Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Antoine de Saint-Exupéry

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Antoine de Saint-Exupéry"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Antoine de Saint-Exupéry

2 Mały Książę to mieszkaniec asteroidy B-612
Mały Książę to mieszkaniec asteroidy B Jest to mała planeta z dwoma wulkanami jednym czynnym i drugim wygasłym. Asteroida nie jest duża nawet jak dla małego chłopca.

3 Centralną część planety zajmuje wyjątkowy kwiat róża, jedyny przyjaciel księcia. Bohater opiekuje się kwiatkiem każdego dnia, lecz jest to zajęcie wbrew pozorom niełatwe, gdyż róża jest wymagająca. Chłopiec musi spełniać jej wszystkie zachcianki, zapewniając jej rozrywkę, dbać o odpowiednią wilgoć gleby i przykrywać ja na noc kloszem.

4 Róża jest niezwykle kapryśna i dumna z siebie
Róża jest niezwykle kapryśna i dumna z siebie. Twierdzi, że cztery kolce, które posiada obronią ją przed każdym niebezpieczeństwem. Książę w końcu nie znosi jej dąsów i opuszcza asteroidę... Ta zaskoczona jego decyzją, na początku wcale nie okazuje uczuć, w końcu jednak rozumie, że Mały Książę był jej całym życiem.

5 Próżnego,, oczekującego ciągłych oklasków i pochwał.
I tak Książę spotkał Króla, który wszystkim rozkazuje (choć nie ma żadnego poddanego). Próżnego,, oczekującego ciągłych oklasków i pochwał.

6 Pijaka, który był ciągle pod wpływem alkoholu
Pijaka, który był ciągle pod wpływem alkoholu. Wstydził się tego, lecz dalej pił, bo chciał zapomnieć. Bankiera liczącego bez przerwy gwiazdy.

7 Latarnika zapalającego co minutę swoją latarnię, gdyż co minutę następował wschód i zachód.
Na ostatniej planecie natrafia na Geografa, który radzi mu odwiedzenie Ziemi.

8 Chłopiec w książce poznaje wiele postaci, ze wszystkimi stara się zaprzyjaźnić. Udaje mu się to.

9

10 Książka „Mały Książę” (Antoine de Saint-Exupéry) jest przeznaczona dla czytelników w każdym wieku. Ukazuje ona siłę prawdziwej przyjaźni, a także miłości. „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Wykonała: Martyna Babecka


Pobierz ppt "Autor: Antoine de Saint-Exupéry"

Podobne prezentacje


Reklamy Google