Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA CZ. TAJCHERTA W CZURYŁACH 08-106 Zbuczyn tel. 25/6319010 Opiekun SKO mgr Bożena Urban KRONIKA SKO Rok szkolny 2011 / 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA CZ. TAJCHERTA W CZURYŁACH 08-106 Zbuczyn tel. 25/6319010 Opiekun SKO mgr Bożena Urban KRONIKA SKO Rok szkolny 2011 / 2012."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA CZ. TAJCHERTA W CZURYŁACH 08-106 Zbuczyn tel. 25/6319010 Opiekun SKO mgr Bożena Urban KRONIKA SKO Rok szkolny 2011 / 2012

2 Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 Jedną z części inauguracji roku szkolnego 2011/12 było przedstawienie przez panią dyrektor organizacji działających na terenie naszej szkoły i ich opiekunów, m. in. SKO.

3 Opracowanie planu pracy i regulaminu SKO We wrześniu opracowa liśmy plan pracy i regulamin SKO Szkoły Podstawowej im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach. Plan pracy został przedstawiony pani dyrektor i zaakceptowany do realizacji w roku szkolnym 2011/12. Regulamin SKO został przedstawiony wszystkim członkom tej organizacji. Zamieszczono go na gazetce ściennej.

4 Wznowienie działalności Na początku września opiekun SKO wręczył nowe książeczki uczniom klas II-VI. Dało to możliwość zapoznania się z nowym logo i oprawą graficzną SKO PKP Bank Polski. Zachęciło też wszystkich uczniów do włączenia się w aktywną działalność tej organizacji.

5 Nowi członkowie SKO W październiku odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet członków SKO uczniów kl. I. Zostali oni zapoznani z ideą oszczędzania i regulaminem działalności tej organizacji w naszej szkole. Wręczone zostały książeczki oszczędnościowe każdemu z uczniów kl. I.

6 Gazetka promująca SKO Październik miesiącem oszczędności – to hasło było inspiracją do powstania na początku października gazetki ściennej, która zachęcała naszych uczniów do przyłączenia się do SKO. Zawierała ona hasła promujące ideę oszczędzania, zasady funkcjonowania SKO w naszej szkole, regulamin SKO, nową grafikę zaproponowana przez PKO BP. W przygotowanie gazetki włączyli się starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły.

7 Konkurs całoroczny W październiku SKO ogłosiła konkurs całoroczny dla uczniów kl. I-VI Mistrz oszczędności. Co miesiąc były podsumowywane wpłaty w poszczególnych klasach. Najaktywniejsi członkowie SKO w każdej klasie byli wyróżniani i nagradzani. Nagrodami były przybory szkole i zabawki z logo SKO PKO. Te nagrody aktywizowały innych uczniów do oszczędzania i wzbogacania swoich kont SKO.

8 Konkurs dla kl. I-III SKO zorganizowało konkurs dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I- III na najstaranniejsze pokolorowanie hasła propagującego SKO. Wpłynęło dużo prac, komisja konkursowa, w skład której weszli uczniowie kl. V, miała problem z wyłonieniem najlepszych prac.

9 Konkurs dla uczniów klas starszych W listopadzie SKO zaproponowało uczniom kl. IV –VI udział w konkursie na plastyczną lub literacką interpretację hasła propagującego ideę oszczędzania Od września złotówki wpłacam, w czerwcu marzenia spełniam. Laureaci konkursu: Bożenka i Łukasz, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

10 Wystawa prac plastycznych W jednej z sal zorganizowano wystawę pokonkursową. Można było podziwiać prace, które zajęły czołowe miejsca w konkursach plastycznych. Były one zachętą dla innych uczniów do aktywnego włączenia się w działalność SKO.

11 Blog SKO Założony został blog SKO Szkoły Podstawowej im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach na platformie blogowej www.szkolneblogi.plwww.szkolneblogi

12 Edukacja najmłodszych W klasie I przeprowadzono zajęcia, na których dzieci zajmowały się przeliczaniem pieniędzy. Uczniowie uczyli się liczyć pieniądze i dokonywać zakupów za określoną kwotę. Ta zabawa i ćwiczenia bardzo się dzieciom podobały.

13 Wizyta w banku 7 marca uczniowie klasy II i III udali się do Punktu Obsługi Klienta w Czuryłach MBS w Zbuczynie. Zapoznali się z funkcjonowanie m banku, przeprowadzili rozmowę z jego pracownikiem, poznali pracę kasjerki. Wzbogacili swoją wiedzę na tematy związane z finansami.

14 Zajęcia na temat finansów i oszczędzania W marcu w kl. II odbyły się zajęcia związane z oszczędzaniem i bankowością. Dzieci poznały terminologię związaną z tymi zagadnieniami. Bardzo pomocne okazały się plakaty i inne materiały, które otrzymaliśmy z banku PKP BP w Siedlcach.

15 Uczniowie kl. III czytali Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki. Dziecięcy elementarz po świecie finansów był pomocny w zrozumieniu do czego służą pieniądze i skąd się biorą. Aby wzbogacić swoją wiedzę o finansach, bankowości, oszczędzaniu korzystamy z czasopisma Brawo Bank. Czytamy artykuły, rozwiązujemy krzyżówki i zadania, słuchamy też piosenek z płyty (zamieszczonej w nr 4/2011).

16 Reklama W szkole rozpowszechniane są plakaty, ulotki i inne materiały prezentujące działalność banku PKO BP.

17 Akcja Korek Zbieramy plastikowe nakrętki. Przekażemy je Żoliborskiemu Stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek. Zbierane nakrętki pozwolą sfinansować zakup 2 wózków z napędem dla Damiana i Patryka - jedenastolatków z Makowa Mazowieckiego. Przeprowadziliśmy zbiórkę starych koców, materacy, poduszek, dywaników…, karmy i słomy dla psów. Wszystkie nasze dary zostały przekazane do schroniska dla zwierząt w Ostrowi Mazowieckiej. Pomagamy zwierzętom

18 Akcja charytatywna Zbieramy fundusze na leczenie chorej na raka p. Moniki, pracownika sąsiedniej placówki. Góra Grosza Po raz kolejny wzięliśmy udział w zbiórce funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. Akcje przeprowadził Samorząd Uczniowski, działający pod kierunkiem p. Asi. Jałmużna wielkopostna W okresie Wielkiego Postu uczniowie poszczególnych klas zbierali pieniądze do skarbonek. Najwięcej zebrała klasa VI. Środki te przekazano na cele charytatywne.

19 Andrzejkowe wróżby Szkole koło Caritas, do którego należą też członkowie SKO, zorganizowało dla młodszych dzieci spotkanie andrzejkowe. Dzieci poznały różne wróżby, bawiły się w przepowiadanie przyszłości.

20 Walentynki W Walentynki nasi uczniowie nie zapomnieli o okazywaniu sobie dowodów sympatii. Działała poczta walentynkowa", można też było zakupić słodkie ciasteczko w kształcie serduszka i przesłać je wraz z dedykacją wybranej osobie. Ciastka były różnej wielkości, a więc i w różnej cenie (na każdą kieszeń). Zarówno ciasteczka, jak i poczta cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rozdawane też były darmowe uściski z dodatkiem czerwonej wstążeczki.

21 Kiermasz świąteczny 2 i 4 kwietnia to dni, w których w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny. Można było nabyć różne różności związane ze Świętami Wielkiej Nocy (stroiki, kurczaczki, kwiatuszki, pisanki). Wszystkie te ozdoby zostały wykonane przez naszych uczniów pod kierunkiem p. Basi, a ich sprzedażą zajęły się uczennice klasy VI.

22 Wzbogacanie funduszy klasowych Nasi uczniowie dbają o stan swoich finansów. Poszczególne klasy prześcigają się w pomysłach, jak zdobyć pieniądze na fundusz klasowy. Oto kilka pomysłów: Klasa VI w październiku przygotowała słodkości – pyszne ciasta domowego wypieku. W przygotowaniu ciast zgodnie z tajnikami sztuki kucharskiej czuwały mamy, zaś nad sprzedażą czuwała p. Basia.

23 Klasy II i III zorganizowały kiermasz prac plastycznych związanych z obchodami Święta Niepodległości. Dzieci wykonały flagi i godła narodowe. Klasa V zorganizowała dyskotekę. W jej trakcie prowadzona była sprzedaż frytek.

24 Klasa VI oferowała pyszne naleśniki z nadzieniem: szpinakowym i owocowym. Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę dla uczniów naszej szkoły oraz jej absolwentów. Aby każdy uczestnik mógł wzmocnić swe siły, oferowano słodkości i napoje.

25 Loteria fantowa W kwietniu SKO zorganizowała loterię. Fantami w tej zabawie były przybory szkolne i zabawki otrzymane z PKO BP w Siedlcach, zawierały logo SKO. Każdy los wygrywał. Pieniądze uzyskane dzięki loterii wzbogacą fundusze SKO i pozwolą na zakup nagród dla najaktywniejszych członków tej organizacji. Nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.

26 Kultywowanie tradycji Członkowie SKO wzięli udział w pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Marzanny spłonęły razem z naszymi wadami spisanymi na karteczkach. I niech nie wracają…

27 Czerwony Kapturek w wersji anglojęzycznej Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Kasi przygotowali inscenizację baśni Czerwony Kapturek. Wszyscy aktorzy posługiwali się językiem angielskim. Wśród artystów na scenie dostrzec można było członków SKO.

28 Dzięki funduszom zaoszczędzonym na klasowych i indywidualnych książeczkach SKO nasi uczniowie mogli uczestniczyć w koncertach, przedstawieniach i wycieczkach, między innymi: X - występ kabaretowy w szkole XI - wycieczka do Warszawy (Centrum Nauki Kopernik i kręgielnia) XII - film w 3D w Nowym Kinie w Siedlcach Tupot małych stóp 2 II - baśń muzyczna O Warsie, Sawie i warszawskiej syrence III - koncert muzyczny Orkiestry Dni Naszych IV - przedstawienie teatralne AQuarius tajemnicza wyprawa w głąb oceanu


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA CZ. TAJCHERTA W CZURYŁACH 08-106 Zbuczyn tel. 25/6319010 Opiekun SKO mgr Bożena Urban KRONIKA SKO Rok szkolny 2011 / 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google