Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie."— Zapis prezentacji:

1

2 Witamy w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

3 W roku szkolnym 2012/2013 jest nas w szkole 372, w tym 168 dziewcząt i 204 chłopców (czyli na każdą z dziewcząt przypada aż 1,24 chłopaka). Uczymy się razem w 20 oddziałach. Nauczycieli jest 39. Dyrektorem Gimnazjum jest pani Ewa Grudzińska, wicedyrektor to pani Regina Gappa

4 W szkole przede wszystkim zdobywamy wiedzę, ale dzieje się tu wiele także poza lekcjami. Działają aktywnie: Szkolny Klub Europejski Międzyszkolny Klub Wolontariusza Koło Młodych Dziennikarzy Rada Samorządu Uczniowskiego Grupa Artyści i Młodzi Twórcy Zespół Regionalny Burczybas Chór szkolny Koło językowe Poligloci Koła przedmiotowe: biologiczne, geograficzne, historyczne, chemiczne, matematyczne, języka polskiego

5 Bierzemy udział w ciekawych projektach plastycznych

6 Odnosimy sukcesy muzyczne Zespół regionalny Burczybas koncertował wielokrotnie w szkole i poza szkołą, w tym także poza granicami kraju (Niemcy, Włochy, Austria, Turcja). Chór szkolny i soliści nie tylko uświetniają szkolne imprezy, ale też zdobywają laury w licznych konkursach i przeglądach.

7 Mamy sukcesy sportowe Nasze gimnazjum ma wspaniałe osiągnięcia sportowe. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych powiatu tczewskiego pod względem osiągnięć sportowych jesteśmy zazwyczaj na drugim, a w ubiegłym roku szkolnym nawet pierwszym miejscu, wygrywając także ze szkołami sportowymi. Zdobywamy medale na zawodach wojewódzkich i rejonowych w wielu dyscyplinach, głównie w piłce siatkowej, tenisie stołowym, badmintonie, unihokeju, biegach przełajowych, siatkówce plażowej, szachach.

8 Trenujemy i odnosimy sukcesy

9 Bierzemy udział w wielu konkursach, takich jak: Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku: z języka polskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii, historii, języka niemieckiego Konkurs językowy Gminny Poliglota Turniej Matematyczny Gmin Gniew- Pelplin Konkurs na Mistrza i Mistrzynię Savoir- Vivre Konkurs Pięknego Czytania Konkursy recytatorskie Bardzo liczne konkursy plastyczne Konkurs Omnibus z przedmiotów przyrodniczych Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej Przeglądy chórów szkolnych Przegląd Pieśni Religijnych Konkurs na najbardziej kulturalną klasę

10 Tegoroczni Mistrz i Mistrzyni Savoir-Vivre

11 Mamy możliwość udziału w różnych projektach, na które szkoła pozyskuje środki pieniężne. W ostatnich kilku latach szkoła realizowała granty: Rzeczy zwykłe niezwykłe. Historia naszych przodków w przydrożnych kapliczkach zaklęta - Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności – konkurs Równać szanse 2006 Razem pracujemy, razem się bawimy - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie - 2007 To, co najpiękniejsze znajduje się blisko nas - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie - 2007 Widzę, opisuję, uczestniczę - Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności – konkurs Równać szanse - 2009 Pyszne co nieco dla Kubusia Puchatka i jego przyjaciół - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie - 2009 Dał nam przykład rybak Gniewny jak zmieniać siebie i tworzyć nowe - Zarząd Powiatu Tczewskiego, oddział PFRON Tczew - 2010 Apetyt na zdrowie - Zarząd Powiatu Tczewskiego, oddział PFRON Tczew – 2010 Ocalić od zapomnienia - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie - 2010 Najpiękniejsze kościoły i kaplice gminy Gniew - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie – 2011 Obiektywnie patrzymy w przyszłość - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie – 2011 W magicznym świecie teatru – konkurs Kolorowa Akademia Fundacja Batorego – 2011 Kwiaty inspirowane dziełami wielkich mistrzów- Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie – 2012 Zabawowy wehikuł czasu - Fundacja Pokolenia Tczew – konkurs Działaj Lokalnie – 2012 Tak jak Kubuś Puchatek obudź w sobie olbrzyma - Zarząd Powiatu Tczewskiego, oddział PFRON Tczew - 2012

12 Realizujemy ciekawe projekty edukacyjne

13 Bierzemy udział w różnych imprezach i przedsięwzięciach: Dzień Fantazji Święto Szkoły Ślubowanie Pierwszoklasistów Majówka- Hallerówka Dyskoteki Wigilie klasowe Dzień Życzliwości Wycieczki (po okolicy, ale i dalsze, np. do Zakopanego), wyjazdy do kina, teatru w Gdańsku, Gdyni lub Tczewie.

14 Tak bawiliśmy się w Dniu Fantazji

15 Tak świętowaliśmy Euro 2012

16 Tak wyglądał w tym roku szkolnym Dzień Życzliwości

17 Tak bawimy się na Majówce- Hallerówce

18 W szkole uczymy się zdrowego stylu życia i unikania zagrożenia uzależnieniami Uczestniczymy w kilku projektach profilaktycznych promujących zdrowy styl życia przy współpracy i wsparciu finansowym Miejsko -Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. Co roku bierzemy udział w Tygodniu Profilaktyki i akcji Bezpieczne Wakacje.

19 Pracujemy jako wolontariusze Nasz Szkolny Klub Wolontariusza działa od 2004 roku. Działalność ta była wielokrotnie wyróżniana, np. w konkursie Barwy wolontariatu Klub otrzymał tytuł NIESTRUDZENI 2006 w dziedzinie Edukacja i Kultura Opiekun Międzyszkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie- p. Walentyna Czapska- została przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew wyróżniona tytułem Animatora Wolontariatu roku 2007 Klub Wolontariusza podczas Powiatowej Gali Wolontariatu został wyróżniony przez Fundację Pokolenia, Polsko- Amerykańską Fundację Wolności jako Grupa Wolontariuszy Roku. W 2013 podczas Gminnej Gali Wolontariatu Organizacją Społeczną Roku 2012 został ogłoszony Szkolny Klub Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie poprzez współpracę z Fundacją Pokolenia w Tczewie jest partnerem Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. W 2009 roku wspólnie realizowaliśmy projekt Tuba. Lokalna przestrzeń informacji, a w 2010 – Otwieracz. Uwolnij przestrzeń publiczną. Klub posłużył jako przykład dobrych praktyk dla powstających grup wolontariuszy w gminach Gniew i Pelplin.

20 Wolontariusze pomagają

21 Mamy tez możliwość ubiegania się o stypendia Naukowe i sportowe przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W tym roku szkolnym uzyskało je 12 uczniów - stypendia naukowe i 5 uczniów- sportowe. Gimnazjum w Gniewie od 2010 uczestniczy w programie Fundacji Sw. Mikołaja w Warszawie. Program Stypendia św. Mikołaja (wcześniej program stypendialny Solidarni) został stworzony po to, by budować więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom niezwykle ważną szansę – na dalszą edukację i spełnienie marzeń. Do tej pory zebraliśmy środki na stypendia dla 7 uczniów Gimnazjum.

22 Uczniowie zdolni w naszej szkole maja możliwość szerszego rozwoju także poza szkołą W 2012 roku do programu Zdolni z Pomorza pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zakwalifikowało się 2 uczniów Gimnazjum w Gniewie: Michał Bałdowski i Mateusz Nowak. Jest to projekt wspierający najwybitniejszych uczniów naszego regionu umożliwiający im udział w specjalnych zajęciach, spotkaniach akademickich, wyjazdach naukowych, korzystania z pomocy mentorów.

23 Uczymy się kultury dyskusji i wyrażania własnych poglądów Bierzemy udział w tzw. debatach oksfordzkich ( w tym roku odbyły się już dwie), podczas których uczymy się w dojrzały sposób dzielić się z innymi swoimi poglądami i wyrażać opinie. Organizujemy także kawiarenki obywatelskie.

24 Wydajemy szkolną gazetę Cymbał

25 Wystawiamy przedstawienia w językach obcych W tym roku trwają właśnie próby do przedstawienia "Snow White and the Seven Dwarfs" ("Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"), które jest przedsięwzięciem dofinansowanym ze środków Gminy Gniew. Premiera sztuki odbędzie się w maju.

26 Poznajemy młodzież z innych krajów W czerwcu ubiegłego roku nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli ze szkół w Ostrogu na Ukrainie. Wkrótce w ramach wymiany grupa naszej młodzieży wyjedzie na Ukrainę.

27 A poza tym lubimy naszą szkołę, bo: Mamy swoją stale uaktualnianą stronę internetową i gazetę szkolną Cymbał. W szkole jest sklepik, w którym możemy niedrogo kupić różne napoje i smakołyki, zaś szkolna kuchnia serwuje tanie i smaczne obiady. Zawsze w sprzedaży są też bułki, drożdżówki, pizzerki. Dla wszystkich słabych uczniów organizowane są dodatkowe zajęcia z przedmiotów, z którymi mają oni kłopoty. W szkole działa Rada Samorządu Uczniowskiego. Opinie i głosy uczniów są uważnie wysłuchiwane przez Dyrekcję szkoły i mają wpływ na wiele spraw, które nas dotyczą. Mamy różne prawa, na przykład pisania jednego tylko sprawdzianu dziennie, a nie więcej niż trzech w ciągu tygodnia, niepytanie tzw. szczęśliwego numerka. Dobrze zorganizowane są dowozy i odwozy do szkoły. Nigdy nie czekamy zbyt długo, a jeżeli już to się zdarzy, korzystamy ze świetlicy, w której jest bardzo miła atmosfera, możemy tez zrobić sobie herbatę lub mleko. Nasza szkoła jest bezpieczna. Jest w niej monitoring i system przeciwpożarowy. Nasi nauczyciele są naprawdę w porządku. Chcą nas wiele nauczyć, ale też pomagają w kłopotach. Pani pedagog jest zawsze uśmiechnięta i można z nią porozmawiać o najtrudniejszych sprawach. Wszystkim w szkole zależy, żebyśmy wyszli na ludzi. Nasza szkoła z każdym miesiącem wygląda coraz ładniej. Tylko w tym roku szkolnym wymieniono drzwi wejściowe, położono nowe posadzki na parterze, wyremontowano niektóre klasy. Pięknieje świetlica i nasza uczniowska kawiarenka w piwnicy.

28 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Witamy w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google