Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Schematy blokowe.. Schemat blokowy Powszechnie stosowanym sposobem przedstawiania algorytmu jest tzw. sieć działań nazywana inaczej schematem blokowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Schematy blokowe.. Schemat blokowy Powszechnie stosowanym sposobem przedstawiania algorytmu jest tzw. sieć działań nazywana inaczej schematem blokowym."— Zapis prezentacji:

1 Schematy blokowe.

2 Schemat blokowy Powszechnie stosowanym sposobem przedstawiania algorytmu jest tzw. sieć działań nazywana inaczej schematem blokowym. Schemat blokowy jest graficznym przedstawieniem zbioru instrukcji (operacji) i wzajemnych powiązań między nimi, które określają kolejność wykonywanych akcji. Schemat blokowy zbudowany jest z figur geometrycznych zwanych skrzynkami oraz połączeń między skrzynkami.

3 Rodzaje skrzynek

4 I Skrzynka operacyjna – jest prostokątem w której znajdują się instrukcje. Ze skrzynki operacyjnej wychodzi tylko jedno połączenie. W TN Skrzynka warunkowa (decyzyjna) – jest rombem, w którym umieszcza się warunek decydujący o dalszej kolejności wykonywania operacji. Ze skrzynki wychodzą dwa połączenia:T - Tak N - Nie

5 Skrzynka wprowadzania i wyprowadzania informacji – jest równoległobokiem, w którym umieszcza się dane lub wyniki. Ze skrzynki wychodzi tylko jedno połączenie. Skrzynka komentarza – jest prostokątem, w którym prawy bok jest linią przerywaną. Umieszcza się w niej komentarz (pomocnicze informacje), który nie ma wpływu na działanie schematu blokowego. We / Wy K

6 START STOP Skrzynki graniczne START / STOP – mają kształt owalu; wskazują początek i koniec wykonywania schematu blokowego. Nr Skrzynka łącznikowa – jest okręgiem, który łączy (kontynuuje) schemat blokowy znajdujący się na przykład na dwóch stronach. W takim przypadku na końcu pierwszej strony umieszcza się okrąg z odpowiednią liczbą. Podobny okrąg z tą samą liczbą umieszcza się także na początku kolejnej strony.


Pobierz ppt "Schematy blokowe.. Schemat blokowy Powszechnie stosowanym sposobem przedstawiania algorytmu jest tzw. sieć działań nazywana inaczej schematem blokowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google