Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie SP 41 Rok szkolny 2007/2008.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie SP 41 Rok szkolny 2007/2008."— Zapis prezentacji:

1 Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie SP 41 Rok szkolny 2007/2008

2 Pierwszy dzwonek Nowy rok szkolny rozpoczął się 3 września w poniedziałek. Rano uczniowie i nauczyciele wzięli udział we mszy świętej. O godz. 9:00 w sali wypełnionej po brzegi uczniami i rodzicami przywitała przybyłych Pani Dyrektor L. Popławska. Odczytała list ministra oświaty do nauczycieli i rodziców. W swym krótkim przemówieniu życzyła uczniom sukcesów, rodzicom zadowolenia z postępów swych pociech, nauczycielom satysfakcji z wykonanej pracy.

3 Uświetnieniem uroczystości zajęły się panie W. Palusińska, B. Hasiec, H. Kawalerczyk, które ze swoimi klasami przygotowały część artystyczną. Po występach rodzice ze swoimi pociechami przeszli do klas gdzie oczekiwali na nich wychowawcy już znani i nowi. Klasę I a objęła p. J. Wójcik i p. A. Tryczyńską, klasę I b p. Lidia Kasprzycka, klasę I c p. G. Nagórska i p. J. Struzik - Gumienna.

4 O godz. 10:30 w mury szkoły weszli uczniowie klas starszych. Dla nich początek roku był kolejnym rokiem nauki i nie było już takich emocji jak u pierwszaków. Jedynie uczniowie klas czwartych zapoznali się z nowymi wychowawcami klasa IV a p. E. Jaworska, klasa IV b p. M. Frontczak, w klasie IV c wychowawczynią została p. E. Koperska. Ich również powitała Pani Dyrektor życzą sukcesów w nauce oraz koledzy z montażem słowo - muzycznym na dobry początek, po obejrzeniu którego wszyscy rozeszli się do klas. Rozpoczął się kolejny rok szkolny!!!

5 Turnieje integracyjne Stało się już tradycją w naszej szkole, zapraszamy na nie inne placówki, które prowadzą oddziały integracyjne. Są wśród nich zarówno szkoły jak i przedszkola. Sami także przyjmujemy zaproszenia od innych szkół. I tak 28.11.2007 r. byliśmy w SP 63 na turnieju pod hasłem Samodzielni, ale nie sami.

6 My z kolei zorganizowaliśmy turniej pod hasłem Najpiękniejsza choinka. I etap plastyczny zgromadził 7 zespołów ze szkół i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentował zespół w skład którego wchodzili: P. Karpeta, K. Pospychała, O. Zimińska. Wyróżniono wszystkie zespoły, które z pakietem punktów przeszły do II etapu sportowego, który odbędzie się 14.04.2008r.

7 Iskierka radości W tym roku w ramach akcji,,Iskierka Radości organizowane przez Stowarzyszenie Płomień Radości zorganizowano szereg przedsięwzięć. Na początku zorganizowano,,słodki tydzień gdzie sprzedawano ciastka upieczone w domu. Pieniążki przekazano Stowarzyszeniu. Kolejnym działaniem był Tydzień Miłych Niespodzianek i Serdecznego Uśmiechu w ramach, którego zorganizowano konkurs na najpiękniejszy plakat pt.Najmilszy kolega, najmilsza koleżanka. Ukoronowaniem tygodnia była akcja rozdawania nalepek Uśmiechnij się.

8 W ramach tygodnia czystości zbieraliśmy różne środki czystości, które następnie p.Iza Wiklisz - nasz pedagog szkolny przekazała uczniom potrzebującym. W dniach 21-25.01 trwał tydzień przyjazny i bezpieczeństwa, w ramach którego zorganizowano apel poświęcony konwencji praw dziecka pod hasłem,,Prawa dziecka a rzeczywistość. Wybrani uczniowie naszej szkoły przedstawili zebranym w formie montażu słowno-muzycznego przez dzieci. Całość zakończono wspólnym odśpiewaniem piosenki pt.Wszystkie dzieci nasze są.

9 Dzień otwarty w SP 41 W dniu 27.02.2008 w godz.17.00-19.00 gościliśmy w naszych progach dzieci z okolicznych przedszkoli i ich rodziców z okazji dnia otwartego. Przybyłych powitali uczniowie klas 1 częstując cukierkami. Idąc do sali gimnastycznej goście mięli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły.

10 Przybyłych powitała Pani Dyrektor Lilianna Popławska dokonując jednocześnie prezentacji grona pedagogicznego. Po krótkim omówieniu specyfiki naszej szkoły przed zebranymi zaprezentował się zespół,,SWING oraz nauczyciele w przedstawieniu teatralnym,,Jaś i Małgosia. Główne role odtwarzali: Monika Fodemska, Zofia Kacalska, Anna Malinowska, Izabela Wilklisz, Adam Sell. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

11 Po części oficjalno-artystycznej p. Ewa Merklejn, Jola Wójcik zaprosiły dzieci do zabawy integracyjnej, w czasie której dzieci wraz z rodzicami tworzyli na papierze wizerunek naszej szkoły. Po wspólnej zabawie zaproszono dzieci i rodziców do sali komputerowej, logopedycznej oraz do klas nauczania zintegrowanego, gdzie czekali na nich nauczyciele. W trakcie zwiedzania klas rodzice mogli zobaczyć przykładowe pomoce dydaktyczne wykorzystywane w czasie zajęć oraz porozmawiać z nauczycielami. Na zakończenie goście głosowali w konkursie pt.,,Najbardziej uśmiechnięty pierwszak roku 2008/2009.

12 W kwietniu 2008 roku obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość 50-lecia szkoły. Rozpoczęła ją msza święta w Kościele pw. Bożego Ciała odprawiona w intencji pracowników szkoły, po czym orszak przybył do szkoły. 50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 41

13 Zaproszonych gości witała Pani Dyrektor Lilianna Popławska. Uroczystość prowadziły Panie: Małgorzata Frontczak i Anna Malinowska. Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły oraz przybyłych pocztów głos zabrali: p. Cezary Urban, p. Paweł Bartnik, p. Lidia Rogaś, którzy gratulowali szkole wspaniałego jubileuszu i życzyli sukcesów w przyszłości. Do gratulacji oraz życzeń przyłączyli się także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

14 W części artystycznej zaprezentowały się nasze zespoły taneczne ukazując swoje talenty w tańcu nowoczesnym. Uczniowie ze swoimi opiekunami przygotowali występy, których motywem przewodnim było zwiedzanie szkoły przez pierwszoklasistę. Zaprezentowali się również nasi sportowcy. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry Gamellan.

15 Po części artystycznej goście przeszli do holu, gdzie Pani Lidia Rogaś oraz Pan Bazyli Baran dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Patrona Szkoły - wielkiego patrioty Maksymiliana Golisza.

16 Ważnym rozdziałem w dziejach szkoły jest integracja - czyli proces włączenia osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie w formy funkcjonowania społecznego, a także umożliwianie im kształcenia się. Na tablicach można było podziwiać utrwalone na zdjęciach scenki z życia klasy integracyjnych. Uroczystość zakończył bankiet w holu szkoły. Przy wyszukanych delicjach toczyły się sympatyczne rozmowy, wspomnienia, spotkania po latach... Na pożegnanie życzyliśmy sobie kolejnego jubileuszu.

17 W tym roku postanowiliśmy połączyć dwie imprezy: Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego. 30 maja pogoda była piękna i wszystko zapowiadało wspaniałą zabawę. Zadbały o to: panie: E. Jaworska, M. Frontczak i M. Fodemska...wszystkie dzieci nasze są...

18 Zebranych serdecznie powitała p. E. Jaworska informując o historii obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz jego założeniach. Zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, a rodziców do kawiarenki gdzie serwowano ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Klasy podzielono na dwie grupy - starsze IV-VI i młodsze I-III. Rywalizowano w konkursach zręcznościowych: skoki przez skakankę, kręcenie kółka hula-hop, rzut piłeczką do celu, skok w dal i inne. Rozegrano także turniej w cztery ognie, w którym grały klasy III. Zwycięzcą okazała się klasa III a, która zdobyła piękny puchar.

19 Kolejną atrakcją dnia były zmagania uczniów w KARAOKE. Komisja w składzie: E. Jaworska, M. Ostrycharczyk, A. Magdziarz, miały nie lada orzech do zgryzienia dokonując trudnego wyboru najlepszego wykonawcy. Zwyciężyła reprezentacja kl. I C, II miejsce zajął zespół kl. III C, a III miejsce kl. VI C.

20 Gdy szkołę pożegnasz tablicę i ławki to zaraz się zbiegną złośliwe Głupawki I kuszą,,Wakacje! Poszalej tu z nam.... Nadchodzą wakacje... I znów koniec roku szkolnego. Był to bardzo pracowity rok. Staraliśmy się osiągnąć bardzo dobre wyniki. Jednym udało się to bardziej, innym mniej, ale wszyscy dążyliśmy do poprawy. I właśnie tym, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki Pani Dyrektor Lilianna Popławska wręczyła osobiście świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody.

21 Pozostali uczniowie zostali pożegnani przez swoich wychowawców w klasach. Były odświętne stroje, białe koszule, kwiaty i życzenia wesołych, ciekawych wakacji, wypoczynku i dużo, dużo uśmiechów i radości. Nadchodzą wakacje! Do zobaczenia we wrześniu! Rodzicom zaś złożyła podziękowania za trud wychowawczy, pogratulowała sukcesów pociech oraz życzyła dalszych sukcesów w gimnazjum... Wzruszeni rodzice, wzruszeni uczniowie, niezwykle sympatyczna atmosfera. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez wychowawców klas VI p. J. Radomską, K. Biskup, I. Wilklisz wraz z wychowankami. Żal się rozstawać po sześciu latach wspólnie spędzonych w murach szkoły.


Pobierz ppt "Kronika Szkoły Podstawowej Nr 41 w Szczecinie SP 41 Rok szkolny 2007/2008."

Podobne prezentacje


Reklamy Google