Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OSKAR I PANI RÓŻA Eric-Emmanuel Schmitt Eric-Emmanuel Schmitt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OSKAR I PANI RÓŻA Eric-Emmanuel Schmitt Eric-Emmanuel Schmitt."— Zapis prezentacji:

1 OSKAR I PANI RÓŻA Eric-Emmanuel Schmitt Eric-Emmanuel Schmitt

2 Oscar et la dame rose Ksiażka autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta Ksiażka autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta Przekład: Barbara Grzegorzewska Przekład: Barbara Grzegorzewska Projekt okładki: Olgierd Chmielewski Projekt okładki: Olgierd Chmielewski Fotografia na okładce: Wojciech Karliński Fotografia na okładce: Wojciech Karliński Adiustacja i korekta: Barbara Poźniakowa Adiustacja i korekta: Barbara Poźniakowa Projekt typograficzny i łamanie: Irena Jagocha Projekt typograficzny i łamanie: Irena Jagocha

3 BOHATER Oskar, dziesięciolatek chory na białaczkę, przez ostatnie 12 dni życia pisze listy do Pana Boga. Niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu, ale szybko odnajduje w Nim wiernego słuchacza. Oskar, dziesięciolatek chory na białaczkę, przez ostatnie 12 dni życia pisze listy do Pana Boga. Niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu, ale szybko odnajduje w Nim wiernego słuchacza.

4 CO CZUJE? z każdym kolejnym listem wiara chłopca jest coraz większa i pomaga mu uporać się z codziennością- rodzicami, chorobą, jego lekarzem i innymi, otaczającymi go ludźmi.

5 CZEGO TU SIĘ BAĆ? Oskar nie rozumie, dlaczego dorośli boją się śmierci. Przecież śmierć nie jest niczym nadzwyczajnym. Żadną karą, żadną chorobą. Oskar o tym doskonale wie i dziwi się, że dorośli próbują wypchnąć śmierć ze swojego życia, że "zapominają, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Oskar nie rozumie, dlaczego dorośli boją się śmierci. Przecież śmierć nie jest niczym nadzwyczajnym. Żadną karą, żadną chorobą. Oskar o tym doskonale wie i dziwi się, że dorośli próbują wypchnąć śmierć ze swojego życia, że "zapominają, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie.

6 PANI RÓŻA Pani Róża zachęca chłopca do tego, by wierzył, że każdy dzień to dziesięć lat życia. Pomysł pomaga chłopcu docierać do tajemnic życia odkrywanych na konkretnych etapach życia. Pani Róża zachęca chłopca do tego, by wierzył, że każdy dzień to dziesięć lat życia. Pomysł pomaga chłopcu docierać do tajemnic życia odkrywanych na konkretnych etapach życia.

7 PRZESŁANIE -Książka niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie - życie to tylko forma pożyczki i od nas zależy, jak ją wykorzystamy i czy na nią zasłużyliśmy. Książka wzrusza i umacnia w wierze oraz fakcie, że życie to coś, czego nie można zmarnować -Książka niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie - życie to tylko forma pożyczki i od nas zależy, jak ją wykorzystamy i czy na nią zasłużyliśmy. Książka wzrusza i umacnia w wierze oraz fakcie, że życie to coś, czego nie można zmarnować

8 TYM BARDZIEJ PRZECZYTAJ... Ukazuje, jak ważne jest, byśmy pamiętali, że każdy dzień mógłby być pierwszym i może być ostatnim. A to trudna sztuka.

9 RECENZJE Opowieść Schmitta jest przypowieścią nie tylko o dziecku, ale i o nas – dorosłych, o naszych uprzedzeniach, fobiach i niespełnieniach. W głebszym wymiarze książka Schmitta to również próba odpowiedzi na pytanie: jak żyć? Opowieść Schmitta jest przypowieścią nie tylko o dziecku, ale i o nas – dorosłych, o naszych uprzedzeniach, fobiach i niespełnieniach. W głebszym wymiarze książka Schmitta to również próba odpowiedzi na pytanie: jak żyć? Piotr Huniewicz, Polityka Prawie każda strona przynosi ważną myśl, czy doceniać chwile, akceptować cierpienie. Roman Praszyński, Elle Ta krótka powiastka była porównywana do Małego Księcia, według mnie jest nawet lepsza, bo nie tak czułostkowa. Działa jak ekstrakt przywracający wiarę. Igor Kościelniak, Przekrój

10 KONIEC Rutkowska Sandra kl. 3c Rutkowska Sandra kl. 3c


Pobierz ppt "OSKAR I PANI RÓŻA Eric-Emmanuel Schmitt Eric-Emmanuel Schmitt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google