Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urodził się ósmego października 1971 roku w Warszawie. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak zrezygnował po trzech latach, aby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urodził się ósmego października 1971 roku w Warszawie. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak zrezygnował po trzech latach, aby."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Urodził się ósmego października 1971 roku w Warszawie. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak zrezygnował po trzech latach, aby założyć agencję reklamową Powergraph, która w 2004 roku została przekształcona w wydawnictwo. W Powergraphie jest dyrektorem kreatywnym oraz grafikiem. Rysuje również rysunki satyryczne, które można zobaczyć na jego blogu: http://rafalkosik.com/?cat=12

4 Pisze głównie książki science-fiction, czasami pisze również horrory. Jego debiutem literackim było opowiadanie Pokoje przechodnie, które zostało opublikowane w miesięczniku Nowa Fantastyka. Jego pierwsze powieści to Mars(2003) i Vertical(2006). Vertical otrzymał nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz zwyciężył w plebiscycie Nautilius 2006. Jego kolejna powieść, Kameleon(2008), w roku 2009 otrzymała nagrodę główną Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. W latach 2004-2012 wydanych zostało 10 jego książek science-fiction dla młodzieży z serii Felix, Net i Nika.

5 Nie zadawaj pytań, jeśli nie chcesz znać odpowiedzi. Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może. Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens. Warto zachowywać wspomnienia. Gdyby nie one, życie starego człowieka nie byłoby wiele warte.

6 Powieści: Mars(2003) Vertical(2006) Kameleon(2008) Zbiory opowiadań: Obywatel, który się zawiesił(2011) Nowi ludzie(2012)

7 Cykl Felix, Net i Nika: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi(2004) Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa(2005) Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów(2006) Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności(2007) Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek(2008)

8 Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia(2009) Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka(2009) Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn(2011) Felix, Net i Nika oraz Świat Zero(2011) Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2: Alternauci(2012)

9 Opowiadania: Felix, Net i Nika oraz Tajemnica Kredokrada Felix, Net i Nika oraz Metoda Sześciopalczastych Felix, Net i Nika oraz Bardzo Senna Ryba Felix, Net i Nika oraz Ściema Smoczysława Felix, Net i Nika oraz Wędrujące Samogłoski

10 Osadnicy którzy przybywają na Marsa od trzystu lat z przeludnionej Ziemi szukają tam pracy, przestrzeni i nowego lepszego świata. Książka ukazuje kwitnącą cywilizację oczami kilkorga bohaterów, którzy w wyniku zrządzenia losu dostają się wir przełomowych wydarzeń.

11 W Verticalu ludzie żyją w stalowych miastach wspinających się po linach, dążąc do bliżej nieokreślonego Celu. Nie znają przeszłości, nie interesuje ich przyszłość. Mieszkaniec jednego z tych miast próbuje dowiedzieć się, dlaczego jego świat wygląda właśnie tak. Aby poznać sens tego świata, postanawia zaryzykować wszystko, również życie i odkryć konstruktorów miast.

12 Planeta Ruthar Larcke, z misją ratunkową przybywa USS Ronald Reagan. Ponad czterysta lat temu na tej planecie zaginą statek poszykujący miejsc do terraformowania. Załoga misji odkrywa kolejne zagadki: skąd na planecie odległej o sto dwadzieścia lat świetlnych od Ziemi kilkumilionowa ludzka społeczność? Czy jeden z członków załogi zaraził się obcą formą życia? I czy ich misja jest rzeczywiście misją ratunkową?

13 Pierwszy tom opowiadań Kosika, zawiera mieszankę science-fiction, horroru i sensacji. Niezwykłe wizje przyszłości, pełne grozy opowieści, w których nic nie jest oczywiste i trzymające w napięciu fabuły jak z thrillerów.

14 Felix, Net i Nika poznają się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, w gimnazjum. W pierwszej części wątek główny to rozpracowanie gangu robotów złodziei sterowanych przez zbuntowany program sztucznej inteligencji. Powieść otrzymała tytuł Książki Roku 2005, przyznany przez Polską Sekcję IBBY.

15 Bohaterowie trafiają do tajnej niemieckiej bazy z czasów II wojny światowej. W centrum bazy znajduje się ogromny pierścień zwany Wunrung o niewiadomym przeznaczeniu. Trójka przyjaciół przez przypadek odkrywa, że pierścień służy do przenoszenia się w czasie i przestrzeni.

16 Warszawę ogarnia epidemia senności. Ludzie w nocy męczą się sennymi koszmarami, których po przebudzeniu nie pamiętają, w dzień za to przysypiają. Przyjaciele – sami walcząc z ciągłą sennością – postanawiają rozwiązać tę zagadkę.

17 Felix, Net i Nika podczas balu halloweenowego wplątują się w niebezpieczną grę z ponurym żniwiarzem. Próbują go zignorować lecz przez niego cierpią ich rodziny. Zaangażują się w poszukiwania grasującego w podziemiach Warszawy stwora, okrzykniętego Bazyliszkiem, trafią do opuszczonego domu pewnego konstruktora oraz poszukają legendarnego skarbu.

18 Podczas imprezy sylwestrowej Felix, Net i Nika niechcący odpalają eksperymentalną rakietę kosmiczną. Okazuje się, że rakieta ma spaść gdzieś na terytorium Polski. Przyjaciele próbują zapobiec uderzeniu.

19 Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy Mała Armia?

20 Felix, Net i Nika jadą na zimowisko do pensjonatu Trzy kuzynki, położonego w lesie, w górach na odludziu. Prowadzony jest przez bardzo dziwne starsze panie. Strasznie zaczyna się robić, kiedy nocą ktoś chodzi po domu, pozostawiając przerażonym gimnazjalistom dziwne niespodzianki. Jest to pierwszy polski horror dla młodzieży.

21 Roboty z IBN(Instytut Badań Nadzwyczajnych) uważają, że należą im się takie same prawa jak ludziom i wszczynają bunt. Bohaterowie muszą powstrzymać bunt maszyn oraz zapobiec ucieczce programu sztucznej inteligencji z instytutu.

22 Przyjaciele przechodzą przez kopie pierścienia Wunrung stworzoną przez naukowców z IBN i trafiają do świata równoległego. Jak wyglądałby świat gdyby rządziły nim tylko reklamy, Polska nie wyszłaby z komunizmu albo naziści wygraliby wojnę?

23 Bohaterowie próbując dostać się do domu przechodzą coraz dziwniejsze światy równoległe i przy okazji rozwiązują zagadkę złotego jeża. Tym razem możemy przeczytać jak wyglądałby świat gdyby tylko Warszawa zachodnia wyszła z komunizmu albo Polska skutecznie pokonała Rosję osiemset lat temu.

24

25 http://rafalkosik.com/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Ko sik http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Ko sik http://pl.wikipedia.org/wiki/Felix,_Net_i_Nika http://www.powergraph.pl/ http://www.cytaty.info/autor/rafalkosik.htm

26 Piotr Arciszewski Kl. Ic


Pobierz ppt "Urodził się ósmego października 1971 roku w Warszawie. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak zrezygnował po trzech latach, aby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google