Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fragmenty z książki „Dobrego dnia”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"— Zapis prezentacji:

1 Fragmenty z książki „Dobrego dnia”
Lipiec Fragmenty z książki „Dobrego dnia” w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku.

2 Daj mi, o Jezu, i zachowaj we mnie tę żywą wiarę, która kazałaby mi wierzyć i działać tylko dla Twojej miłości. A to jest pierwszy dar, który Ci składam. Łącząc się ze świętymi mędrcami -pochylony u Twoich stóp -wyznaję przed całym światem, bez kierowania się jakimkolwiek względem ludzkim, że Ty jesteś prawdziwym i jedynym naszym Bogiem (Epist. IV, s. 884).

3 Wysławiam z całego serca Boga, który dał mi poznać ludzi naprawdę dobrych.
Im również głosiłem, że ich dusze są winnicą Boga, której cysterną jest wiara, wieżą-nadzieja, tłocznią- święta miłość a ogrodzeniem -prawo Boga, które oddziela od "dzieci świata" (Epist. 111, s. 586).

4 Szukaj, owszem, samotności, ale niech ci nie zabraknie miłości bliźniego
(CE, s.19).

5 Również w udzielaniu nagan trzeba ,być miłym i grzecznym (GB, s. 34).
Brak miłości jest jak zranienie Bożej źrenicy oka. Czy jest coś wrażliwsze od źrenicy? Brak miłości jest jak grzech przeciw naturze (AdFP, s. 555).

6 Dobroczynność -niezależnie od tego, skąd pochodzi -jest zawsze córką tej samej matki, czyli Opatrzności Bożej. (AdFP, s. 554). Rekolekcje w Ośrodku Rekolekcyjnym w Teczynie

7 Gdzie nie ma posłuszeństwa, tam nie ma cnoty
Gdzie nie ma posłuszeństwa, tam nie ma cnoty. Gdzie nie ma cnoty, tam nie ma dobra, nie ma miłości, a gdzie nie ma miłości, tam nie ma Boga, a bez Boga nie idzie się do nieba. Wszystkie te cnoty tworzą jakby drabinę, a jeśli zabraknie w niej choćby jednego szczebla, to się spada (AP).

8 Miłość jest królową cnót
Miłość jest królową cnót. Jak perły złączone są nitką, tak cnoty połączone są miłością. Jeśli zerwie się nitka, to perły rozsypią się, tak też giną cnoty, jeśli słabnie miłość. (CE, s. 11). szpital

9 Pamiętaj, że osią doskonałości jest miłość.
Miłość jest miarą, według której Pan będzie sądził nas wszystkich. (AdFP, 560). Pamiętaj, że osią doskonałości jest miłość. Kto żyje miłością, żyje w Bogu, ponieważ Bóg jest miłością, jak powiedział Apostoł. (AdFP, s. 554).

10 Prostota jest cnotą, ale tylko do pewnego punktu
Prostota jest cnotą, ale tylko do pewnego punktu. Nigdy nie powinno jej zabraknąć roztropności. Zakłamanie i przebiegłość są szatańskie i wyrządzają bardzo wiele zła. (AdFP, s. 391). I.G.


Pobierz ppt "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google