Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTERNET Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również mianem sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTERNET Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również mianem sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu."— Zapis prezentacji:

1 INTERNET Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również mianem sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP, działająca w oparciu o bardzo specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz istniejącą już infrastrukturę telekomunikacyjną.

2 GENEZA POWSTANIA INTERNETU
Najprawdopodobniej jednym z pierwszych wydarzeń jakie miało wpływ na powstanie internetu było wystrzelenie przez ZSRR w 1957r. Sputnika, pierwszego sztucznego satelity Ziemi. Świat znajdowała się wtedy w okowach tzw. zimnej wojny i ten fakt spowodował zatem wielkie zamieszanie w Departamencie do spraw Obrony USA.

3 Rozwój internetu W aktualnych czasach kiedy internet stał się najpowszechniejszym i najpopularniejszym źródłem informacji oraz przekazywania danych między ludźmi, zaczął pełnić też rożne role takie jak rozrywkowa, naukowa, zarobkowa itp. Poprzez rożnego rodzaju etapy, jakie przeszedł internet od początków swojego istnienia i funkcjonowania w społeczeństwie, ludzie coraz bardziej mu ufają i przekonali się o jego doskonałości. Początkowo korzystano z internetu tylko w ważnych biznesowych sprawach, porozumiewano się na jego łamach i ceniono jego szybkość i znakomitą sprawność w przekazywaniu różnego rodzaju informacji.

4 WWW (World Wide Web) W marcu 1989 roku Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli do CERN-u projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. Miał to być zbiór dokumentów hipertekstowych, który miał ułatwić pracę w CERN-ie. W grudniu 1990 roku Tim Berners-Lee stworzył podstawy HTML i pierwszą stronę internetową. Dwa lata później została napisana pierwsza graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic.

5 ARPANET Historia Internetu rozpoczyna się 29 września 1969 roku, kiedy w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, a wkrótce potem w trzech następnych uniwersytetach zainstalowano w ramach eksperymentu finansowanego przez ARPA, zajmującą się koordynowaniem badań naukowych na potrzeby wojska, pierwsze węzły sieci ARPANET – bezpośredniego przodka dzisiejszego Internetu.

6 TCP/IP i DNS TCP/IP zwraca się do nazwy dwóch protokołów, Transmission Control Protocol i Internet Protocol. TCP to protokół kontroli danej transmisji, według którego wybrane dane przesyłane są w Internecie rozbijane są u nadawcy na tzw. pakiety i z powrotem składane w jedną całość u jakiegoś odbiorcy. IP to protokół definiujący sposób adresowania. Dowolne dwa komputery używające TCP/IP mogą być połączone ze sobą. Jeśli w części sieci wystąpi usterka, informacja ominie ten fragment i inną drogą trafi do danego celu. Protokół TCP jest formalnie niezależny od IP – to znaczy można go stosować z innym niż IP systemem identyfikacji komputerów.

7 Komunikatory internetowe
Wielkie początki komunikatorów internetowych sięgają lat 70 i 80. Jednym z pierwszych programów do komunikowania się był talk. Treść wiadomości była widoczna wyłącznie dla drugiej osoby w trakcie pisania. W 1996 roku powstał pierwszy komunikator – ICQ.

8 Serwis stworzyli David Filo i Jerry Yang.
POWSTANIE Yahoo! Serwis stworzyli David Filo i Jerry Yang. Na początku strona nazywała się Jerry and David's Guide to the World Wide Web. Jednak internetowa stawała się coraz bardziej popularna, dlatego nazwa została zmieniona na Yahoo!.

9 PrzeglĄdarka internetowa
Jest to Program komputerowy służący do pobierania i wyświetlania stron internetowych, a także odtwarzania plików multimedialnych, często przy użyciu dodatkowych rozszerzeń, zwanych potocznie wtyczkami.

10 GENEZA POCZTY ELEKTRONICZNEJ
Jest to usługa internetowa, w nomenklaturze prawnej określana zwrotem oznacza się świadczenie usług drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej znakomitej usługi.

11 NAJSZYBSZY INTERNET Na rok 2011 najszybszym i najbardziej wydajnym jest internet LTE, który może osiągać prędkość transmisji danych nawet do 100 Mb/s, można więc z tą prędkością oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości HD i ściągać i wysyłać dane z potężną prędkością.

12 INTERNET - PODSUMOWANIE
Dziękuję za poświęcenie czasu i chęć obejrzenia prezentacji. Dziękuję za uwage i wysłuchanie


Pobierz ppt "INTERNET Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również mianem sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google