Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EDYCJA 4 – ROK 2008. Czym są KOLOROWE EMOCJE? To jeden z najciekawszych prospołecznych –niekomercyjnych - projektów w Polsce. Jest realizowany od 2005r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EDYCJA 4 – ROK 2008. Czym są KOLOROWE EMOCJE? To jeden z najciekawszych prospołecznych –niekomercyjnych - projektów w Polsce. Jest realizowany od 2005r."— Zapis prezentacji:

1 EDYCJA 4 – ROK 2008

2 Czym są KOLOROWE EMOCJE? To jeden z najciekawszych prospołecznych –niekomercyjnych - projektów w Polsce. Jest realizowany od 2005r. w największych polskich miastach SYMULTANICZNIE. Angażuje dzieci wokół idei zbiorowych działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Jest objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Jest skierowany do dzieci w wieku 3-12 lat (przedszkolnych i szkolnych), niezależnie od pochodzenia i statusu społecznego. Angażuje rodziców i nauczycieli, którym zależy na zapewnieniu dzieciom atrakcyjnej rozrywki o wymiarze edukacyjnym i wychowawczym.

3 Mecenas i organizator Mecenasem imprezy jest koncern budowlany BAUMIT obecny w 20 krajach świata. Organizatorem przedsięwzięcia jest wrocławska Agencja inplusPR.

4 Trochę historii… Pierwsza edycja cyklu, zatytułowana Największy Obraz Świata, odbyła się w roku 2005 w czterech miastach: Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Mali artyści otrzymali pędzle i farby, a malarskie tworzywo stanowiły wielkie blejtramy. W ten sposób w ciągu dnia powstał w Polsce tytułowy Największy Obraz, którego części zwieziono z każdego miasta do stolicy Dolnego Śląska i zaprezentowano na plenerowej wystawie na Skwerze Dunikowskiego. Podsumowaniem całej akcji była wrocławska aukcja, na której licytowano poszczególne płótna składające się na Największy Obraz Świata. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży trafiły do domów dziecka i rodzin zastępczych zamieszkałych w miastach, w których powstało dzieło.

5 Historii ciąg dalszy… Pomalowane domki stanęły w ogródkach przedszkoli i domów dziecka w miastach, w których zostały pomalowane, a także – już po imprezie – wspomogły…lokalne schroniska dla zwierząt. W roku 2006 akcja rozszerzyła swój zasięg o kilka nowych miast: Katowice, Łódź, Szczecin i Warszawę. Tym razem tematem przewodnim Kolorowych Emocji była kreacja Bajkowego Miasteczka. W każdym mieście dzieci malowały makiety drewnianych domków różnej wielkości. I tym razem bohaterowie wydarzenia spisali się na medal. W centrach największych miast powstały miniaturowe miasteczka, które swoją kolorystyką wspaniale ubarwiały okolice.

6 Rok temu… …kolorowa mapa objęła ponownie siedem miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław oraz Warszawę. Tematem przewodnim było malowanie wielkiej makiety Kolorowego Domu Mamy i nie przypadkiem wybrano na tę okazję dzień 26 maja. Każde dziecko mogło pokazać, jak bardzo kocha swoją mamę, i obdarować ją z okazji święta. Takim nietypowym, bo zbiorowym, podarunkiem był Kolorowy Dom Mamy, którego zdobienie okazało się procesem angażującym wyobraźnię i twórczy wysiłek.

7 Łowicz – Nowy RynekKraków – Plac SzczepańskiWrocław – Plac Gołębi (Rynek)Warszawa – Rynek Nowego MiastaPoznań – Stary Rynek Edycja 2008 Szczecin – Jasne BłoniaŁódź – ManufakturaOlsztyn - RynekJaworzno – Hala Widowiskowo-Sportowa W edycji 2008, która odbędzie się 24 maja, udział weźmie jednocześnie 9 miast

8 Idea Dotąd impreza odbywała się w okolicznościach świąt: Dnia Dziecka oraz Dnia Matki. Ponieważ Kolorowe Emocje stały się marką rozpoznawalną, w tym roku ogłosimy dzień 24 maja 2008r. Dniem Kolorowych Emocji. W dniu tym, w centrach 9 miast, uczestnicy w wieku 3-13 lat będą malowali wielkie makiety Kącików Kolorowych Emocji, we wnętrzu których czekać będą na nich niespodzianki. Inspiracje: Alicja w Krainie Czarów, jajko-niespodzianka Kolorowe Emocje dają dzieciom okazję do nieskrępowanej realizacji ich wyobraźni, do twórczego szaleństwa. Mają walor artystyczny, edukacyjny i poznawczy. Generują ciekawość, pozwalają na wyrażanie uczuć i emocji bez użycia standardowych, werbalnych środków. Budują najmłodsze pokolenie.

9 Kolorowe Emocje jako przykład arteterapii służą celom rozwojowym pomagają odkryć uzdolnienia i artystyczne predyspozycje działają stymulująco na wyobraźnię pobudzają do twórczego wysiłku, przez co umożliwiają ekspresję nagromadzonych wewnątrz emocji i pomysłów

10 Kąciki Kolorowych Emocji To przestrzenna, spełniająca wymogi przepisów ppoż. konstrukcja z płyt MDF wyposażona w drzwi wejściowe i wyjściowe. Dzieci będą zdobić jej fasadę i wnętrze.

11 Harmonogram 11.00 – rozpoczęcie imprezy 11.15 – prezydenci miast lub ich przedstawiciele dokonują pierwszego pociągnięcia pędzlem po makiecie 11.15 – 12.15 rozgrzewka: malowanie fasad kącików pod okiem moderatorów, przygotowanie dzieci do otwarcia wnętrza kącików 12.15 – 17.00 malowanie fasady i wnętrza kącików; gry i zabawy odbywające się wewnątrz kącika związane z jego nazwą Równolegle, poza obszarem działań malarskich, przygotowane zostaną dla wszystkich chętnych różnorodne atrakcje: malowanie twarzy, pokazy kuglarzy, warsztaty gry w zośkę, malowanie kolorowych wesołych karykatur, tor przeszkód, opowiadanie bajek oraz warsztaty muzyczne, na których dzieci śpiewać będą hymn Kolorowych Emocji.

12 W czasie imprezy moderatorzy zakomunikują dzieciom – poprzez zabawę lub ciekawie opowiedzianą historię - tematy malowania związane z nazwą kącika. Oto proponowane nazwy: Kącik Marzeń Kącik Uprzejmości Kącik Tolerancji Kącik Troski Kącik Życzliwości Kącik Radości Kącik Szczęścia Kącik Sympatii Kącik Miłości Moderatorzy W czasie imprezy niezbędne jest zachowanie szczególnej uwagi wobec wielu malujących dzieci. Ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Zadanie to należy do moderatorów, którzy rekrutują się spośród osób posiadających doświadczenie w opiece nad większą grupą dzieci, przygotowujących się lub wykonujących zawód pedagoga.

13 Zadania moderatorów opieka i nadzór nad dziećmi w ciągu całej imprezy zainteresowanie dzieci tematem malowania wynikającym z nazwy kącika i ukierunkowanie dzieci na malowanie twórcze zapewnienie prawidłowego przebiegu konkursów i innych zajęć

14 Moderatorzy w poprzednich latach

15 Malowanie w poprzednich latach

16

17 Strona internetowa www.koloroweEMOCJE.pl Strona internetowa będzie platformą informacyjną oraz interaktywną. Jej merytoryczna zawartość zostanie stworzona przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Pod kątem tematu imprezy przygotujemy działy dla dzieci i nauczycieli. Ciekawe propozycje zajęć i zabaw mogą stać się podstawą interesujących form pracy z dziećmi i nauki różnych sposobów wyrażania przez nie pozytywnych emocji i uczuć. Zapraszamy również do obejrzenia dotychczasowych realizacji strony z lat 2005-2007 – pod tym samym adresem.

18 ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE DNIA KOLOROWYCH EMOCJI 24 maja 2008r.


Pobierz ppt "EDYCJA 4 – ROK 2008. Czym są KOLOROWE EMOCJE? To jeden z najciekawszych prospołecznych –niekomercyjnych - projektów w Polsce. Jest realizowany od 2005r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google