Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UCZESTNIK KONKURSU DLA SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UCZESTNIK KONKURSU DLA SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI:"— Zapis prezentacji:

1 UCZESTNIK KONKURSU DLA SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI:
Kronika Szkolnej Kasy Oszczędności rok szkolny 2012/2013 UCZESTNIK KONKURSU DLA SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie Celestynów ul. Wrzosowa 42 tel

2 Powszechność oszczędzania
Do SKO należy 38 % uczniów naszej szkoły ilość uczniów - 357 ilość członków SKO – 139 (udział w konkursie uczniów tj.88%)

3 3033 zł stanowią oszczędności
Wysokość salda W banku PKO BP w Otwocku znajduje się 50414,24 zł (stan z dn roku). 3033 zł stanowią oszczędności Samorządu Szkolnego

4 Popularyzacja wiedzy gazetka ślubowanie klas I – zaproszenie do SKO
apel promujący oszczędzanie spotkanie dla rodziców z przedstawicielami Banku PKO BP lekcje – spotkania z przedstawicielami Banku PKO BP quiz „Dokończ zdania i ucz się oszczędzania” konkursy plastyczne udział w konkursie „Zimowe oszczędzanie w SKO” wizyta na poczcie prowadzenie szkolnego bloga SKO

5 SKO oraz nasz regulamin.
Gazetka ścienna Na parterze, w holu głównym mamy gazetkę, na której znajdują się aktualne informacje SKO oraz nasz regulamin. .

6 Ślubowanie klas pierwszych
W październiku, w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Nasi najmłodsi koledzy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności. Otrzymali tarcze i stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Tego dnia nasi najmłodsi koledzy zostali zaproszeni do SKO.

7 „Kto nie chce wiedzieć, co to jest nędza, niech razem z nami
Apel W październiku klasa III przygotowała apel promujący oszczędzanie pod hasłem; „Kto nie chce wiedzieć, co to jest nędza, niech razem z nami od dziś oszczędza”.

8 Zebranie rodziców Na wrześniowym zebraniu z rodzicami gościliśmy Panią Dyrektor Banku PKO BP w Otwocku. W swoim wystąpieniu przybliżyła naszym rodzicom nowe zasady oszczędzania w SKO.

9 Lekcje z przedstawicielami banku
W marcu odbyły się 2 spotkania z przedstawicielami Banku PKO BP w Otwocku. W pierwszym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, w kolejnym uczniowie klas drugich. Nasi goście przybliżyli dzieciom działalność banku i SKO, a na koniec spotkania wręczyli drobne upominki.

10 Quiz W kwietniu uczniowie klas IV – VI pisali quiz „Dokończ zdania i ucz się oszczędzania”. Wśród uczniów, którzy poprawnie go rozwiązali zostały rozlosowane nagrody. Uczniowie naszej szkoły oszczędzają w … Pieniądze deponowane są w … Każdy oszczędzający posiada swoje … Wkłady (do 2000 zł) oprocentowane są na … %. Dzięki oprocentowaniu oszczędności … Pieniądze można wpłacać do … a także bezpośrednio na … Naszą kasą opiekuje się Bank PKO BP w …. Bank to … Oszczędzanie to … Warto oszczędzać, bo …

11 Konkursy plastyczne W naszej szkole zostały przeprowadzone następujące konkursy plastyczne: 1. konkurs na portret Żyrafy – Lokatki - październik 2. konkurs na wykonanie baranka wielkanocnego - marzec 3. konkurs ekologiczny „Coś z niczego” - kwiecień

12 Udział w konkursie „Zimowe oszczędzanie w SKO”
W marcu wzięliśmy udział w konkursie „Zimowe oszczędzanie w SKO”. W tym czasie szczególnie zachęcaliśmy wszystkich członków SKO do aktywnego oszczędzania. Zdobyliśmy miejsce i wygraliśmy aparat fotograficzny.

13 Wizyta na poczcie W kwietniu nasi najmłodsi uczniowie wybrali się
do Urzędu Pocztowego w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie : „Co załatwiamy na poczcie?”

14 Szkolny blog SKO Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga na stronie Wśród naszej społeczności staje się coraz bardziej popularny!

15 Przedsiębiorczość prowadzenie sklepiku dyskoteki zbiórka makulatury
kiermasze sprzedaż palm

16 Dyskoteki W tym roku szkolnym, wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy 3 dyskoteki . Uczniowie klas IV– VI płacili symboliczną złotówkę za wejście. W sumie pozyskaliśmy 152zł .

17 Zbiórka makulatury Przez cały rok szkolny w naszej szkole trwa akcja zbierania makulatury. Na tyłach budynku szkoły znajduje się kontener, do którego można wyrzucać niepotrzebny papier. W sumie, do połowy kwietnia z makulatury pozyskaliśmy 747zł.

18 Kiermasze W grudniu, pod czujnym okiem wychowawców świetlicy zorganizowaliśmy świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawaliśmy ozdoby choinkowe, stroiki oraz karty świąteczne. Dochód ze sprzedaży wyniósł 678zł.

19 Świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy
W grudniu zorganizowaliśmy kiermasz ozdób i kartek świątecznych. Zdobyliśmy fundusze na działalność świetlicy w wysokości 750zł.

20 Kiermasz książek W lutym,
przed spotkaniem autorskim z Panią Dorotą Gellner zorganizowaliśmy kiermasz książek jej autorstwa. Pozyskaliśmy 637 zł.

21 Świąteczny kiermasz wielkanocny
W marcu dzięki współpracy ze świetlicą zorganizowaliśmy kiermasz ozdób świątecznych. Przez dwa tygodnie można było kupić kolorowe pisanki, baranki, stroiki oraz karty świątecznie wykonane przez uczniów Nasze stoiska przyciągały klientów swoją różnorodnością i ciepłymi wiosennymi barwami. Pozyskaliśmy 480 zł.

22 Sprzedaż palm Tradycyjnie w niedzielę palmową, pod opieką nauczycieli rozprowadzaliśmy własnoręcznie wykonane palmy. Udało nam się zebrać ponad zł .

23 Sklepik szkolny W naszej szkole działa sklepik, nad pracą którego czuwają wychowawcy świetlicy. Sprzedajemy napoje, świeże bułeczki i pączki, batoniki oraz przybory szkolne. Do połowy kwietnia zarobiliśmy 5000 zł.

24 Ekologia udział w akcji „Sprzątanie świata”
zbiórka zużytych baterii i makulatury realizacja projektu „Trzymaj formę” Obchody „Dnia Ziemi”

25 Sprzątanie świata We wrześniu włączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”. Każda klasa porządkowała wyznaczony teren. Klasy młodsze sprzątały plac szkolny, starsze klasy sprzątały ulice znajdujące się w pobliżu szkoły.

26 Zbiórka zużytych baterii
Od lat w naszej szkole trwa zbiórka zużytych baterii. W holu głównym znajduje się pojemnik, do którego wrzucamy baterie.

27 „Trzymaj formę!” Z nadejściem wiosny przystąpiliśmy do realizacji projektu "Trzymaj formę!". Naszym zadaniem jest propagowanie zdrowego stylu życia. W szkole pojawiły się ilustrowane hasła takie jak: ”Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”. Nad całym przedsięwzięciem czuwa pani pedagog.

28 „Dzień Ziemi” 22 kwietnia obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Odbył się apel, krótki sejmik ekologiczny. Poza tym wręczono nagrody zwycięzcom konkursu: „Coś z niczego”. Zaangażowani uczniowie otrzymali okolicznościowe znaczki.

29 Działalność na rzecz lokalnej społeczności
„Uroczystość nadania tytułu „Honorowego Obywatela gminy Celestynów” Święto Niepodległości Wózek za korek I Sesja Dziecięca Gminy Celestynów Jasełka Słodki dar serca” – akcja na rzecz Domu Dziecka Udział w akcji „Góra grosza” Dzień Babci i Dziadka Spotkanie z p. Dariuszem Oskrobą Pierwszy Dzień Wiosny II Bieg Papieski Przygotowanie do Święta Szkoły

30 Honorowy Obywatel Gminy Celestynów
Dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie tytułu "Honorowego Obywatela Gminy Celestynów" przyjacielowi naszej szkoły, panu Wojciechowi Siedleckiemu. Na tę uroczystość przybyło wielu zacnych gości. W związku z tym nasi uczniowie przygotowali okolicznościowy występ pod kierunkiem Pani Renaty i Pani Ani. Było to niecodzienne wydarzenie dla naszej społeczności gminnej.

31 Święto Niepodległości
12 listopada obyła się uroczysta akademia z okazji naszego narodowego święta. Przygotowali ją uczniowie z klas: Va i IVb pod czujnym okiem Pani Marleny i Pani Ani.

32 Wózek za korek W listopadzie przystąpiliśmy do akcji "Wózek za korek". Zbieramy plastikowe nakrętki od butelek. Chcemy pomóc Kasi, która jest pacjentką Centrum Zdrowia Dziecka.

33 I Dziecięca Sesja Gminy Celestynów
6 grudnia odbyła się w naszej szkole I Dziecięca Sesja Rady Gminy. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz gminnych (Wójt, Kierownik Oświaty, Radni Gminy), dyrektorzy oraz przedstawiciele wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszej gminy – szkół podstawowych i gimnazjum.

34 „Słodki dar serca” Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole trwała akcja "Słodki dar serca". Przez dwa tygodnie zbieraliśmy słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Otwocku. Przekazaliśmy dzieciom ponad 50 kg słodyczy.

35 Góra grosza W dniach włączyliśmy się do XIII ogólnopolskiej akcji "Góra grosza". Jak, co roku zbieraliśmy grosiki, aby pomóc dzieciom z Domów Dziecka i rodzin zastępczych.

36 Spotkanie z Panem D. Oskrobą
10 grudnia gościliśmy w naszej szkole mieszkańca Celestynowa, prezesa firmy ZAKŁADY PIEKARSKIE „OSKROBA”, autora książki "Dosięgnąć horyzontu, czyli motocyklem przez świat". Nasz gość (absolwent naszej szkoły) opowiedział nam o niezwykłej wyprawie motocyklowej.

37 „Jasełka” Nasi uczniowie wspólnie z katechetką Panią Zofią przygotowali niezwykłe "Jasełka" pod hasłem: "Wiara nas jednoczy". Wystawiali je nie tylko dla nas. W niedzielę 13 grudnia gościli ze swym występem na wigilii środowiskowej dla mieszkańców naszej miejscowości, zorganizowanej przez Panią Sołtys.

38 Dzień Babci i Dziadka Tuż przed feriami zaprosiliśmy do szkoły nasze Babcie i naszych Dziadków, aby uczcić ich święto. Uczniowie klas młodszych przygotowali okolicznościowe przedstawienia. Nasi goście nagradzali występy gromkimi brawami.

39 Powitanie wiosny 21 marca klasy IV - VI zebrały się na sali gimnastycznej, aby powitać wiosnę. Każda klasa przygotowała krótki występ. Było wesoło, ale przede wszystkim zielono. W tym dniu w naszej szkole obowiązywał kolor zielony. Klasy I - III nieco inaczej witały wiosnę. Ubierały stroiki, śpiewały piosenki i pląsały, niektóre klasy zrobiły marzannę i przepędzały zimę.

40 II Bieg Papieski W dniu 26 kwietnia 2013 roku odbył się w naszej szkole II Bieg Papieski. Bieg rozpoczął się po krótkiej modlitwie w parafialnym kościele i prowadził ścieżkami Celestynowa w kierunku szkoły. Przygotowała go nasza katechetka, Pani Zosia.

41 Przygotowania do Święta Szkoły
W związku z obchodami Święta Szkoły zrealizowaliśmy wiele zadań (na przełomie kwietnia i maja) m.in.. konkurs literacki i konkurs plastyczny o patronie naszej szkoły, konkurs recytatorski poezji powstańczej, przygotowanie apelu pomnikiem upamiętniającym odbicie więźniów, przygotowanie części artystycznej oraz zorganizowanie sobotniego pikniku rodzinnego.

42 Święto Szkoły 24 maja obchodziliśmy
5 rocznicę nadania szkole imienia. Zbiegła się ona z 70 rocznicą odbicia więźniów w akcji pod Celestynowem. Tegoroczne obchody były niezwykle uroczyste. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście m. in. Pani Minister Bożena Żelazowska oraz przedstawiciele środowiska "Zośkowców".

43 Święto Szkoły

44 Dziękujemy za uwagę. Opiekun i członkowie SKO


Pobierz ppt "UCZESTNIK KONKURSU DLA SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google