Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu 1915 - 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu 1915 - 2013."— Zapis prezentacji:

1 III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu 1915 - 2013

2 Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole. Bez trudu dojedziecie do nas z każdego miejsca w mieście. Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

3 Kadra wysoko wykwalifikowana, pracująca na platformach e-learningowych, z dziennikiem elektronicznym, otwarta na innowacje edukacyjne, przyjazna uczniom. Prus to

4 Uczniowie młodzi, zdolni, mistrzowie Polski, zwycięzcy konkursów przedmiotowych, Europejczycy współpracujący w programach Comenius. Prus to

5 Humanistycznym Biologiczno - chemicznym W roku szkolnym 2013/14 Prus proponuje Wam klasy z rozszerzeniami:

6 Klasa I a humanistyczna Wychowawca mgr Beata Szklarska

7 Klasa I A – HUMANISTYCZNA Masz zdolności humanistyczne, lubisz literaturę, kino, teatr, cenisz sobie kreatywność i nie jest Ci obce piękno ojczystego języka, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

8 GRUPA TEATRALNA – zajęcia dodatkowe z emisji głosu, historii teatru, koło sceniczne współpraca z Uniwersytetem Śląskim, twórcami kultury, Górnośląską Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. A. Hlonda w Mysłowicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. A co dokładniej?

9 GRUPA DZIENNIKARSKO-MEDIALNA – zajęcia dodatkowe z historii teatru i filmu (warsztaty), komunikacji interpersonalnej, społecznej i medialnej, koło filmowe, dziennikarstwa, rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej oraz pracy w zespole (np. redagowanie informacji prasowych, artykułów w gazetce szkolnej), poszukiwania wiedzy z różnych źródeł.

10 GRUPA PRAWNA – zajęcia dodatkowe z historii prawa, symulacja procesów sądowych, debaty, udział w rozprawach sądowych, spotkania z kuratorami sądowymi i adwokatami. A co dokładniej?

11 przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to: - język polski, - historia, - język angielski, obowiązkowym językiem obcym jest język angielski - możesz wybrać drugi język obcy: francuski lub niemiecki. (przy grupie językowej minimum 14 osób) *Od drugiej klasy możliwość wyboru od 2 do 4 przedmiotów realizowanych w rozszerzeniu: historia, geografia, biologia, chemia, matematyka. A co dokładniej?

12 warsztaty medialne i lekcje wyjazdowe - muzea, galerie sztuki, kino, teatr, studio radiowe, biblioteki, rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej oraz pracy w zespole - redagowanie artykułów w gazetce szkolnej, dodatkowe zajęcia kształtujące umiejętność rozwiązywania maturalnych arkuszy egzaminacyjnych w zakresie podstawowym i rozszerzonym. A co dokładniej?

13 prawo, politologia, socjologia, historia, filologia polska, filologia obca, filozofia, dziennikarstwo. Klasa I A – HUMANISTYCZNA Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach:

14 Wychowawca mgr Anna Cerazy Klasa I b biolgiczno-chemiczna integracyjna

15 Klasa I B BIOLOGICZNO-CHEMICZNA INTEGRACYJNA Pasjonują Cię zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami biotechnologicznymi, chcesz pogłębić znajomość języka angielskiego albo po prostu bardzo dobrze przygotować się do matury z przedmiotów przyrodniczych, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

16 przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to: - biologia, - chemia, - język angielski, obowiązkowym językiem obcym jest język angielski - możesz wybrać drugi język obcy: niemiecki lub rosyjski (przy grupie językowej minimum 14 osób) *Od drugiej klasy możliwość wyboru od 2 do 4 przedmiotów realizowanych w rozszerzeniu: historia, geografia, biologia, chemia, matematyka. A co dokładniej?

17 GRUPA MEDYCZNA - zajęcia dodatkowe z pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, warsztaty z zarządzania czasem i komunikacji interpersonalnej, zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, udział w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Śląskim A co dokładniej?

18 GRUPA POLITECHNICZNA - współpraca ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO, udział w wykładach popularnonaukowych oraz pokazach doświadczeń z biologii, fizyki i chemii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, współpraca z Wydziałem Farmacji Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, udział w konkursach wiedzy organizowanych przez Politechnikę Śląską w Gliwicach i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

19 A co dokładniej? GRUPA TURYSTYCZNA - poszerzenie wiedzy z ekologii i ochrony środowiska, organizacja konkursów z okazji Dnia Ziemi we współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, współpraca z sosnowieckim oddziałem PTTK, udział w rajdach, biegach przełajowych.

20 mała liczebność klasy – 20 osób, w tym 3 do 5 uczniów niepełnosprawnych z normą intelektualną, obecność nauczyciela wspomagającego na każdej lekcji, dowóz uczniów niepełnosprawnych. A co dokładniej?

21 Klasa I B BIOLOGICZNO-CHEMICZNA INTEGRACYJNA Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach: medycyna, ochrona środowiska, chemia, weterynaria, politechniki dietetyka, biologia, wychowanie fizyczne, fizjoterapia. geografia i geologia

22 I miejsce w konkursie ekologicznym Polska Czerwona Księga Zwierząt w kategorii prezentacji oraz w kategorii makieta w ramach XIX Dni Ziemi w Sosnowcu, I miejsce w I Regionalnym Konkursie Języków Romańskich, I miejsce w konkursie z języka francuskiego pod hasłem Różne Kultury, Różne Języki - Jeden Umysł, Jedno Serce, udział w II etapie Olimpiady Języka Francuskiego, I miejsce w V konkursie wiedzy o HIV/AIDS, I i III miejsce w międzyszkolnym konkursie Polska przewod- niczy Unii Europejskiej, I miejsce w XI Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia. Wybrane osiągnięcia Prusa

23 Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal naszego ucznia Marka Brzezińskiego – Spała 2012, I miejsce w województwie śląskim w lekkiej atletyce Licealiada 2010/11, II miejsce w województwie śląskim w piłce plażowej chłopców Licealiada 2010/11, IX miejsce chłopców we współzawodnictwie wojewódzkim o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, uczestnictwo w rozgrywkach III ligi piłki siatkowej dziewcząt. Najbardziej usportowiona szkoła w mieście

24 Zdobywamy medale Gramy o mistrzostwo

25 Nie samą nauką Prusak żyje Sprzątanie świata Noc biologów

26 Nie samą nauką Prusak żyje Szkolny kabaret

27 Nie umiesz pływać? Nauczmy Cię. Nikt nie ma takiego basenu jak my !

28 Prus pomaga Żonkile, które zdobią naszą szkołę, to symbol solidarności z pacjentami hospicjów.

29 Prus pomaga Oddajemy krew Pomagamy najmłodszym

30 Z nami zajedziesz daleko

31 Turcja Hiszpania Litwa Chorwacja

32 Została ona nadana przez Kapitułę Odznaki w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana za działalność przyczyniającą się do rozwoju regionu w aspekcie gospodarczym, kulturalnym i społecznym. W 2010 roku Prus otrzymał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

33 Do zobaczenia w naszym Liceum w nowym roku szkolnym 2013/2014 https://www.facebook.com/sosnowieckiprus ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114 Tel./ fax (32) 299-89-42 Dziękujemy za uwagę www.prus.sosnowiec.pl


Pobierz ppt "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu 1915 - 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google