Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"— Zapis prezentacji:

1 III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

2 Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole
Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole. Bez trudu dojedziecie do nas z każdego miejsca w mieście. Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

3 Klasa I A – humanistyczno – medialna
W nadchodzącym roku szkolnym 2009/2010 proponujemy Wam klasy o następujących rozszerzeniach: Klasa I A – humanistyczno – medialna  Klasa ta pozwoli Ci na rozwinięcie zainteresowań humanistycznych i wprowadzi Cię w świat mediów. Będziesz miał możliwość zetknięcia się z prasą, radiem i telewizją od kuchni. Być może rozpoczniesz karierę dziennikarza lub prezentera? A może po prostu interesują Cię atrakcyjne zajęcia, wszechstronnie wykształcona kadra, chcesz wykazać się kreatywnością i realizować ciekawe pomysły? A co dokładniej? - przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym: język polski, historia, WOS, język angielski - drugi język – francuski, - warsztaty dziennikarskie we współpracy z Wyższą Szkołą „HUMANITAS” w Sosnowcu, współpraca z regionalnymi mediami ( „ Wiadomości Zagłębia”, radio ESKA, portal internetowy e-Sosnowiec), -współpraca z Pałacem Młodzieży w Katowicach ( radio internetowe, spotkania z operatorami kamer, realizatorami dźwięku itp.) Twój przyszły zawód? Jeśli zdecydujesz się na profil humanistyczno – medialny masz dużą szansę podjąć interesującą, ciekawą, dającą satysfakcję pracę. Oto propozycja zawodów, w których rozwijać możesz swoje zainteresowania i umiejętności:  Filolog, Agent usług artystycznych, Copywriter (osoba odpowiedzialna za stronę tekstową reklamy), Agent reklamowy, Redaktor wydawniczy, edytor, Fotoreporter, Dziennikarz, Reżyser, Sufler, Spiker, Rzecznik prasowy,Prezenter telewizyjny, Kulturoznawca, Archiwista, Specjalista informacji naukowej, Księgarz, Animator kultury, Sekretarka, Politolodzy, Lektor, Przedstawiciel handlowy  Pamiętaj, że na tym profilu jest rozszerzony język angielski, co daje Ci możliwość podjęcia dalszej ścieżki kariery związanej właśnie z tym językiem obcym.Wiedz, że aby wykonywać jeden z powyższych zawodów nie zawsze musisz iść na studia. Naukę możesz kontynuować w szkołach policealnych.

4 Klasa I b – biologiczno – chemiczna
W nadchodzącym roku szkolnym 2009/2010 proponujemy Wam klasy o następujących rozszerzeniach: Klasa I b – biologiczno – chemiczna Jeśli masz zainteresowania przyrodnicze, chcesz poszerzyć swoją wiedzę z biologii, chemii, fizyki i języka angielskiego zapraszamy do klasy biologiczno – chemicznej. W czasie zajęć będziesz mógł korzystać z dobrze Wyposażonych pracowni: biologicznej, chemicznej oraz multimedialnej. Współpraca z Pałacem Młodzieży oraz Uniwersytetem Śląskim pozwoli Ci na uczestnictwo w organizowanych tam wykładach, konkursach i zajęciach terenowych.   A co dokładniej? - przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski - drugi język – rosyjski - wykłady w Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz na Uniwersytecie Śląskim - zajęcia z ekologii w terenie - język łaciński Twój przyszły zawód? Profil biologiczno – chemiczny daje wiele możliwości zawodowych, warto zapoznać się ze światem zawodów, które masz do wyboru kończąc właśnie ten profil w naszej szkole, poszerzając swoją wiedzę często na studiach wyższych. Oto lista zawodów:  Biolog, Chemik, Biochemik, Biotechnolog, Dietetyk, Ekolog, Kosmetolog, Lekarz medycyny, Lekarz stomatolog, Pielęgniarka, Promotor zdrowia, Przedstawiciel medyczny, Fizjoterapeuta, Ratownik medyczny, Analityk medyczny, Farmaceuta, Technik dentystyczny, Masażysta, Wizażysta Pamiętaj, że na tym profilu jest rozszerzony język angielski, co daje Ci możliwość podjęcia dalszej ścieżki kariery związanej właśnie z tym językiem obcym. Wiedz, że aby wykonywać jeden z powyższych zawodów nie zawsze musisz iść na studia. Naukę możesz kontynuować w szkołach policealnych.

5 Klasa I C – integracyjno - psychologiczna
W nadchodzącym roku szkolnym 2009/2010 proponujemy Wam klasy o następujących rozszerzeniach: Klasa I C – integracyjno - psychologiczna   Jeśli interesujesz się psychologią, chcesz się dowiedzieć jak tworzyć pozytywne relacje z innymi ludźmi, zapraszamy do klasy integracyjno – psychologicznej. Będziesz mógł zostać wolontariuszem – współpracujemy z domem dziecka, hospicjum, świetlicą środowiskową, przedszkolem. W bardzo sympatycznym zespole, organizujemy wiele ciekawych akcji charytatywnych. Każdy może znaleźć coś, w czym będzie się spełniał, czerpiąc radość dla siebie i dając szczęście innym. A co dokładniej? - przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym: język polski, biologia, język angielski - drugi język – niemiecki- - dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkoły, nauczyciele wspomagający - mała liczebność klasy (max 20 osób w tym 3-5 niepełnosprawnych ruchowo, z normą intelektualną - warsztaty z komunikacji interpersonalnej i społecznej - zajęcia w poradni psychologiczno – pedagogicznej Twój przyszły zawód? Jeśli zdecydujesz się na profil integracyjno – psychologiczny będziesz mógł już od teraz oferować swoją pomoc innym, uczyć się i przygotowywać do dalszej kariery w proponowanych zawodach: Pedagog, Psycholog, Psychoterapeuta, Logopeda, Psychiatra, Nauczyciel nauczania zintegrowanego, Nauczyciel przedszkolny, Nauczyciel klas młodszych, Specjalista pracy socjalnej, Instruktor nauki jazdy, Specjalista metod nauczania, Hostessa, Ankieter   Pamiętaj, że na tym profilu jest rozszerzony język angielski, co daje Ci możliwość podjęcia dalszej ścieżki kariery związanej właśnie z tym językiem obcym. Wiedz, że aby wykonywać jeden z powyższych zawodów nie zawsze musisz iść na studia. Naukę możesz kontynuować w szkołach policealnych.

6 Prus dla uczniów niepełnosprawnych
Od 1 września roku szkolnego 2006/07 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu, w skład którego wchodzi III Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa i Gimnazjum nr 18 jest w pełni przygotowane do edukacji osób niepełnosprawnych. Decyzją Rady Miasta z 2005 roku została wybudowana czterokondygnacyjna winda pozwalającą na swobodne poruszanie się osobom niepełnosprawnym po terenie całej naszej szkoły. Ponadto: Wyremontowano i przystosowano dla osób niepełnosprawnych toalety uczniowskie Szkoła dysponuje dobrą bazą sportową ( basen, siłownia) pozwalającą na rehabilitację Już w pierwszym etapie zrobiono podjazdy i miejsca parkingowe a obecnie cały budynek szkoły może służyć edukacji na etapie gimnazjum i liceum Szkoła ma podpisaną umowę, dzięki której uczniowie niepełnosprawni maja zapewniony dojazd do i ze szkoły. Z uczniem może współpracować nauczyciel-asystent Nasza placówka ma doświadczenie w edukacji osób niepełnosprawnych. III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa ukończyło z czołowymi lokatami dwóch takich uczniów. Otrzymali także medale Bolesław Prusa a obecnie kontynuują naukę na Uniwersytecie Śląskim. Od ubiegłego roku w murach naszej szkoły funkcjonuje klasa integracyjna.

7 Nie samą nauką uczeń żyje
Basen Nasi dziennikarze z wizytą w rozgłośni radiowej Wycieczka rowerowa Kółko teatralne Warsztaty multimedialne Nasze siatkarki Bieg Prusaków Konkurs „Co dwie głowy to nie jedna” siłownia Najprawdopodobniej najładniejsza dynia

8 III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114 Tel./fax (032) 299 – 89 – 42

9 Do zobaczenia w nowym roku szkolnym
2009/2010


Pobierz ppt "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google