Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warsztaty w gimnazjum były prowadzone przez osoby z Centrum Myśli Jana Pawła II. W grupach rozważaliśmy nad najważniejszymi wydarzeniami z historii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warsztaty w gimnazjum były prowadzone przez osoby z Centrum Myśli Jana Pawła II. W grupach rozważaliśmy nad najważniejszymi wydarzeniami z historii."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Warsztaty w gimnazjum były prowadzone przez osoby z Centrum Myśli Jana Pawła II. W grupach rozważaliśmy nad najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski w XX wieku, tworzyliśmy definicje wolności, a także zastanawialiśmy się nad pojęciem wolności w dzisiejszych czasach. Obejrzeliśmy także fragmenty wystąpienia papieża z jego pierwszej pielgrzymki do Polski, kiedy padły słynne słowa Niech zstąpi Duch Twój….

5

6

7 W liceum czekały już na nas materiały plastyczne. Po obejrzeniu doskonałej prezentacji multimedialnej na temat Gniezna, początków historii Polski i chrześcijaństwa, obecności Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki, młodzież miała za zadanie przedstawić w formie plastycznej fragment homilii, którą otrzymali na kartkach. Była też herbatka i ciastko.

8

9 Gimnazjum słynne z Centrum Plastyki zaproponowało nam stworzenie wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem poprzez pokolorowanie pastelami płachty przedstawiającej zarys obrazu. Młodzież zabrała się do pracy, na oddzielnym stole uczestnicy tworzyli zwój wartości. Malowali to, co jest wartością w życiu (np. przyjaźń, Boga, człowieka, przyrodę, miłość). Po wykonaniu zadań wykonano pamiątkowe zdjęcie.

10

11 Po dotarciu na miejsce przyszedł do nas ks. biskup Stanisław Kędziora. Zajął miejsce przy oknie papieskim i zaczął do nas przemawiać tak ciepło, jak robił to Jan Paweł II. Biskup opowiadał o swoich spotkaniach z Papieżem, przeżywaniu walki z nowotworem i tym, jak bardzo choroba i cierpienie Jana Pawła II pomogło Mu znajdować siłę do pokonywania kolejnych dni życia. Biskup otrzymał brawa od młodzieży, a następnie wszystkich pobłogosławił.

12

13 Następnie nadszedł czas na poczęstunek: kremówka, lub kiełbaska na gorąco. O godz. 17.00 odbył się ostatni punkt programu - losowanie nagród. Oprócz koszulek, które otrzymał każdy z uczestników rajdu, wszyscy dostali nagrodę książkową oraz karnet na basen. Następnie dla każdego rozlosowano nagrody dodatkowe. Zastępca Burmistrza - Pan Sławomir Antonik, za pomocą naszej maszyny losującej wskazał zwycięzcę nagrody głównej, którą był iPod!

14

15 I to by było na tyle… Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów! Do zobaczenia na następnym rajdzie!

16 Prezentację wykonał Radosław Maciak Koniec


Pobierz ppt "Warsztaty w gimnazjum były prowadzone przez osoby z Centrum Myśli Jana Pawła II. W grupach rozważaliśmy nad najważniejszymi wydarzeniami z historii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google