Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Marzenia o przyszłości”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Marzenia o przyszłości”"— Zapis prezentacji:

1 „Marzenia o przyszłości”
22 maja r. Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

2 I. NOMINACJA „Słupszczanin od urodzenia, od siedemnastu lat taksówkarz. Kocha ludzi i lubi im pomagać, pokochał też dzieci niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy, które często odwiedza wraz ze swoimi kolegami z korporacji TAXI VIGOR . Dzięki Jego dobroci serca, dzieci otrzymały szereg podarunków z okazji Dnia Dziecka, Św. Mikołaja czy świąt wielkanocnych. Były to piłki, słodycze, stacjonarny rower treningowy Zorganizował akcję <<Pluszaki>>, w wyniku której pozbierał je od znajomych i przyjaciół, a następnie podarował dzieciom z damnickiego ośrodka. Uczestniczył w realizacji marzeń dzieci niepełnosprawnych zapisanych w ,,Listach do Św. Mikołaja" w ramach konkursu redakcji ,,Teraz Słupsk", np.: osobiście ufundował zestaw kosmetyków dla jednej z uczennic szkoły ponadgimnazjalnej.

3 Człowiek, który dzięki swoim gestom serca
Wspólnie z kolegami z korporacji podarował chłopcu kolekcjonującemu zegarki - zegarek elektroniczny, o który uczeń prosił w swoim liście. Jest nieocenioną pomocą w kwestii transportu, zawsze można na nim polegać. Rozpoczął współpracę z dyrektorem ośrodka w zakresie pozyskania miejsca do hipoterapii dla wychowanków placówki. Aktualnie bardzo zaangażował się w pozyskanie środków na wyjazd grupy dzieci do ZOO w Gdańsku -Oliwie . Człowiek, który dzięki swoim gestom serca zyskał ogromne uznanie i wdzięczność wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy.

4 Pan Zdzisław Grabiński Nominowany przez SOSW w Damnicy

5 II. NOMINACJA „Aktywnie wspiera organizacje pozarządowe działające na terenie słupska i powiatu. Jest nieocenionym głosem doradczym. Pomaga przy realizacji projektów i pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla organizacji Pasjonat fotografii i filmu. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Niepełnosprawnych ,,DAJMY IM RADOŚĆ" oraz obchodów Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w roku 2011 zrealizował wystawę fotograficzną, na której przedstawił w artystyczny sposób, jak sam mówi: << Historie osób dotkniętych kalectwem oraz ich najbliższych, to opowieść o radościach i smutkach osób, których życie tak bardzo zależy od nas – ludzi zdrowych. (…) to próba zmierzenia się z tematem niepełnosprawności i wykluczenia osób niepełnosprawnych, próba zrozumienia dlaczego czyjaś ułomność wzbudza w osobach w pełni sprawnych tak skrajnie różne emocje >>. Dzięki tym zdjęciom otworzył okno, przez które mogliśmy zobaczyć niepełnosprawnych widzianych Jego oczami.

6 Swoją twórczością walczy o godność niepełnosprawnych.
W roku 2012 wraz z Kamilem Wysockim nakręcił bardzo poruszający, empatyczny film pt. ,,Zobacz we mnie człowieka.'' Film został zaprezentowany podczas uroczystej gali wręczenia Honorowych Wyróżnień Starosty Słupskiego ''Daję Radość" i wywołał falę dyskusji w środowisku ludzi młodych i niepełnosprawnych. Padały pytania: czy niepełnosprawność to bariera nie do pokonania dla współczesnego nastolatka? Jakie relacje nawiązują osoby w pełni sprawne z ludźmi z niepełnosprawnością? I wiele innych .... Jest osobą bardzo ambitną i odważną. Nie bał się zmierzyć ze światem osób niepełnosprawnych. Dzięki swojej wrażliwości i wyczuciu zyskał ich wielką sympatię Swoją twórczością walczy o godność niepełnosprawnych.

7 Pan Tomasz Keler Nominowany przez SPN "Dajmy im Radość" w Słupsku

8 << pomóż innym przy pomocy swoich umiejętności >>.
III. NOMINACJA „Osoba niezwykle ciepła i wrażliwa”. W społecznych działaniach przyświeca Jej idea organizacji, którą reprezentuje na co dzień. „Służąc dzieciom na świecie” to motto Kiwanis International – światowej organizacji wolontariuszy. Nazwa Kiwanis pochodzi z języka Indian i oznacza << pomóż innym przy pomocy swoich umiejętności >>. Jako aktualny Prezydent Stowarzyszenia KIWANIS Klub Słupia, aktywnie współpracuje z dyrekcją placówki i jej liderami. Wspiera wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy, przekazując czeki gotówkowe oraz darowizny rzeczowe.

9 Lalki „Kiwaniski” to znak rozpoznawczy organizacji.
Wychowankowie ośrodka w ramach zajęć rozwijających umiejętności manualne wykonują je wspólnie ze swoimi wychowawcami. Praca ta sprawia im wiele radości, a przy tym jest osobistym wkładem w pomoc innym potrzebującym pomocy dzieciom. Godnie reprezentuje swoją organizację - jest osobą bardzo zaangażowaną w realizację misji niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

10 Pani Grażyna Radomska Nominowana przez:
Stowarzyszenie Kiwanis International Klub Słupia

11 IV. NOMINACJA Instytucja ta na co dzień zajmuje się zarządzaniem obiektami gospodarki wodno - ściekowej realizowanej poprzez uzdatnianie i dostarczanie wody pitnej oraz odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. Mimo, że jej główne cele są zupełnie inne ,to ta Spółka Miejska wspiera finansowo i nie tylko, wiele działań na rzecz osób niepełnosprawnych, pomaga w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne, czy też funduje nagrody. W ten sposób wsparła m.in. Fundację Nadzieja, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych "Dajmy im Radość" , Olimpiady Specjalne i wiele innych.

12 Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie
na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Słupsku otrzymują od 7 lat wsparcie w postaci darowizn. Spółka wspiera działalność twórczą uczestników terapii zamawiając rokrocznie, wykonane własnoręcznie na warsztatach, kartki okolicznościowe ( szt.). Firma przekazała również dla WTZ-ów zestawy komputerowe wykorzystywane do zajęć terapeutycznych. Ponadto organizują zajęcia tematyczne, odbywające się na terenie spółki, dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z zakresu ekologii, środowiska wodnego itp. Dotychczasowe bezinteresowne działania tej instytucji na rzecz osób niepełnosprawnych to wspaniały przykład dla innych i zasługuje na wyróżnienie

13 „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.
Nominowana przez: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Słupsku

14 „Marzenia o przyszłości”
DZIĘKUJEMY! Słupsk, 2013


Pobierz ppt "„Marzenia o przyszłości”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google