Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU."— Zapis prezentacji:

1 1 Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

2 Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze

3 3Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Łukęcin czerwiec 2009

4 4Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Poniedziałek

5 5Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Wyruszamy z Zielonej Góry To nie była zwyczajna wycieczka szkolna. Z I Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami, wybraliśmy się my - olimpijczycy, którzy za rok chcą przynieść sobie i Jedynce powód do dumy. Pierwsze kwadranse spędziliśmy w szkole na zebraniu organizacyjnym, na którym pani dyrektor Jolanta Żochowska przedstawiła nam oczywiste oczywistości dotyczące zachowywania się oraz zmotywowała nas do pracy.

6 6Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Długa droga na północ... Droga z Zielonej Góry do Łukęcina nie była kilkugodzinną męczarnią. Pani Henryka Frankiewicz, dając nam lekcje historii i geografii, nie przegapiła chyba żadnego jeziora, zabytku czy doliny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, zdając sobie równocześnie sprawę z tego, jak mało wiemy o swojej małej ojczyźnie, województwie lubuskim.

7 7Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Pani Żochowska jak zwykle roześmiana Poniedziałkowa podróż autobusem Jak to wszystko wyglądało?

8 8Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Nareszcie na miejscu! Już na miejscu w Łukęcinie po zakwaterowaniu głodni (głodni wiedzy, oczywiście), ruszyliśmy na obiad.

9 9Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009...i już pora na naukę Po godzinie 16.00 zaczęliśmy w kilku grupach zajęcia z naszymi opiekunami. Jedni rozwiązywali matematyczne łamigłówki w świetlicy, drudzy dyskutowali na plaży o reportażach w XX wieku, a jeszcze inni studiowali komórki.

10 10Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 I już pora na naukę (cz. 2)

11 11Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009...i już pora na naukę (cz. 3) Jedno jest pewne, ciężka praca stanowiąca początek naszych olimpijskich startów w takim miejscu i z takimi przewodnikami jest przyjemnością

12 12Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 W końcu zmierzch Na koniec dnia, po kolacji, panie nauczycielki zorganizowały wycieczkę na plażę, by wspólnie zobaczyć zachód słońca.

13 13Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Wtorek

14 14Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Bo sport to zdrowie! W samo południe wybraliśmy się na plażę, gdzie zmierzyliśmy się w wielu konkurencjach sprawnościowych. Pan Arkadiusz Rosiak wymyślał bardzo ciekawe zabawy integracyjne. Czynny wypoczynek to przecież samo zdrowie!

15 15Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Bo sport to zdrowie! (cz. 2)

16 16Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 I znowu nauka Co robiliśmy na zajęciach? Od razu pełnej odpowiedzi na to pytanie udzielić się nie da. Dziś przedstawiamy grupę biologiczną.

17 17Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Grupa biologiczna Grupa ta realizuje materiał w dość niekonwencjonalny sposób. Oprócz tradycyjnej nauki uczniowie i opiekunka – pani Arleta Poręba Konopczyńska - przedstawiają scenki, układają haiku... Oczywiście wszystko o tematyce biologicznej. Geny ukryte źródło moich zmagań ze światem. Haiku opiekunki grupy

18 18Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Kogo jeszcze udało się nam podejrzeć? Wykorzystując chwilę czasu, zajrzeliśmy do grupy języka polskiego prowadzonej przez panią dr Bożenę Hałas.

19 19Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Grupa języka polskiego Poloniści są najliczniejszą grupą na wycieczce. Najczęściej można ich spotkać nad samym brzegiem morza, ponieważ z nosami w książkach zbierają informacje do swoich przyszłorocznych prac - Olimpiada Literatury i Języka Polskiego w pierwszym etapie polega na napisaniu obszernej pracy na wybrany temat i jej obronie. Dlatego humanistycznych obozowiczów poznasz po uśmiechniętych i bardzo czerwonych buziach!

20 20Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Pobierowo Po południu wybraliśmy się na wycieczkę wzdłuż plaży do Pobierowa. Morze, plaża, słońce i bezchmurne niebo– to było to, czego potrzebowaliśmy po wyczerpujących zajęciach z opiekunami. Wpadanie po kolana w brzegowe mielizny, chodzenie po piasku tak, żeby się nie zapadał, zbieranie muszli oraz pyszne, orzeźwiające pobierowskie lody- to nas spotkało podczas wycieczki.

21 21Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Jak osiągnąć sukces? Wieczorem mieliśmy spotkanie na temat sukcesu– czym właściwie jest i jak go osiągnąć. Pani Teresa Piotrowska przedstawiła nam bardzo interesującą prezentację multimedialną. Teraz niestraszne nam żadne wyzwanie!

22 22Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Dalsza część spotkania Potem przeszliśmy do kwestii naszego liceum– poznaliśmy szkolnych laureatów i finalistów, czyli ludzi sukcesu :) Poza tym przedstawiliśmy zasady olimpiad, w których bierzemy udział, co pozwoliło nam lepiej poznać siebie nawzajem oraz dowiedzieć się czegoś o naszych zainteresowaniach i olimpijskich trudach.

23 23Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Środa

24 24Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 I znów kogoś podglądamy......tym razem grupę matematyczną. Oto ona:

25 25Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Grupa matematyczna Pod czujnym okiem pani Teresy Piotrowskiej grupa matematyczna codziennie trudzi się rozwiązywaniem skomplikowanych zadań olimpijskich. Chętnie pomaga im grupa humanistyczna, która doskonale opanowała przecież tabliczkę mnożenia i wzory Viete'a. Turniej matematyczny dostarcza wielu emocji. Nie jest on jeszcze zakończony, na razie na prowadzenie wysuwa się Chrystian.

26 26Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Co ciało powiedziało? Po kolacji wszyscy uczestnicy obozu wysłuchali fascynującego wykładu pani Bożeny Hałas z teorii komunikacji niewerbalnej.

27 27Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Co ciało powiedziało? (cz. 2) Dowiedzieliśmy się, jak ogromne znaczenie ma mowa ciała i jak świadomie się nią posługiwać. Teraz, gdy każdy z nas wie już, aby pokazywać nawet wrogowi miękkie części naszego ciała oraz w jaki sposób najlepiej jest ustawić krzesło, żadna prezentacja czy rozmowa z komisją nie przysporzy nam kłopotów.

28 28Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Czwartek

29 29Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Kulisy pracy w grupie... Dziś nie będziemy nikogo podglądać– to Andrzej Pytlik z klasy If przedstawi nam swoją grupę geograficzną.

30 30Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Grupa geograficzna Andrzej, przygotowując się do olimpiady razem z czterema pozostałymi uczestnikami pod okiem pani Edyty Legutko-Gogoc, uważnie rozwiązuje zadania z poprzednich konkursów. Ponadto wędruje palcem po mapie - konturówce.

31 31Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Kolejna grupa Grupę ekonomiczną przedstawia Mateusz Kloc (kl. II h).

32 32Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Grupa ekonomiczna Pod wodzą pani Ewy Krzywickiej Mateusz, razem z czterema innymi uczestnikami, analizuje przewodnie hasło Olimpiady Ekonomicznej, rozwiązuje testy i liczy zadania rachunkowe.

33 33Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Wycieczka W czwartek- oprócz zajęć z opiekunami- mieliśmy wycieczkę do Międzyzdrojów. Zatrzymaliśmy się kilka razy w Wolińskim Parku Narodowym. Pogoda nie była zbyt ładna, więc łatwo jest sobie wyobrazić nasze miny, kiedy w deszczu wdrapywaliśmy się na wysokie wzniesienie. W samych Międzyzdrojach spacerowaliśmy Aleją Gwiazd, zajadaliśmy się lodami i robiliśmy zakupy w sklepie,,Najtaniej na świecie, który zrobił istną furorę.

34 34Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Piątek

35 35Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Ostatni dzień obozu był w dużej mierze słoneczny. Na niebie pojawiały się od czasu do czasu drobne chmurki, które niosły ze sobą ochłodzenie oraz wywoływały smutek na twarzach uczniów, którzy wiedzieli, że ich przygoda z nauką w Łukęcinie dobiega końca. Po obfitym śniadaniu, zaopatrzeni w zapasy na powrotną podróż, wybraliśmy się na plażę, by pożegnać się z morzem. Lekkie fale i ostatnie powiewy bryzy będą ciepłym wspomnieniem. Pożegnanie z morzem

36 36Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Powrót do domu Podróż powrotną umilała nam (jak zwykle) pani Henryka Frankiewicz. Aktywni słuchacze otrzymali nawet słodkie upominki– czekolady– za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania pani przewodnik. W Zielonej Górze byliśmy trochę wcześniej, niż planowaliśmy. Wszyscy z wielką radością powitali oczekujące rodziny i przyjaciół. Liceum przywitało nas przygotowaniami do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

37 37Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Dziękujemy! Zakończenie obozu to okazja do podziękowań, dlatego też uczestnicy Obozu dla Olimpijczyków chcieliby serdecznie podziękować nauczycielom i opiekunom, którzy towarzyszyli nam w Łukęcinie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Jolanty Żochowskiej, która niczym mama opiekowała się wszystkimi i każdym z osobna. Dziękujemy, że mogliśmy zagłębić się w tajniki: języka polskiego, matematyki, ekonomii, biologii, geografii. Jesteśmy młodzieżą, która stara się kroczyć swą drogą z pełną odpowiedzialnością, lecz nie jesteśmy wolni od wad i zdarza nam się błądzić, za co z serca przepraszamy. Obóz dla olimpijczyków w Łukęcinie był przepełniony atrakcjami i dobrą atmosferą, był również wspaniałą okazją do odetchnięcia i zaczerpnięcia sił do walki o laury. Już wiemy, co zrobić, by osiągnąć sukces. Wiemy, czego się od nas wymaga, by wygrywać olimpiady. Pozostaje tylko ciężka praca, którą umilać będą wspomnienia z Łukęcina.

38 38Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 Prezentacja i rysunki: Ula Modrzyk, kl. 2C Zdjęcia: Dominik Sanojca i Wojtek Hajdul, kl. 2E Teksty: Poniedziałek: Maja Zuchewicz i Piotr Kania, kl. 2C Wtorek: Ula Modrzyk i Sandra Nawrot, kl. 2C Środa: Malwina Janas, kl. 2C Ania Przewłocka, kl. 1D Czwartek: Diana Diaków i Agata Mrowińska, kl. Ic Piątek: Piotrek Kruk i Agnieszka Kufel, kl. IF Anna Majeryk, kl. ID Pozdrowienia ze słonecznego Łukęcina Kierownik wycieczki: Jolanta Żochowska Przewodnik turystyczny Henryka Frankiewicz Ratownik, nauczyciel W-F Arkadiusz Rosiak Opieka nad poszczególnymi grupami: Grupa matematyczna: Teresa Piotrowska Grupa języka polskiego Anna Hałas Grupa biologiczna: Arleta Poręba-Konopczyńska Grupa geograficzna: Edyta Legutko-Gogoc Grupa ekonomiczna: Ewa Krzywicka Konsultacje i pomoc informatyczna: Sławomir Krzywicki


Pobierz ppt "1 Obóz naukowy dla uzdolnionych uczniów I LO w Zielonej Górze, czerwiec 2009 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google