Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STACJA I PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY Piłat wydał wyrok. Jezus zostanie ukrzyżowany. Ludzie krzyczeli: Na krzyż z Nim, na krzyż! Nie szanowali Jego świętego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STACJA I PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY Piłat wydał wyrok. Jezus zostanie ukrzyżowany. Ludzie krzyczeli: Na krzyż z Nim, na krzyż! Nie szanowali Jego świętego."— Zapis prezentacji:

1

2 STACJA I PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY Piłat wydał wyrok. Jezus zostanie ukrzyżowany. Ludzie krzyczeli: Na krzyż z Nim, na krzyż! Nie szanowali Jego świętego imienia Za brak szacunku dla imion świętych w rozmowach dzieci. Przepraszamy Cię, Jezu! A ja? Ja tyle razy żartowałem, w złości i gniewie wymawiałem bez uszanowania imię Jezus, Bóg, Maryja

3 Żołnierze przygotowali krzyż. Jezus wyciąga ręce i bierze go na ramiona. Krzyż jest ciężki. Są na nim wszystkie grzechy ludzi. Także i moje STACJA II PAN JEZUS BIERZE KRZYŻ NA SWOJE RAMIONA Jezu, Ty tak chętnie niosłeś krzyż i na nim umarłeś. Tak wiele dzieci nie szanuje krzyża, kościoła, nie zdejmują czapek, dziewczynki niedbale się żegnają. W wielu naszych domach nie ma krzyża na ścianach. A przecież na krzyżu umarł Pan Jezus... Za brak szacunku dla krzyża świętego i niedbałe żegnanie się. Przepraszamy Cię, Jezu!

4 STACJA III PAN JEZUS PIERWSZY RAZ UPADA POD KRZYŻEM Tak często zdarza się w szkole, że koledzy dostają jedynki. Jest im przykro. Płaczą z tego powodu. A my, podobnie jak ci żołnierze, śmiejemy się z ich nieszczęścia. Pan Jezus ze zmęczenia upada pod ciężkim krzyżem. Żołnierze i gapie śmieją się z Niego. Nikt Mu nie pomaga podnieść się. Za dokuczanie koleżankom i kolegom, za wyśmiewanie ludzi starych, niepełnosprawnych. Przepraszamy Cię, Jezu!

5 STACJA IV PAN JEZUS SPOTYKA SWOJĄ MATKĘ Wśród tłumu na ulicach Jerozolimy Maryja odszukała swojego Syna. Jezus z krzyżem na ramionach, stanął na chwilę i popatrzył na Matkę. On ją zawsze kochał. Jak ja odnoszę się do moich rodziców? Za nieposłuszeństwo i dokuczanie naszym rodzicom. Przepraszamy Cię, Jezu! Przebywam z nimi na co dzień. Oni pracują dla mnie i myślą o mnie. Starają się zaspokoić każdą moją prośbę. Zdarza się, że jestem im nieposłuszny. Nie pomagam im w pracy. Ze szkoły przynoszę złe stopnie...

6 STACJA V SZYMON POMAGA NIEŚĆ KRZYŻ PANU JEZUSOWI Niedawno jacyś chłopcy pomogli pchać wózek staruszce. Ktoś inny przeprowadził niewidomego przez ulicę. Uczennica trzeciej klasy po powrocie ze szkoły posprzątała w pokoju chorej babci... Jezus jest już mocno zmęczony dźwiganiem krzyża. Ktoś powinien mu pomóc. Akurat Szymon z Cyreny wracał z pola do domu. Po drodze zatrzymali go żołnierze i rozkazali, aby pomógł Jezusowi. Za pomoc Szymona z Cyreny i dobroć dzieci wobec ludzi starych i chorych. Dziękujemy Ci, Jezu!

7 STACJA VI WERONIKA OCIERA TWARZ PANU JEZUSOWI W czasie drogi na Kalwarię Jezus był bardzo zmęczony. Twarz miał pokrytą potem, krwią i kurzem. Widziała to święta Weronika i chustką, którą zdjęła z głowy, otarła Mu twarz. Za ten dobry uczynek Jezus zostawił jej na pamiątkę obraz swej twarzy, odbity na chuście. Za dobry przykład świętej Weroniki i za ofiarną życzliwość wielu dzieci. Dziękujemy Ci, Jezu!

8 Za grzechy dzisiaj popełnione i brak poprawy w życiu.
STACJA VII Jezus był już bliski szczytu góry Kalwarii. Wyczerpany do ostatnich sit, upadł na kamienie. Zranił sobie kolana i ręce. PAN JEZUS DRUGI RAZ UPADA POD KRZYŻEM Popełniam grzechy, chociaż często chodzę do spowiedzi. Moje grzechy są ciężarem krzyża, pod którym Chrystus drugi raz upada. Za grzechy dzisiaj popełnione i brak poprawy w życiu. Przepraszamy Cię, Jezu!


Pobierz ppt "STACJA I PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY Piłat wydał wyrok. Jezus zostanie ukrzyżowany. Ludzie krzyczeli: Na krzyż z Nim, na krzyż! Nie szanowali Jego świętego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google