Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ POMYSŁ NA OBCHODY WALENTYNEK W DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJANINA AUTOR: Alicja Sienicka Chełm.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ POMYSŁ NA OBCHODY WALENTYNEK W DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJANINA AUTOR: Alicja Sienicka Chełm."— Zapis prezentacji:

1 WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ POMYSŁ NA OBCHODY WALENTYNEK W DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJANINA AUTOR: Alicja Sienicka Chełm

2 DLACZEGO WARTO URZĄDZIĆ WALENTYNKI??? Od paru lat nowe pokolenie wpisało w swoją tradycję obchody walentynek. Postanowiliśmy wykorzystać to do dyskusji o tym, co to słowo oznacza, jak prawdziwie kochać, gdzie szukać wiadomości, jak łamać złe stereotypy. Przypominały o tym plakaty rozwieszone w szkole.

3 AKCJĘ PROWADZIŁO SZKOLNE KOŁO CARITAS= MIŁOŚĆ

4 BUSZUJĄCY W LITERATURZE MŁODZIEŻ Z ZAPAŁEM PRZEZ WIELE TYGODNI ODKRYWAŁA W KSIĄŻKACH JAK PIEKNIE MOŻNA MÓWIĆ O MIŁOŚCI I JAK PRAWDZIWIE KOCHAĆ. Miłość jest pragnieniem, by komuś dawać, a nie otrzymywać. C. Brentano Trzeba chcieć istnienie dla drugiego człowieka, aby móc istnieć dla samego siebie. L.Lawelle Należy swe szczęście dzielić, by je pomnożyć. Marie Ebner-Eschenbach Szczęśliwa miłość może niekiedy przemawiać językiem pochlebstwa. Ale nieszczęśliwa miłość zawsze wyznaje prawdę. W. Collins Miłość jest więzią. Stanowi jakby życiodajne centrum, które trzeba systematycznie i wytrwaleodbudowywać całym swoim postępowaniem. Jan Paweł II Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli je posiada. Św. Augustyn Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy. M.L. King Piękne jest życie, piękny jest na tej ziemi los człowieka, który odnalazł prawdę w miłości. M. Van der Meersch To jest właśnie ta czystość, którą ludzie depczą; dystans pomiędzy sobą, a tym co się kocha. Ks.J. Twardowski. W miłości pragniesz, by ci wierzono; w przyjaźni by cię zrozumiano. Autor nieznany Przyjaciel kocha w każdym czasie, a bratem staje się w nieszczęściu. Księga Przysłów 17,17 Bądź wierny temu, kto cię obdarzył miłością i wiernością. Przysłowie arabskie Kiedy samolubstwa się wyniszczają, miłość i przyjaźń potężnieje. Przysłowie łotewskie W miłości człowiek gotów jest przyjąć nawet najtrudniejszą, najbardziej wymagającą prawdę. Jan Paweł II Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz A. de Saint-Exupery Kiedy żegnasz przyjaciela, nie smuć się, ponieważ jego nieobecność pozwoli dostrzec ci to, co najbardziej w nim kochasz. K. Gibran Miłość dawno przybiegła i uklękła przy nas spokojna, bo szczęście porzuciła ciasne. Spróbuj nie chcieć jej wcale wtedy przyjdzie sama. Ks. J. Twardowski Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas. Nieustannie trwa w swej miłości, posyłając nas na świat. Matka Teresa z Kalkuty Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. P. Coelho Miłość światło zapala. Jan Twardowski W miłości wciąż to sama radość i cierpienie. J. Twardowski Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienie. Miłość bez cierpienia nie jest miłością. Ks. J. Twardows Kto żyje w miłości, żyje świadomie czy nieświadomie w polu magnetycznym Boga, który jest miłością. P. Bosman Wszystko to, czego dotknie miłość, stanie się nieśmiertelne. R. Roland

5 ODKRYTE PRZEZ NAS MYŚLI POROZSIEWALIŚMY PO CAŁEJ SZKOLE. NIE WIEMY KTO ZBIERZE PLONY…?!

6 Hitem stały się nasze kiermasze walentynkowe.

7 Dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy w pierwszej edycji na pomoc ofiarom tsunami-bo to właśnie jest miłość.

8 Nasze kartki walentynkowe. Nasze kartki robiliśmy sami lub sprowadzaliśmy z hurtowni katolickich. Wszyscy dostrzegli, że nasze walentynki były mądre, głębokie, bez złych podtekstów. Zwracaliśmy przy wyborze uwagę estetykę, wybór tekstów, taktowne zdjęcia i obrazki. Funkcjonowała również poczta walentynkowa.

9 DARY MIŁOŚCI. Nasze walentynki wraz z sercami piernikowymi i cytatami otrzymali wszyscy pracownicy szkoły, by każdy poczuł, że jest kochany.

10 WALENTYNKA SZCZEGÓLNA Zawsze ktoś może dostać szczególną walentynkę. Najważniejsze, by dał radę ją unieść.

11 HYMN O MIŁOŚCI 1Kor 13, 1-13 Każdy w naszej szkole otrzymał tekst z Listu do Koryntian. Wydrukowaliśmy, wycięliśmy i rozdaliśmy około 800 sztuk. WARTO BYŁO!!!

12 KONCERT WALENTYNKOWY Grunt to dobra dekoracja.

13 KONCERT WALENTYNKOWY NA TO CZEKALI WSZYSCY.

14 KAŻDY CHCIAŁ ŚPIEWAĆ, MÓWIĆ I GRAĆ O MIŁOŚCI.

15 WALENTYNKOWY AMOREK Nasz amorek zadumał się nad miłością, rozmarzył o ukochanej.

16 Polecamy książki i kącik czytelniczy. Zbieraliśmy ciekawe i cenne książki, które można było obejrzeć, poczytać. Był konkurs na tekst o miłości i recenzje o ciekawej książce. To wszystko we współpracy z polonistami. Tworzył się projekt międzyprzedmiotowy.

17 Każdy mógł dla siebie wylosować cytat o prawdziwej miłości. Osoby, które posiadały najwięcej cytatów, i które wygrały konkurs o słowie miłość, miały ufundowane darmowe pizze w chełmskich pizzeriach oraz srebrne serca-przywieszki. Wymagało to od nas znalezienia sponsorów.

18 Lista naszych pomysłów jest jeszcze otwarta… 1.Nasze działania staramy się przemodlić. 2.Opracowaliśmy także gazetkę, którą rozdawaliśmy- praca i temat, który uwielbia młodzież. 3.Włączyliśmy w akcję program Archipelag skarbów- który rewelacyjnie koreluje z naszym tematem (miłość a pożądanie, wartości na które stawiamy). 4.W jednym z koncertów zagraliśmy Rockowe walentynki 5.W ramach Dnia Papieskiego wykorzystaliśmy pomysł dekoracji i cytatów ze spuścizny Jana Pawła II, natomiast w grudniu pytaliśmy co chce nam przekazać Chrystus rodząc się w nas i dla nas. 6.Resztę pozostawiamy nowym natchnieniom Ducha Świętego.


Pobierz ppt "WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ POMYSŁ NA OBCHODY WALENTYNEK W DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJANINA AUTOR: Alicja Sienicka Chełm."

Podobne prezentacje


Reklamy Google