Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wymiana informacji między ludźmi od początku istnienia ludzkości była warunkiem ich wspólnego bytowania. Bez komunikacji rozwój byłby praktycznie niemożliwy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wymiana informacji między ludźmi od początku istnienia ludzkości była warunkiem ich wspólnego bytowania. Bez komunikacji rozwój byłby praktycznie niemożliwy,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Wymiana informacji między ludźmi od początku istnienia ludzkości była warunkiem ich wspólnego bytowania. Bez komunikacji rozwój byłby praktycznie niemożliwy, wszechświat pozostał by wielką zagadką, niepoznany, niezgłębiony, niebezpieczny, ponury i szary.

4 Ludzkość porozumiewając się przekazywała wiadomości, uwagi, informacje i spostrzeżenia od dawien dawna. Pomagało to unikać niebezpieczeństw, pozwalało na rozwój nauki i wiedzy. Na początku komunikowano się bezpośrednio, ale ekspansja ludzi coraz dalej w głąb lądu, zajmowanie kolejnych połaci ziemi, nieuchronnie pociągało za sobą konieczność wynalezienia metody porozumiewania się na odległość. Zaczęto od pisania listów, wiadomości pisanych które przekazywali gońcy, nierzadko konni, przekazywano sygnały blaskiem światła, ognia, Indianie, rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej opanowali sztukę komunikowania się znakami dymnymi. Z biegiem czasu jednak i te metody nie wystarczały. Dokonywano nowych odkryć, spośród nich najważniejszym było prawdopodobnie wynalezienie telegrafu. Urządzenie to pozwalało na przekazywanie wiadomości tekstowych kablem na wielkie odległości, w bardzo szybkim czasie, w porównaniu z innymi, poprzednimi metodami wręcz oszałamiającym. Konstrukcja telegrafu była ulepszana, na jej podstawie powstawały następne urządzenia, czasem lepsze, czasem gorsze. W końcu doszło do tego, że kablem przekazywano ludzki głos. Ale i ta metoda została ulepszona. Dzięki radiu pozbyto sie kabli, których rozłożenie powodowało problemy, dzięki temu głos mógł docierać drogą radiową do kogoś posiadającego odbiornik. Wynalazek ten był jednak dostępny jedynie dla elity, wykorzystywany przez rząd i wojsko do komunikacjo. Jednak w końcu i to musiało sie zmienić. Powstanie telefonii GSM pozwoliło na komunikację praktycznie wszystkich ludzi, dowolnego człowieka z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej za wywołującą często śmiech cenę.

5

6

7 Tempo zmian technologicznych we współczesnym świecie jest oszałamiające. Obecnie kupuje się znacznie więcej komputerów niż samochodów. Multimedialne technologie docierają do biur, szkół oraz również do domów. Połączenie tekstu, dźwięku, obrazu statycznego i wideo stwarza zupełnie nowe możliwości w przekazywaniu różnego rodzaju informacji oraz wiedzy.

8

9

10 Dla wielu milionów ludzi na świecie wymiana informacji poprzez Internet stała się łatwiejsza, szybsza, a może nawet wygodniejsza, niż za pomocą tradycyjnego telefonu lub faksu, który nie oferuje takich możliwości, jak choćby przesyłanie plików.

11 E- mail jedna z usług internetowych, w prawie zwanych usługami świadczonymi drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych (listów elektronicznych). E- mail jedna z usług internetowych, w prawie zwanych usługami świadczonymi drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych (listów elektronicznych).

12

13 Kamera internetowa - kamera cyfrowa podłączana bezpośrednio do komputera najczęściej za pomocą złącza USB. Może przekazywać, co pewien czas obrazy statyczne, lub transmitować dane w sposób ciągły

14 Z technicznego punktu widzenia chat jest usługą internetową funkcjonującą najczęściej na stronie WWW, a będącą skodyfikowaną aplikacją - skryptem umieszczającą wysłany z klawiatury tekst na serwerze, przez co jest on dostępny dla wszystkich użytkowników, dla każdego indywidualnie.

15 Za pomocą komunikatora można prowadzić rozmowę (chat), zarówno z jedną, jak i wieloma osobami; wysyłać dane; sprawdzać pocztę elektroniczną; przeglądać strony WWW oraz wysyłać krótkie wiadomości tekstowe na telefony komórkowe (sms). Do najpopularniejszych komunikatorów należą: w Polsce Gadu-Gadu, a na świecie ICQ.

16 Forum internetowe jest serwisem, oferowanym najczęściej darmowo, za pomocą którego dokonuje się zapisu debaty/dyskusji internetowej w formie tekstowej. W praktyce forum internetowe wyglądem przypomina tradycyjną stronę WWW, na której umieszczona jest rozbudowana tabela.

17 IRC -międzynarodowe, wieloosobowe rozmowy przez Internet. Jest to kolejna metoda porozumiewania się przez sieć. Daje ona możliwość komunikowania się z większą liczbą osób w tym samym czasie.

18 Serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane media społecznościowe.

19 Program umożliwia przesyłanie wiadomości, plików, prowadzenie rozmowy na żywo, wysyłanie poczty e-mail oraz wiadomości SMS na telefony komórkowe. Można również dzięki niemu porozmawiać przez telefon, dzięki protokółowi PC-to-phone.

20


Pobierz ppt "Wymiana informacji między ludźmi od początku istnienia ludzkości była warunkiem ich wspólnego bytowania. Bez komunikacji rozwój byłby praktycznie niemożliwy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google