadomo gdzie jest początek. W życiu Pitagorasa liczyło się tylko liczydło oraz kalkulator, którego wtedy jeszcze nie znano.

13 Dam ci dobrą radę: na początku roku szkolnego udawaj głupka. Zobaczysz, jak się potem będą cieszyli, że robisz postępy. Synku, uczenie się matematyki, to ogromna przyjemność!- Tato, ja nie mam czasu na przyjemności

14 Po klasówce z matematyki rozmawia dwóch kolegów. - Ile zadań rozwiązałeś? - Ani jednego. A ty? - Ja też ani jednego. I pani znowu powie, że ściągaliśmy od siebie.

15

16

17


Pobierz ppt "Większości z Was matematyka kojarzy się jedynie z trudnym przedmiotem, który należy zaliczyć w szkole. Wielu ludzi boi się zajęć z matematyki i traktuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google