Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli co o segregacji każdy wiedzieć powinien MULTIMEDIALNA SEGREGACJA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli co o segregacji każdy wiedzieć powinien MULTIMEDIALNA SEGREGACJA."— Zapis prezentacji:

1 czyli co o segregacji każdy wiedzieć powinien MULTIMEDIALNA SEGREGACJA

2 Produkujemy coraz więcej odpadów. Jest to cywilizacyjny uboczny aspekt naszego życia.

3 Często bywa tak, że śmieci wyrzucane są w niedozwolonych miejscach. Rosnąca ilość dzikich wysypisk nie pozostaje bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

4 Musimy zatem mądrze i rozsądnie z tym problemem sobie poradzić, aby nie powodować degradacji naszego środowiska.

5 Selektywna zbiórka odpadów umożliwia ograniczenie ilości śmieci jakie trafiają na składowiska oraz umożliwia odzyskanie surowców wtórnych.

6 Aby możliwe było późniejsze wykorzystanie surowców wtórnych należy wrzucać odpady do odpowiednich pojemników czyli je segregować.

7 Obecne technologie nie pozwalają na odzysk lub przetworzenie wszystkich rodzajów odpadów. Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi.

8 Recykling to odzyskiwanie niektórych surowców, przetworzenie ich i powtórne (albo wielokrotne) wykorzystywanie. Znaki znajdujące się na opakowaniach ułatwiają dokonanie właściwego zakwalifikowania odpadu do segregacji.

9 Pojemnik niebieski co wrzucamy: gazety książki zeszyty tekturę kartony czego nie wrzucamy: papierowych wodoodpornych wkładów tapet, kalek zatłuszczonych papierów, np. po maśle

10 Pojemnik biały co wrzucamy: butelki słoiki szklanki stłuczkę szklaną czego nie wrzucamy: zakrętek, przykrywek, kapsli i korków ceramiki, porcelany lamp neonowych, halogenowych Pojemnik zielony

11 co wrzucamy: butelki PET butelki po szamponach, płynach kubki po jogurtach, margarynach czego nie wrzucamy: butelek po olejach silnikowych i spożywczych skrzynek po napojach tworzyw piankowych

12 Pojemnik czerwony co wrzucamy: opakowania metalowe i aluminiowe (puszki, pudełka, pojemniki po aerozolach, folie) Pojemnik szary czego nie wrzucamy: opakowań aluminiowych oraz metalowych połączonych z innymi materiałami (papierem, plastikiem)

13 Dzięki recyklingowi chronimy środowisko naturalne zmniejszając ilość odpadów i ograniczając zużycie nowych surowców naturalnych.


Pobierz ppt "Czyli co o segregacji każdy wiedzieć powinien MULTIMEDIALNA SEGREGACJA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google