Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ"— Zapis prezentacji:

1 WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ
POMYSŁ NA OBCHODY WALENTYNEK W DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJANINA AUTOR: Alicja Sienicka Chełm

2 DLACZEGO WARTO URZĄDZIĆ WALENTYNKI???
OD PARU LAT NOWE POKOLENIE WPISAŁO W SWOJĄ TRADYCJĘ OBCHODY WALENTYNEK. POSTANOWILIŚMY WYKORZYSTAĆ TO DO DYSKUSJI O TYM, CO TO SŁOWO OZNACZA, JAK PRAWDZIWIE KOCHAĆ, GDZIE SZUKAĆ WIADOMOŚCI JAK ŁAMAĆ ZŁE STEREOTYPY PRZYPOMINAŁY O TYM PLAKATY ROZWIESZONE W SZKOLE.

3 AKCJĘ PROWADZIŁO SZKOLNE KOŁO CARITAS= MIŁOŚĆ

4 BUSZUJĄCY W LITERATURZE MŁODZIEŻ Z ZAPAŁEM PRZEZ WIELE TYGODNI ODKRYWAŁA W KSIĄŻKACH JAK PIEKNIE MOŻNA MÓWIĆ O MIŁOŚCI I JAK PRAWDZIWIE KOCHAĆ. Miłość jest pragnieniem, by komuś dawać, a nie otrzymywać C. Brentano  Trzeba chcieć istnienie dla drugiego człowieka, aby móc istnieć dla samego siebie L.Lawelle Należy swe szczęście dzielić, by je pomnożyć. Marie Ebner-Eschenbach  Szczęśliwa miłość może niekiedy przemawiać językiem pochlebstwa. Ale nieszczęśliwa miłość zawsze wyznaje prawdę W. Collins  Miłość jest więzią. Stanowi jakby życiodajne centrum, które trzeba systematycznie i wytrwale„odbudowywać” całym swoim postępowaniem. Jan Paweł II   Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli je posiada. Św. Augustyn  Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia , jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy M.L. King  Piękne jest życie, piękny jest na tej ziemi los człowieka, który odnalazł prawdę w miłości. M. Van der Meersch To jest właśnie ta czystość, którą ludzie depczą; dystans pomiędzy sobą, a tym co się kocha. Ks.J. Twardowski.  W miłości pragniesz, by ci wierzono; w przyjaźni by cię zrozumiano. Autor nieznany  Przyjaciel kocha w każdym czasie, a bratem staje się w nieszczęściu Księga Przysłów 17,17 Bądź wierny temu, kto cię obdarzył miłością i wiernością. Przysłowie arabskie  Kiedy samolubstwa się wyniszczają, miłość i przyjaźń potężnieje Przysłowie łotewskie W miłości człowiek gotów jest przyjąć nawet najtrudniejszą, najbardziej wymagającą prawdę. Jan Paweł II  Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz A. de Saint-Exupery  Kiedy żegnasz przyjaciela, nie smuć się, ponieważ jego nieobecność pozwoli dostrzec ci to, co najbardziej w nim kochasz K. Gibran  Miłość dawno przybiegła i uklękła przy nas spokojna, bo szczęście porzuciła ciasne. Spróbuj nie chcieć jej wcale wtedy przyjdzie sama Ks. J. Twardowski Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas. Nieustannie trwa w swej miłości, posyłając nas na świat. Matka Teresa z Kalkuty  Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości P. Coelho  Miłość światło zapala Jan Twardowski   W miłości wciąż to sama radość i cierpienie. J. Twardowski  Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienie. Miłość bez cierpienia nie jest miłością Ks. J. Twardows    Kto żyje w miłości, żyje świadomie czy nieświadomie w polu magnetycznym Boga, który jest miłością. P. Bosman Wszystko to, czego dotknie miłość, stanie się nieśmiertelne R. Roland

5 ODKRYTE PRZEZ NAS MYŚLI POROZSIEWALIŚMY PO CAŁEJ SZKOLE
ODKRYTE PRZEZ NAS MYŚLI POROZSIEWALIŚMY PO CAŁEJ SZKOLE. NIE WIEMY KTO ZBIERZE PLONY.

6 Hitem stały się nasze kiermasze walentynkowe.

7 Dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na pomoc ofiarom tsunami.

8 Nasze kartki walentynkowe.
Nasze kartki robiliśmy sami lub sprowadzaliśmy z hurtowni katolickich. Wszyscy dostrzegli, że nasze „ walentynki” były mądre, głębokie, bez złych podtekstów. Zwracaliśmy przy wyborze uwagę estetykę, wybór tekstów, taktowne zdjęcia i obrazki. Funkcjonowała również „poczta walentynkowa”.

9 DARY MIŁOŚCI. Nasze walentynki wraz z sercami piernikowymi i cytatami otrzymali wszyscy pracownicy szkoły.

10 WALENTYNKA SZCZEGÓLNA
Zawsze ktoś może dostać szczególną Walentynkę. Najważniejsze, by dał radę ją unieść.

11 HYMN O MIŁOŚCI 1Kor 13, 1-13 Każdy w naszej szkole
otrzymał tekst z Listu do Koryntian. Wydrukowaliśmy, wycięliśmy i rozdaliśmy około 800 sztuk. WARTO BYŁO!!!

12 KONCERT WALENTYNKOWY Grunt to dobra dekoracja

13 KONCERT WALENTYNKOWY NA TO CZEKALI WSZYSCY.

14 KAŻDY CHCIAŁ ŚPIEWAĆ, MÓWIĆ I GRAĆ O MIŁOŚCI.

15 Nasz amorek zadumał się nad miłością, rozmarzył o ukochanej.
WALENTYNKOWY AMOREK Nasz amorek zadumał się nad miłością, rozmarzył o ukochanej.

16 Polecamy książki i kącik czytelniczy.
Zbieraliśmy ciekawe i cenne książki, które można było obejrzeć, poczytać. Był konkurs na tekst o miłości i recenzje o ciekawej książce. To wszystko we współpracy z polonistami. Tworzył się projekt międzyprzedmiotowy.

17 Każdy mógł wylosować przy zakupie sobie cytat o prawdziwej miłości.
Osoby, które posiadały najwięcej cytatów, i które wygrały konkurs o słowie miłość, miały ufundowane darmowe pizze w chełmskich pizzeriach oraz srebrne serca-przywieszki. Wymagało to od nas znalezienia sponsorów.


Pobierz ppt "WALCZYLIŚMY O SŁOWO MIŁOŚĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google